Výhra na úvod! Tygři započali novou sezónu přestřelkou v Hradci

Hradec Králové/Liberec - Bílí Tygři vstoupili do nového extraligového ročníku pravou nohou! Cesta k vítězství přitom nebyla snadná, Tygři před začátkem třetí třetiny drželi jednogólový náskok, Východočechům se ale podařilo vyrovnat. Poté se však podruhé v zápase trefil Libor Hudáček, dva góly pak ještě přidal Petr Jelínek a šelmy tak nakonec vyhrály 6:3!

1. kolo, sobota 14. září 2019
3:6
(1:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. F. Pavlík (Paulovič, Rosandić), 36. Gaspar (Cibulskis, Cingel), 48. Jergl (Zámorský, Rákos) – 19. Birner (Bulíř, Šmíd), 24. L. Krenželok (Havlín, M. Zachar), 34. L. Hudáček (Birner), 49. L. Hudáček (Birner), 49. P. Jelínek, 54. P. Jelínek Rozhodčí: Hodek, Kika – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:6, navíc Nedomlel (MHK) 10 min. Využití: 2:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 4 121. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:6.

Mountfield HK

Mazanec (Š. Lukeš) – Samuelsson, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, Rosandić, F. Pavlík, Zámorský – Perret, Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – Červený (A), Bičevskis, Paulovič – Miškář, Dragoun, Jergl.

Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Havlín, Kolmann – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Šír, A. Musil, J. Vlach.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří si v úvodu vysloužili za svou aktivitu dvě přesilovky. Tu první sice nevyužili, v té druhé už však udeřili. Filip Pavlík se dostal ke kotouči na modré čáře, udělal dva kroky dopředu a tvrdou ránou nad vyrážečku nedal Petersovi žádnou šanci - 1:0. Hned vzápětí to mohlo být už o dva góly, Perret ale v samostatném úniku minul libereckou branku.

V 13. minutě si početní výhodu vyzkoušeli také Liberečtí, jenže pokusy Šmída a Jelínka vyrovnávací gól nepřinesly. To ale Tygry nemuselo tolik mrzet, ještě před první sirénou se jim totiž podařilo srovnat! Bulíř zadovkou přiťukl puk Michalu Birnerovi, jenž z pravého kruhu propálil Mazance - 1:1!

Severočeši se z pomalejšího vstupu do úvodní třetiny poučili a do té druhé vlétli jako uragán. Hned v úvodu si zahráli přesilovku, v níž si vypracovali obrovské šance. Nejdříve Jelínek z pravé strany orazítkoval tyč Mazancovy branky a vzápětí se Filippi dostal do samostatného úniku, ani ten však hradeckého gólmana nepřekonal! Po konci početní výhody už se ale šelmy mohly radovat. Střelu Havlína tečoval Lukáš Krenželok, který tak poslal svůj tým do zaslouženého vedení - 1:2.

Po obdrženém gólu se domácí vzpamatovali a hra se opět vyrovnala. V 33. minutě se dokonce Hradečtí prosadili, jenže gól díky útočnému faulu Filipa Pavlíka nemohl být uznán a Tygři navíc dostali k dispozici další přesilovku. A tu využili! Kotouč se po dorážce Birnera s trochou štěstí dostal k Liboru Hudáčkovi, jenž před sebou měl jen prázdnou branku - 1:3. Dvoubrankové vedení však hosté dlouho neudrželi, Michael Gaspar totiž z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:3. Před poslední částí hry tak měli Liberečtí jednogólový náskok.

Hned v úvodu třetí třetiny mohl vyrovnat Rákos, to se mu ale díky obětavému zákroku liberecké defenzívy nepovedlo. Domácí si i nadále šli za vyrovnáním a v 48. minutě se ho dočkali. Zámorský našel Aleše Jergla, který na nic nečekal a z první propálil Peterse - 3:3. Jenže vyrovnaný stav vydržel jen minutu! Libor Hudáček ujel všem soupeřům a tváří v tvář Mazancovi se nemýlil - 3:4!

A vzápětí bylo pro domácí ještě hůř! Petr Jelínek totiž vyřešil přečíslení dva na jednoho ránou na bližší tyč, na kterou hradecký gólman nestačil - 3:5. A ani to hostům nestačilo, v 54. minutě se sám před Mazencem objevil opět Petr Jelínek, který svým druhým gólem v zápase upravil konečný stav utkání na 3:6. Svěřencům trenéra Patrika Augusty se tak vstup do extraligy povedl na výbornou, hned zítra je ale čeká další těžká zkouška. Pod Ještěd totiž míří pražská Sparta. Přijďte Tygry podpořit!

Tomáš Martinec
„Samozřejmě jsme si přáli vstoupit do sezóny vítězným zápasem, což se nám bohužel nepovedlo. Myslím si, že to utkání bylo vyrovnané, udělali jsme ale strašně moc chyb a nabídli jsme soupeři hodně přečíslení, které Liberec využil.“

„Zhodnotím to krátce, myslím, že jsme podali zodpovědný výkon podpořený výborným brankářem. Byli jsme velmi efektivní v koncovce.“