Důležitá výhra! Tygři těsně předčili Mladou Boleslav

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Mladá Boleslav/Liberec - Bílí Tygři si před reprezentační přestávkou připsali třetí výhru v řadě! Cesta k ní ale rozhodně nebyla lehká, Liberečtí totiž po první třetině prohrávali 0:1. V druhé části hry si ale díky gólům Michala Birnera a Ronalda Knota vzali vedení na svou stranu a do konce zápasu ho už nepustili.

17. kolo, sobota 02. listopadu 2019
1:2
(1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. J. Stránský (Bičevskis) – 23. Birner (L. Hudáček), 30. Knot. Rozhodčí: Hodek, Hradil – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 667. Střely na branku: 18:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Haas) – Ševc, Klikorka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk (A), Bernad – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – R. Zohorna, Cienciala, Klepiš (A) – Pabiška, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Peters (Schwarz) – Knot, Šmíd (A), T. Hanousek, Kotvan, Kolmann, Graborenko, Havlín – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – D. Špaček, A. Musil, J. Vlach.

Tygři do zápasu vstoupili aktivně. Už v první minutě se do velké šance dostal Libor Hudáček, sám před Gasperem Krošeljem ale neuspěl. Vzápětí si Liberečtí zahráli přesilovku, v níž si vypracovali slibný tlak, úvodní gól z něj však nevytěžili. A to je následně mohlo hodně mrzet. Maris Bičevskis získal díky dobrému napadání za brankou kotouč, přiťukl ho exlibereckému Janu Stránskému, který si vybruslil až před Justina Peterse a střelou do pravého horního rohu udělil hostům lekci z produktivity - 1:0!

Severočeši byli i nadále trochu aktivnější, jenže Krošelj všechny jejich pokusy pochytal. I Boleslavští ale měli své šance, hlavně ve dvou přesilovkách, které měli ve zbytku první třetiny k dispozici, druhou branku však nepřidali. Po úvodní části hry tak šelmy odcházely do kabin s jednogólovým mankem.

A to Tygři rychle smazali! Už v třetí minutě druhé třetiny totiž Libor Hudáček našel hezkou přihrávkou zpoza branky Michala Birnera, jenž se sám před Krošeljem nemýlil - 1:1. Vstřelený gól hosty nabudil a rázem byli na ledě více vidět, vedoucí gól se jim však vstřelit nedařilo.

V 29. minutě se Bruslaři mohli po vyloučení Tomáše Hanouska vrátit zpátky do vedení. Stal se ale pravý opak! Obránce Ronald Knot se v oslabení dostal do samostatného úniku a krásným bekhendovým blafákem nedal Krošeljovi šanci - 1:2. Severočeši mohli navýšit svůj náskok v dvou přesilovkách, ani jednu z nich však nevyužili. Po prostřední dvacetiminutovce tak vedli o jednu branku.

V úvodu poslední třetiny se do dobré šance dostal Rostislav Marosz, jenže z pravé strany minul branku. Následně sám na Krošelje ujížděl Marek Zachar, ani jemu se však nepodařilo navýšit vedení svého týmu. Pak už začali kousat i Bruslaři, Liberečtí je ale díky dobré obraně k větším šancím nepouštěli.

S přibývajícím časem se a víc a víc začala projevovat snaha Boleslavských o vyrovnání, Justin Peters ale dobrými zákroky držel svůj tým. Minutu a půl před koncem třetí třetiny odjel Krošelj na střídačku, jenže ani v šesti se domácím srovnat nepodařilo. Nejblíže k tomu měl Adam Zbořil, jenž měl před sebou prakticky prázdnou branku, v rozhodujicím momentě mu však přeskočil puk přes hokejku! Svěřenci trenéra Patrika Augusty si tak před reprezentační přestávkou připsali třetí výhru v řadě.

Patrik Augusta
„Myslím, že jsme viděli velice vyrovnané utkání, čemuž ostatně odpovídá výsledek. Byli jsme si dobře vědomi síly domácích a jejich nebezpečných protiútoků, takže jsme sem rozhodně nepřijeli s žádnou "hurá" taktikou. Musím říct, že jsme předvedli velice kompaktní defenzivní výkon.“

Radim Rulík
„Já s tím hodnocením jednoznačně souhlasím, Liberec přijel bránit a bránil srdnatě. My jsme soupeři dvakrát nabídli gólové situace, když jsme měli puk pod kontrolou, které Tygři proměnili a uzmuli tak zápas zaslouženě pro sebe.“