Další skvělý obrat! Tygři těsně porazili Boleslav

Liberec - Zápasy Bílých Tygrů na začátku nové sezóny zatím rozhodně nenudí. Proti Mladé Boleslavi opět předvedli další obrat, když ještě pět minut před koncem třetí třetiny prohrávali 2:3. Poté však vyrovnal Libor Hudáček a hned vzápětí vystřelil cenné tři body Jaroslav Vlach. Svěřenci trenéra Patrika Augusty tak po čtyřech kolech figurují na první příčce extraligové tabulky!

4. kolo, neděle 22. září 2019
4:3
(0:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. M. Zachar, 27. Filippi (Šmíd), 57. L. Hudáček (Birner), 57. J. Vlach – 8. J. Stránský (Najman), 30. R. Zohorna (Hrbas), 39. R. Zohorna (Ševc). Rozhodčí: Hradil, Horák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 7 002 Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Kotvan, Knot, Kolmann – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – A. Musil, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, J. Vlach, Šír.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (J. Růžička) – Ševc (A), Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Šťastný, Žejdl (A), Vondrka (C) – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Pabiška, Najman, P. Kousal.

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, oba týmy si byly vědomy síly svého soupeře. První šanci si vypracovali hosté, když se dostali do přečíslení 2 na 1, Ladislav Šmíd ale přihrávku Radima Zohorny obětavě zblokoval. V 8. minutě už však Středočeši udeřili. Ondřej Najman nabil exlibereckému Janu Stranskému, jenž z mezikruží nedal ránou do šibenice Justinu Petersovi žádnou šanci.

Vyrovnat poté mohli Radan Lenc a Michal Bulíř, ani jednomu z nich ale střela nesedla a Gasper Krošelj tak ani nemusel zasahovat. To Peters měl na druhé straně práce dost. Sám se před ním objevil Pavol Skalický, kanadský gólman v libereckých službách si ale poradil jak s jeho zakončením. tak i s následnou dorážkou Martina Ševce. Po první třetině tak Tygři ztráceli na svého soupeře jednu branku.

Na začátku prostřední třetiny mohl zvýšit vedení Ondřej Najman, jenže trestuhodně netrefil poloodkrytou branku a to ho mohlo hodně mrzet, hned po následujícím protiútoku totiž bylo srovnáno. Marek Zachar ujel všem svým pronásledovatelům a hezkou kličkou překonal Krošelje - 1:1. Vzápětí se na druhé straně uvolnil David Šťastný, z ideální pozice ale pouze orazítkoval břevno Petersovy branky!

Rčení “nedáš, dostaneš” se poté opět potvrdilo, za tři minuty už totiž domácí vedli! Po přesilovkové ráně Šmída se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Tomáš Filippi - 2:1. Jenže Liberečtí svůj náskok neudrželi vůbec dlouho. Těsně před polovinou zápasu vyrovnal Radim Zohorna, který po přihrávce Marka Hrbase nadvakrát překonal domácího gólmana - 2:2. A to nebylo od hostů všechno, ještě před druhou sirénou přidal Radim Zohorna svou druhou brankou v utkání a vrátil tak vedení zpět na stranu svého týmu - 2:3.

Od začátku třetí periody si domácí šli za vyrovnáním, jenže Krošelj skvělými zákroky držel svůj tým. V ideální pozici byl po přihrávce Kotvana Libor Hudáček, ani on však hostujícího gólmana nepřekonal. Na ránu Radana Lence už slovinský brankář nestačil, zachránilo ho ale břevno jeho branky!

Necelých pět minut před koncem základní hrací doby zbytečně fauloval hostující Ondřej Dlapa a Tygři jeho chyby naplno využili. Michal Birner našel Libora Hudáčka, jenž krásnou ránou z první nedal Krošeljovi žádnou šanci - 3:3. Vzápětí se díky výbornému napadení získal kotouč Jaroslav Vlach a tvrdou střelou zpoza pravého kruhu rozjásal všechny liberecké fanoušky - 4:3. Bílí Tygři si tak po dalším obratu připisují do tabulky tři body.

„Určitě jsme dnes nebyli lepším týmem. Stejně jako v předchozích zápasech se nám povedl závěr, dlouhodobě se ale na to nemůžeme spoléhat, takže máme na čem spolupracovat. Všem hráčům v kabině patří obrovský respekt, znovu to dokázali a na konci udělali vše, aby to dotáhli do úspěšného konce.“

Radim Rulík
„Podle mě to byl vyrovnaný zápas, rozhodně jsme nebyli horším týmem. Vůbec jsme ale nezvládli koncovku, měli jsme to zahrát vyspěleji. Liberec nás za to po zásluze potrestal.“