Reportáž

Nevyšlo to! Tygři v šestém finále nestačili na Třinec a končí stříbrní

Třinec/Liberec - Sezóna 2018/2019 je minulostí. Svěřenci Filipa Pešána prohráli šesté finále na ledě Třince 2:4 a končí na druhém místě. Z titulu se radují třinečtí Oceláři, kteří o klíčové čtvrté výhře rozhodli v samotném závěru.

Začátek šestého finálového duelu se nesl v hodně opatrném duchu a bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Ústřední postavou první části na straně Liberce byl Lukáš Derner. Ten sice nejprve odjížděl z ledu s bolestivou grimasou po zásahu kotoučem, ale hned v následujícím střídání, s přispěním teče domácího Vrány, otevřel skóre.

Severočechům však vedení nevydrželo dlouho. Petr Vrána totiž dokonale odčinil vlastní gól, když si najel před bránu na Rothovu milimetrovou přihrávku z rohu hřiště a nezištně nasměroval kotouč za Willova záda.V prostředním dějství pokračovala vyrovnaná bitva. Oceláři se dostali do vedení poté, co se pohlednou individuální akcí blýskl třinecký žolík David Cienciala. Tygři se tak dostali do pořádně svízelné situace.

Jenže netrvalo to dlouho a bylo opět vyrovnáno. Dominik Lakatoš z otočky nahodil kotouč na bránu a Tyler Redenbach jeho nahození nechytatelně tečoval mimo dosah Hrubce. Do kabin se tak před poslední třetinou odcházelo za stavu 2:2.Po přestávce přišly velké chvíle obou gólmanů. Zatímco Hrubec vytáhl dvě velmi dobré šance aktivního bijce Jaroslava Vlacha, Roman Will zase musel zneškodnit nebezpečnou příležitost třineckého kapitána Adamského.

A pak to přišlo. Necelé čtyři minuty před koncem nabil domácí kanonýr Růžička Vladimíru Rothovi, ten na nic nečekal a skrytou ranou od modré čáry propálil libereckého gólmana. Liberečtí se pak pokusili utkání zvrátit hrou bez gólmana, ale risk se nevyplatil. Ethan Werek naopak ještě přidal pojistku v podobě čtvrtého gólu a třinecké oslavy, bohužel pro šelmy, mohly začít. Bílí Tygři končí v sezóně 2018/2019 jako stříbrní.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa
HC Oceláři Třinec
„Jsem neskutečně dojatý a vážím si toho. Budu mít pokoru do dalších sezon. Chtěl bych poděkovat týmu, nic nevzdal a celou sezonu jel na plno. I přes některé překážky na cestě si myslím, že jsme hráli v sezoně velmi dobrý hokej a nakonec ve finále, i když to bylo vyrovnané, jsme byli o ten chlup lepší i šťastnější."
Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Hráli jsme výborně, ale štěstí se k nám nedoklonilo. Ale tím netvrdím, že Třinec vyhrál šťastně. Ten vyhrál zaslouženě! Dnes jsme od modré čáry nepropálili kotouče do brány. Soupeř to udělal. Dali jsme dva góly, soupeř tři. Celá série byla o tom, kdo schová jednu šťastnou střelu gólmanovi před očima. A teď to byl Třinec, kterému gratuluji."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner