Reportáž

Tygři ve čtvrtém duelu vycenili zuby a vrací se s mečbolem

Mladá Boleslav/Liberec - Důležitou třetí výhru ve čtvrtfinálové sérii s Mladou Boleslaví si Bílí Tygři mohou odškrtnout. Ve čtvrtém duelu totiž uspěli na ledě Bruslařů navzdory tomu, že jako první inkasovali. Ve středu tak vyjedou na domácí led s vedením 3:1 na zápasy.

Začátek čtvrtého duelu se nesl v zajímavém duchu a ani jeden z obou týmů se příliš neostýchal. První velkou šanci zápasu promarnil domácí Kousal, na druhé straně zase Krošelj nepustil za svá záda příležitosti Filippiho a Ordoše. Ujala se až přesilovka Středočechů krátce po polovině úvodní části. Klepiš předložil puk Martinu Procházkovi, ten se natlačil před bránu a pohotově pokořil Willa.Liberecký gólman se vzápětí vyznamenal, když zlikvidoval další slibnou možnost mladičkého Kousala. Za pár minut navíc mohl s potěšením sledovat, jak se červené světlo rozsvěcí na druhé straně hřiště. Tygří zámek v útočném pásmu vyvrcholil přihrávkou Šmída na Marka Kvapila a ten už si, tak říkajíc, věděl rady.

Druhá třetina přinesla klasický hokej, který odpovídá důležitosti vyřazovacích bojů. Minimum šancí, vyčkávání na chybu soupeře a především tuhá bitva. Jednu z mála brankových příležitostí měl Tomáš Filippi, avšak domácí obrana žádnou katastrofu nepřipustila.Do třetí části vstoupili lépe Bílí Tygři, kteří se mohli dostat do trháku. Krenželok ale ve vyložené šanci přestřelil, a tak si šelmy musely ještě počkat. Necelých devět minut před koncem však napřáhl od modré čáry Tomáš Havlín a byla to právě rána jabloneckého rodáka, po níž v libereckém kotli konečně vybuchl gejzír radosti.

Vzápětí bylo v táboře Severočechů ještě o něco veseleji. Krenželok nabil Jaroslavu Vlachovi a ten nekompromisním zakončením prostřelil Krošelje. Bruslaři pak sice v samotném závěru zdramatizovali zápas, když se při hře bez brankáře prosadil David Šťastný. Víc už ale svěřenci Filipa Pešána domácímu týmu nedovolili a odvezli si domů výhru s pořadovým číslem tři.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava
BK Mladá Boleslav
„Já musím říct, že to byl skvělý zápas. Jsem z něj nadšen. Od obou mužstev to byl výborný hokej, strašně se mi to líbilo. Sport je prostě takový a my jsme zápas prohráli. Ale jinak to byl opravdu vynikající zápas."
Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Viděli jsme naprosto vyrovnaný zápas, 50 na 50 celou dobu. My jsme z tlaku v útočném pásmu dali jeden, potom i druhý gól, nakonec rozhodující. Soupeř je nedal, a to byl důvod, proč jsme vyhráli."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner