Tygři proti Kometě dvakrát vyrovnali a z urputné bitvy berou bod

Liberec - V 50. kole zavítali do vyprodané Home Credit Areny hokejisté Brna. Ti dlouho drželi těsný náskok, nicméně domácím se podařilo vyrovnat, stejně jako při dalším soupeřově odskočení. Trestné střílení Marka Kvapila poslalo střetnutí do prodloužení, ve kterém už byla šťastnější Kometa. Tygři v boji o Prezidentský pohár berou dnes velice cenný bod!

50. kolo, neděle 03. března 2019
2:3p
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 48. J. Vlach (Lenc, Doherty), 56. M. Kvapil (TS) – 15. Dočekal (L. Čermák, Vondráček), 50. Barinka (Orsava, P. Holík), 63. P. Holík. Vyloučení: 4:6, navíc Vlach (LIB) a Barinka (KOM) 10 min. za hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3. Rozhodčí: Bejček, Pražák – Svoboda, Lhotský.

Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Stříteský – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Kometa Brno

Vejmelka – O. Němec (A), Štencel, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Orsava, P. Holík, Zaťovič (A) – Köhler, Hruška, Mallet – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – P. Kratochvíl, Süss, Plášek ml.

Úvodní třetinu odehráli naši hokejisté ve speciálních dresech, které půjdou do dražby pro charitativní účely. Vypadalo to ale, že jim růžová barva střelecké štěstí zrovna nepřináší. Tygři vstoupili do zápasu velmi aktivně a měli jednu šanci za druhou!

Jakub Valský si převzal přihrávku od Michala Birnera a chvátal sám na Vejmelku. Dobře si jej roztáhl, jenže díky faulu Bartejse již nedokázal puk zasunout do brány. Rozhodčí udělili pouze dvouminutový trest, penalta se nekonala. V početní převaze šelmy dobývaly brněnský chrám. Petr Jelínek zpoza brány našel Lence a Vejmelka skvěle zasáhl. Tomáš Filippi s Markem Kvapilem poté rozjeli sérii krásných přihrávek napříč pásmem. První jmenovaný si z pravého kruhu na brankáře opět nepřišel. Mezi tím nicméně také přišla velká chyba domácích při rozehrávce a Zaťovič rozvlnil síť pouze z boku.

Kometa udeřila ve stylu blesku z čistého nebe. Libereckým fanouškům dobře známý Leoš Čermák se z levé strany procpal do brankoviště a jeho dílo dokonal pohotový Martin Dočekal - 0:1. Moravané si poté více hlídali zadní vrátka. Otevřít je mohl ranou od modré Matěj Stříteský, avšak Vejmelka jej vychytal, stejně jako těžkou dorážku Radana Lence. V závěru první periody si ještě hosté zkusili přesilovku, kterou Tygři zvládli ubránit.

Hned zkraje další periody se Petr Jelínek objevil v přečíslení, jenže nedokázal procpat přihrávku přes ležícího obránce. To byl na dlouhou dobu výčet všeho zajímavého, co se na ledové ploše dělo. Vzruch přineslo až vyloučení Jaroslava Vlacha.

Kometa si v početní výhodě utvořila obrovský zmatek před Romanem Willem. Ten nejprve vyrazil nepříjemnou dělovku Michálka od modré. O dorážku se zblízka pokoušel Holík, leč betony libereckého gólmana zabránily pohromě! Svěřencům Filipa Pešána se nedala upřít snaha. Brněnští však velmi dobře bránili a hrálo se bez šancí na obou stranách.

Na startu třetí dvacetiminutovky Tygři nevyužili přesilovku, při které znovu narazili na soupeřův neprostupný val. Hned poté se hezkou akcí prezentoval Libor Hudáček, a byla škoda, že po stahovačce pálil jen do středu klece. Při další početní výhodě již bylo k úspěchu velice blízko, Radan Lenc dvakrát dorážel na brankovišti, avšak Vejmelka se zdál být nepřekonatelný.

To přestalo platit ve 48. minutě! Taylor Doherty poslal kotouč po hrazení do pásma, Radan Lenc jej z úhlu nahodil na branku a Jaroslav Vlach sklepl gumový nesmysl mezi Vejmelkovy betony - 1:1. Všechno ale mohlo být úplně jinak, kdyby pouhou minutu před vyrovnávací trefou nepomohla zaskočenému Romanu Willovi proti dalekonosné dělovce Čermáka tyčka! Vyrovnaný stav bohužel nevydržel dlouho. Michal Barinka stál na konci brněnské akce tři na dva a nasměroval puk přesně do horního rohu branky - 1:2.

Kometu dělily pouhé centimetry od rychlého navýšení skóre. Střela Bartejse od modré lajny se schovala ve Willově výstroji. Kotouč následně vyjel za jeho betony a kutálel se přes brankoviště těsně okolo tyčky! Maskovaný muž si zpravil chuť vzápětí, když ramenem vyrazil pokus unikajícího Zaťoviče. Čtyři minuty před koncem znovu předvedl svoji neskutečnou rychlost Marek Zachar. Ten díky faulu při samostatném úniku vybojoval již podruhé za sebou v domácím utkání trestné střílení! Stejně jako proti Hradci se jej chopil Marek Kvapil, jenž pověsil touš z mezikruží přesně pod víko - 2:2! Bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce měli ze hry o něco více hosté. Michal Gulaši nejprve před odkrytou brankou mířil pouze do břevna. Tygři ustáli dalších několik náznaků šancí, a jejich příležitost skončila fatálně. Martin Ševc z mezikruží nepropálil Vejmelku, načež se dva Liberečtí srazili a rychlou akci dvou proti jednomu nadvakrát za beton Romana Willa zakončil Petr Holík - 2:3.

„Přivítali jsme soupeře, který se prezentoval svou typickou hrou - velmi obětavou, jednoduchou a celý zápas dodržoval taktiku. Byl zaslouženě odměněn dvěma body. My jsme měli proměnit jednu z prvních třech čtyřech pěti šancí. Možná by se utkání vyvíjelo trošku jinak, bohužel jsme inkasovali jako první, a pak už to bylo vyrovnané. V prodloužení se potvrdilo klasické nedáš-dostaneš, my jsme dostali od Romana Willa druhou šanci vyhrát, jenže svoji velkou příležitost jsme neproměnili a Kometa asi zaslouženě získala druhý bod.“

Kamil Pokorný
„Hodně nám pomohl první gól. Ve druhé třetině se nám podařilo náskok udržet, trošku problém byl ale na začátku třetí části, kdy jsme byli vyloučeni dvakrát za sebou. Liberec se dostal do tlaku, a přestože jsme oslabení ubránili velice slušně, domácí poté vyrovnali. Nás druhý gól pro nás byl samozřejmě velice cenný, avšak zaváhali jsme ve středním pásmu a Kvápa z penalty vyrovnal. Šlo se do prodloužení, ve kterém jsme dostali druhou šanci a využili jsme ji. Za dva body jsme samozřejmě rádi, podržel nás Karel Vejmelka a celé mužstvo pracovalo velice dobře.“