Tygři ve čtvrtém duelu vycenili zuby a vrací se s mečbolem

Date of publication Author Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - Důležitou třetí výhru ve čtvrtfinálové sérii s Mladou Boleslaví si Bílí Tygři mohou odškrtnout. Ve čtvrtém duelu totiž uspěli na ledě Bruslařů navzdory tomu, že jako první inkasovali. Ve středu tak vyjedou na domácí led s vedením 3:1 na zápasy.

ČF4, pondělí 25. března 2019
(1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 12. Procházka (Klepiš, Kotvan), 59. Šťastný (Kurka) – 19. M. Kvapil (Filippi, Šmíd), 52. Havlín (Birner, Ševc), 52. J. Vlach (L. Krenželok). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc Zohorna (MBL) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 200. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Kotvan, Kovačevič, Němeček, Kurka, Hrdinka, Pláněk, J. Drtina – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, R. Zohorna, Šťastný – Pacovský, P. Musil, Látal – Flynn, Najman, P. Kousal

Will – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Valský

Začátek čtvrtého duelu se nesl v zajímavém duchu a ani jeden z obou týmů se příliš neostýchal. První velkou šanci zápasu promarnil domácí Kousal, na druhé straně zase Krošelj nepustil za svá záda příležitosti Filippiho a Ordoše. Ujala se až přesilovka Středočechů krátce po polovině úvodní části. Klepiš předložil puk Martinu Procházkovi, ten se natlačil před bránu a pohotově pokořil Willa.

Liberecký gólman se vzápětí vyznamenal, když zlikvidoval další slibnou možnost mladičkého Kousala. Za pár minut navíc mohl s potěšením sledovat, jak se červené světlo rozsvěcí na druhé straně hřiště. Tygří zámek v útočném pásmu vyvrcholil přihrávkou Šmída na Marka Kvapila a ten už si, tak říkajíc, věděl rady.

Druhá třetina přinesla klasický hokej, který odpovídá důležitosti vyřazovacích bojů. Minimum šancí, vyčkávání na chybu soupeře a především tuhá bitva. Jednu z mála brankových příležitostí měl Tomáš Filippi, avšak domácí obrana žádnou katastrofu nepřipustila.

Do třetí části vstoupili lépe Bílí Tygři, kteří se mohli dostat do trháku. Krenželok ale ve vyložené šanci přestřelil, a tak si šelmy musely ještě počkat. Necelých devět minut před koncem však napřáhl od modré čáry Tomáš Havlín a byla to právě rána jabloneckého rodáka, po níž v libereckém kotli konečně vybuchl gejzír radosti.

Vzápětí bylo v táboře Severočechů ještě o něco veseleji. Krenželok nabil Jaroslavu Vlachovi a ten nekompromisním zakončením prostřelil Krošelje. Bruslaři pak sice v samotném závěru zdramatizovali zápas, když se při hře bez brankáře prosadil David Šťastný. Víc už ale svěřenci Filipa Pešána domácímu týmu nedovolili a odvezli si domů výhru s pořadovým číslem tři.

Miloslav Hořava
„Já musím říct, že to byl skvělý zápas. Jsem z něj nadšen. Od obou mužstev to byl výborný hokej, strašně se mi to líbilo. Sport je prostě takový a my jsme zápas prohráli. Ale jinak to byl opravdu vynikající zápas.“

Filip Pešán
„Viděli jsme naprosto vyrovnaný zápas, 50 na 50 celou dobu. My jsme z tlaku v útočném pásmu dali jeden, potom i druhý gól, nakonec rozhodující. Soupeř je nedal, a to byl důvod, proč jsme vyhráli.“

ČF4, pondělí 25. března 2019
(1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav