Skvěle! Tygři přemohli Vítkovice v samostatných nájezdech

Vítkovice/Liberec - Tři zápasy, tři výhry! Tygrům se zatím v úvodu extraligy daří, což potvrdili i ve Vítkovicích. V průběhu zápasu sice pořád jen dotahovali, vždy se jim ale podařilo vyrovnat a rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V těch bonusový bod pro svůj tým získal Rostislav Marosz.

3. kolo, pátek 20. září 2019
4:5sn
(1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Dej (D. Krenželok), 28. Mallet (Dej), 32. Guman (Werbik, Roberts Bukarts), 51. Roberts Bukarts (Trška, Gregorc) – 28. M. Zachar (Šír), 39. Knot (Bulíř, Birner), 50. Bulíř (Birner, Šmíd), 58. T. Hanousek (Birner, J. Vlach), rozh. náj. Marosz. Rozhodčí: Obadal, Šír – Bryška, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 309. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Mi. Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Černý – Roberts Bukarts, Š. Stránský (A), Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.

Peters (Schwarz) – Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Graborenko, Kotvan, Knot, Kolmann – L. Hudáček, Bulíř (A), Birner – Lenc, Filippi, Marosz – L. Krenželok (C), P. Jelínek, A. Musil – M. Zachar, J. Vlach, Šír.

Tygrům se vstup do zápasu nepovedl, už v druhé minutě totiž inkasovali. Daniel Krenželok přes celé hřiště našel rozjetého Rastislava Deje, který z bezprostřední blízkosti překonal Justina Peterse - 1:0. Zanedlouho mohlo být pro Liberecké ještě hůř, domácí však přesilovku po vyloučení Jana Šíra nevyužili.

Poté už začali vystrkovat růžky i Severočeši, jenže i přes mírnou herní převahu si žádnou větší příležitost nevytvořili. Tři minuty před první sirénou dostali k dispozici svou první přesilovku v zápase, ani v té se jim však nepodařilo Daniela Dolejše ohrozit. Po první třetině tak Vítkovičtí odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem.

V prostřední dvacetiminutovce si Tygři konečně začali vytvářet větší šance. Nejdříve se do samostatného úniku dostal Radan Lenc, Dolejše však nepřekonal. To ho ale nemuselo tolik mrzet, už vzápětí bylo totiž srovnáno! Nahození Jana Šíra tečoval za záda domácího gólmana Marek Zachar - 1:1. Jenže vyrovnaný stav bohužel pro hosty vydržel jen půl minuty. Alexandre Mallet hezkou střelou z první nedal Petersovi šanci a vrátil tak vedení zpět na stranu svého týmu - 2:1!

A v 32. minutě to bylo už o dvě branky. Třetí gól do liberecké sítě přidal po přihrávce Werbika Tomáš Guman - 3:1. To nemuselo být všechno, naštěstí pro hosty však Peterse proti střele Kurovského zachránila tyčka. To mohlo Slezany hodně mrzet, protože ještě před koncem druhé části hry bylo sníženo. Puk se po dělovce Ronalda Knota po několika šťastných odrazech dostal až za brankovou čáru - 3:2. I po druhé třetině tak domácí vedli o jeden gól.

Tygři si od začátku třetí periody šli za vyrovnáním a v 50. minutě byli za svou snahu odměněni. Michal Birner krásně našel volného Michala Bulíře, kterému už jen stačilo trefit prázdnou branku - 3:3. Jenže scénář z prostřední třetiny se opakoval a Vítkovičtí si opět po minutě vzali vedení zpět na svou stranu! Peters měl zakrytý výhled, čehož tvrdou ránou využil Roberts Bukarts - 4:3!

Liberečtí se ale nevzdali a v 58. minutě se jim zase podařilo vyrovnat! Po hezké kombinaci se prosadil obránce Tomáš Hanousek - 4:4. Do konce základní hrací doby už žádný gól nepadl, na řadu tak přišlo prodloužení.

V něm diváci viděli první velkou šanci až deset sekund před koncem. To se do samostatného úniku dostal Libor Hudáček, jenže puk mu v rozhodující chvíli utekl a tak se mu ani nepodařilo zakončit. Rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy. Po čtvrté sérii byl stav nerozhodný, když se za domácí trefili Šimon Stránský s Robertsem Bukartsem a za hosty Tomáš Filippi s Petrem Jelínkem. V páté sérii to však vzal na sebe Rostislav Marosz a střelou do horní části branky rozhodl o bonusovém bodu pro Bílé Tygry!

„Viděli jsme hodně vyrovnané utkání. Měl jsem pocit, že jsme to po prvním inkasovaném gólu trochu tlačili do kopce, ale několikrát jsme se vrátili do zápasu a nakonec jsme byli šťastnější v nájezdech.“

Jakub Petr
„Já souhlasím, bylo to vyrovnané a pohledné utkání. Věděli jsme o obrovské ofenzivní síle Liberce, ale myslím si, že jsme se s ní hlavně v první polovině dokázali vyrovnat. S takovým soupeřem si nemůžete myslet, že máte ten zápas pod kontrolou. My jsme to věděli, ale nakonec jsme vedení neudrželi. Dělba bodů je podle mě zasloužená. Hráli jsme během tří dnů s mistrem a vícemistrem, já ty čtyři body beru. Dneska jsme předvedli kvalitní výkon na všech pozicích, takže za mě i přes ztrátu dvou bodů poděkování do kabiny, ale samozřejmě to je i závazek do dalších kol.“