Je to tam! Tygři v šestém zápase porazili Kometu a postupují do finále

Brno/Liberec - Ano! Tygři nakonec ovládli vyrovnanou sérii s Kometou a postupují do finále. Rozhodli o tom v šestém utkání hraném v Brně, v kterém vedli už od třetí minuty. Kometa sice těsně před koncem první třetiny dokázala vyrovnat, na branku Jana Ordoše už ale nedokázala odpovědět. V samotném závěru pak výhru gólem do prázdné branky pojistil Tomáš Filippi. Na svého finálového soupeře si budou muset svěřenci trenéra Filipa Pešána počkat až do pondělí, kdy se hraje rozhodující sedmý duel mezi Třincem a Plzní.

SF6, sobota 13. dubna 2019
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (O. Němec) – 3. Redenbach (J. Vlach, Ševc), 22. Ordoš (L. Hudáček), 59. Filippi (Lenc) Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Hynek, Zíka Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Střely na branku: 23:22 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Kometa Brno

Čiliak (Vejmelka) – Baranka, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., M. Erat, Orsava – Mallet, Kusko, P. Kratochvíl – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček.

Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd, T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Už od začátku se zápas nesl ve skvělém tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nejdříve se do dobré šance dostal brněnský Plášek, kotouč ale za Willa ve skrumáži před brankou neprotlačil. A to ho mohlo mrzet, vzápětí totiž přihrávající Jaroslav Vlach a střílející Tyler Redenbach skvěle vyřešili přečíslení 2 na 1 a i v šestém utkání vstřelili první gól Tygři - 0:1. V sedmé minutě mohlo být pro domácí ještě hůř, Čiliak byl už překonán, ploužící se puk ale těsně před brankovou čárou zastavil Gulaši!

Kometa mohla vyrovnat v přesilovce, v níž si vypracovala slibné šance, prostřelit Willa se jim však díky velké obětavosti libereckých obránců nepodařilo. Vzápětí si početní výhodu zkusili i hosté. I oni si vytvořili velký tlak, ale Čiliak dělovky Ševce a Filippiho lapil. Už to vypadalo, že Tygři půjdou po první siréně do kabin s jednogólovým vedením, jenže Brněnští šest sekund před koncem udeřili. Němec krásně našel z pravé strany úplně volného Martina Zaťoviče před brankou, jenž poslal kotouč za marně se přesouvajícího Willa - 1:1.

Liberecké však gól do šatny nepoložil a hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky vrátili vedení zpět na svou stranu. Hudáček na modré čáře skvěle vystihl přihrávku domácích a řítil se sám na branku, puk se mu ale zamotal pod brusle a vypadalo to, že je po akci, jenže slovenský kanonýr ještě z otočky našel Jana Ordoše, který z bezprostřední blízkosti překonal Čiliaka - 1:2. Vzápětí to mohlo být už o dva góly, stejná dvojice se opět dostala do přečíslení, ale střelci druhé branky tentokrát v rozhodujícím momentě přeskočil puk přes hokejku.

Brněnští mohli vyrovnat v polovině druhé části hry, když tvrdě pálil Plášek, Will však skvělým zákrokem podržel svůj tým. Vzápětí předvedl pěknou individuální akci Holík, který vybídl Muellera ke skórování, ani americký kanonýr ale libereckého gólmana nepřekonal. Do druhé sirény jsme ještě viděli po jedné přesilovce na obou stranách, ani jednomu z týmů se však i přes velké množství šanci skórovat nepodařilo. Po druhé třetině tak šli svěřenci trenéra Filipa Pešána do kabin s jednogólovým vedením.

Kometa do třetí dvacetiminutovky vstoupila velmi aktivně. Už po minutě nebezpečně pálil Mueller, po jeho pokusu se ještě před Willem vytvořila skrumáž, nicméně nakonec puk minul prostor mezi třemi tyčemi. Vzápětí si aktivní první formace domácích vytvořila další šanci, jenže liberecký gólman výbornými zákroky držel svůj tým. Tygři ale hrozili v protiútocích, Ordoš dokonce jel sám na Čiliaka, ten však jeho kličku přečetl a včas sklapl betony.

Kometa dál tlačila, Severočeši však bránili obětavě a brněnští střelci si lámali zuby na skvěle chytajícím Willovi. Čtyři minuty před koncem byl vyloučen Plášek a dal tak plánům domácích na obrat velkou překážku. I v oslabení si ale Moravané vytvořili velkou příležitost, když se Bartejs prokličkoval až před libereckou branku, jenže Will proti němu předvedl skvělý zákrok! Brněnští to ještě zkusili bez brankáře, čehož využil Tomáš Filippi a rozhodl tak o vítězi utkání - 1:3. Bílí Tygři jsou opět ve finále!

Finálový soupeř Libereckých vzejde z pondělního zápasu mezi Plzní a Třincem. Už teď ale víme, že Tygři začnou finálovou sérii na svém ledě ve čtvrtek 18. 4. Přijďte je podpořit!