Tygři zvládli přestřelku v Litvínově a nadále zůstávají neporaženi!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Litvínov/Liberec - Ač svítil po úvodním dějství na tabuli bezbrankový stav, zápas se nakonec zvrhl v divokou přestřelku. Ta nakonec dopadla lépe pro liberecké hokejisty, kteří v závěru udrželi těsný náskok a uhájili tak první místo v tabulce!

5. kolo, pátek 27. září 2019
(0:0, 2:4, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 27. Štich (Jarůšek), 37. Jurčík (Jánošík, Kubát), 43. V. Hübl (Petružálek), 51. Válek (Kubát, Petružálek) – 24. Bulíř (J. Vlach, L. Hudáček), 26. Lenc (Filippi), 33. Filippi (Lenc, Marosz), 39. Bulíř (Filippi, Šmíd), 48. L. Krenželok. Rozhodčí: Pešina, Micka – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 538. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.

HC VERVA Litvínov

Janus (Honzík) – Trončinský, L. Doudera, J. Říha, Ščotka, Štich, Jánošík, Kubát – Gerhát, V. Hübl (A), Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl, Kašpar (A) – Válek, J. Mikúš, Zygmunt – Jurčík, Helt, Trávníček (C).

Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Kotvan, Knot, Derner, Graborenko, Kolmann – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, A. Musil, J. Vlach.

Utkání začali o něco aktivněji hráči Litvínova. Liberečtí se sice taktéž dostali do několika šancí, nicméně více práce měl v úvodu Justin Peters. Svěřenci trenéra Patrika Augusty dostali větší příležitost se prosadit až v osmé minutě, kdy putoval na trestnou lavici Juraj Mikúš. Hosté však početní výhodu nevyužili, načež si přesilovku vyzkoušela i Verva. I ona ale přišla zkrátka.

Zajímavější věci přišly až ve druhé polovině první třetiny. Lukáš Krenželok totiž poslal kotouč na Jaroslava Januse, který jej vyrazil pouze před sebe. Dorážet do napůl odkryté klece mohl Petr Jelínek, jenže ve skórování mu na poslední chvíli zabránil Filip Helt. O několik okamžiků později se na druhé straně blýskl důležitým obranným zákrokem Michal Bulíř, který v klíčový okamžik vypíchl kotouč Karlu Kubátovi, jenž se chystal k nebezpečné ráně z mezikruží.

Po bezbrankové první části přišla pro změnu velmi divoká třetina. Skóre zápasu otevřeli Tygři, když Jaroslav Vlach přihrál z rohu na levý kruh Michalu Bulířovi a ten nikým neatakovaný překonal Jaroslava Januse ranou z voleje. Neuběhly ani dvě minuty a už to bylo o dvě branky! Rostislav Marosz poslal puk do skrumáže před bránou, kde se nejlépe zorientoval Radan Lenc, jenž dotlačil kotouč za brankovou čáru.

Netrvalo dlouho a o slovo se přihlásili i černožlutí. Richard Jarůšek se z rohu proháčkoval až do prostoru mezi kruhy a vypálil. Jeho pokus sice Justin Peters pokryl, jenže střelu vyrazil přímo na hůl Davida Šticha, který byl se svou dorážkou úspěšný. Po uplynutí poloviny utkání šelmy své vedení opět navýšily. Radan Lenc totiž svým krásným křížným pasem od levého mantinelu našel na pravém kruhu napřahujícího Tomáše Filippiho a ten prostřelil marně se přesouvajícího Jaroslava Januse.

Ani tentokrát však Litvínovští nečekali s odpovědí dlouho. Bývalý hráč Bílých Tygrů, Adam Jánošík, vybídl střílenou přihrávkou k zakončení Ondřeje Jurčíka, který nasměroval touš za Petersova záda. Vzápětí putovali trestnou lavici dva hráči Vervy a naše mužstvo dostalo k dispozici dvojnásobnou přesilovku, gól ale málem vsítili domácí! Justin Peters ovšem oba nebezpečné protiútoky soupeře zlikvidoval. Hned na to se Tygři dostali opět do útočného pásma, kde sraženou dělovku Tomáše Filippiho dorazil do sítě Michal Bulíř.

Přestřelka pokračoval i v závěrečném dějství. Lépe začali tentokrát černožlutí, když si Jakub Petružálek vybruslil do mezikruží, naznačil střelu a poté přihrál lépe postavenému Viktoru Hüblovi, jemuž stačilo zakončit do odkryté klece. O chvíli později ale v obranné třetině zaváhal Lukáš Doudera a kotouč se dostal k Lukáši Krenželokovi, který parádní ranou vymetl horní roh litvínovské svatyně.

Ani to ale nebylo pro tento duel vše, neboť na jeho trefu zareagoval Lukáš Válek. Poté mohlo být dokonce vyrovnáno, svěřence trenéra Patrika Augusty ovšem spasil Justin Peters, který svým betonem vyrazil tvrdý projektil Františka Gerháta z pravého křídla. V závěru to ještě Verva zkoušela se šesti hráči v poli, jenže tým z města pod Ještědem vyrovnávací trefu nepřipustil.

Bílí Tygři tak ukončili sérii tří porážek s Litvínovem a nadále drží neporazitelnost v tomto ročníku extraligy!

Patrik Augusta
„S vítězstvím jsme spokojeni. Myslím, že to pro nás bylo vyrovnané a těžké utkání. V určitých fázích jsme soupeři několikrát darovali život kvůli našim chybám, aby se k nám ještě přiblížil. Závěr jsme nakonec zvládli a jsme rádi za vítězství, které nebylo vůbec jednoduché.“

Radim Skuhrovec
„Samozřejmě jsme z prohry zklamaní. Liberec nám dal dvě rychlé branky, na které se nám podařilo odpovědět. Pak jsme byli zase potrestáni za hráče na trestné lavici. Po individuální chybě jsme inkasovali pátou branku, pak jsme se ještě přiblížili, ale v závěrečném tlaku se nám bohužel nepodařilo vyrovnat.“

5. kolo, pátek 27. září 2019
(0:0, 2:4, 2:1)