Tygři v Olomouci odmítli prodloužení! V poslední minutě rozhodl Krenželok

Olomouc/Liberec — Tygři se sice na Hané dostali do vedení již v prvním dějství, jenže domácí ve druhé třetině srovnali na 1:1. Bojovný zápas mířil do nastaveného času, jenže padesát šest vteřin před koncem vystřelil Liberci tři body Lukáš Krenželok!

21. kolo, neděle 24. listopadu 2019
1:3
(0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Škůrek (Irgl, P. Musil) – 13. Lenc (Marosz, Filippi), 60. L. Krenželok (Graborenko, Hudáček), 60. P. Jelínek. Rozhodčí: Šír, Kubičík – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3867. Střely na branku: 21:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Olomouc

Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Klimek – Olesz, J. Knotek (A), V. Tomeček – P. Musil, Handl, Skladaný.

Hrachovina (Peters) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Kolmann, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), L. Hudáček, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Rychlovský, A. Musil, J. Vlach.

Zápas začali lépe domácí, kteří si za svou aktivitu již ve druhé minutě vysloužili přesilovou hru. I přes vydatné množství střel ji však nevyužili. Poté putoval na trestnou lavici Roman Graborenko, liberecká defenziva ale i za přispění brankáře Dominika Hrachoviny přečkala i druhé oslabení.

Tygři se poté konečně dostali do tempa a začali získávat převahu na svou stranu. Rovněž nezužitkovali početní výhodu, jenže to je nakonec nemuselo mrzet. Krátce po polovině úvodního dějství se totiž sražená střela Rostislava Marosze odrazila k Radanu Lencovi a ten nechytatelnou ranou do horního rohu otevřel skóre. V závěru první části mohl následně srovnat Zbyněk Irgl, jeho šance ale gólem neskončila.

V prostřední dvacetiminutovce už se ovšem Olomouc radovala. Při dalším vyloučení Liberce totiž Zbyněk Irgl přihrál na modrou čáru Davidu Škůrkovi, jenž svou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Hra se nadále přelévala ze strany na stranu a kouskovaly ji menší tresty. Díky skvělým gólmanům se ale skóre neměnilo. O něco více musel přeci jen zasahovat Dominik Hrachovina. Ten si nicméně poradil jak jedovatou ranou Petra Kaloucha, tak s dělovkou Františka Skladaného.

Šelmy do závěrečné periody vlétly pěkně zostra. Vrátit vedení svěřencům trenéra Patrika Augusty mohl Michal Birner, jenž ovšem Jana Lukáše z bezprostřední blízkosti ani nadvakrát nepřekonal. Poté si Severočeši vyzkoušeli přesilovou hru, jenže tu i přes enormní tlak neproměnili v gól.

Tygři pokračovali v náporu, Jan Lukáš v bráně Hanáků ale stále odolával. Komplikace pro náš tým přišla pět minut před koncem, kdy putoval na trestnou lavici Tomáš Hanousek. Liberečtí však hru ve čtyřech zvládli bez větších potíží.

Čas utíkal a už to vypadalo, že utkání bude muset rozhodnout prodloužení, neřkuli nájezdy. Šestapadesát vteřin před koncem ale Lukáš Krenželok vtrhl do útočného pásma a ranou mezi betony prostřelil Jana Lukáše! Kohouti poté v závěrečných vteřinách zkoušeli power-play, vyrovnat už ovšem nestačili. Při rozehrávce navíc David Škůrek trefil hůl Petra Jelínka, od které se kotouč odrazil do opuštěné svatyně.

Bílí Tygři tak vybojovali sedmou výhru v řadě a poskočili v tabulce na třetí příčku!

„Odehráli jsme velice těžké utkání s velkým množstvím osobních soubojů. Soupeř hrál velmi dobře v obraně a nepouštěl nás do předbrankového prostoru. Myslím si ale, že první a třetí třetinu jsme byli lepším mužstvem a zasloužíme si tak tři body.“

Jan Tomajko
„Pro nás je to krutá porážka. Hráčům ale nemůžeme vytknout, že by nebojovali. Myslím si, že za tu snahu jsme si ten bod zasloužili. Jestli budeme v těchto výkonech pokračovat, tak to určitě zlomíme a získáme nějaké body i doma.“