Tygři nadějné vedení z první třetiny neudrželi. Z Litvínova se vrací bez bodu

Litvínov/Liberec - Litvínov se dostal do rychlého vedení, jenže Liberečtí ještě během první třetiny otočili skóre. V prostřední dvacetiminutovce ale přišel obrat v podání domácích, kteří získali dvougólový náskok. Ten po zbytek zápasu doháněly šelmy marně.

49. kolo, pátek 01. března 2019
6:3
(1:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Válek (M. Hanzl, Kašpar), 24. Kašpar (J. Mikúš, Válek), 27. Graborenko (Trončinský), 35. Kašpar (Graborenko, Trončinský), 51. Jurčík (M. Havelka, Trávníček), 57. Trávníček (Trončinský, Šesták) – 5. Birner (L. Hudáček), 9. Valský (J. Vlach), 37. Valský (L. Krenželok, P. Jelínek). Rozhodčí: Lacina, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 587. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.

HC VERVA Litvínov

Janus (Petrásek) – Trončinský, Šesták, L. Doudera, Ščotka, Graborenko, Strejček – Myšák, V. Hübl (A), F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Válek – Petružálek (A), M. Hanzl, Helt – Jurčík, M. Havelka, Trávníček (C) – Jícha.

Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Doherty, Stříteský – Birner, L. Hudáček, Lenc – M. Kvapil, Filippi, Ordoš – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – Lakatoš, J. Vlach, Valský.

Utkání začali aktivněji Litvínovští, kteří se již ve třetí minutě dostali do vedení. Martin Hanzl totiž za bránou obral o kotouč Taylora Dohertyho a naservíroval ho mezi kruhy číhajícímu Lukáši Válkovi, který se ranou z první trefil do horního rohu Willovy svatyně. O necelé dvě minuty později bylo ale vyrovnáno! Libor Hudáček přenechal na půlící čáře puk Michalu Birnerovi, jenž jej po levé straně zavezl do útočného pásma a ranou mezi betony prostřelil Jaroslava Januse.

Neuplynulo mnoho času a Tygři otočili skóre. Jaroslav Vlach vyslal do samostatného úniku Jakuba Valského a ten, ač atakován domácím obráncem, kličkou do bekhendu překonal litvínovského gólmana. Tým z Podkrušnohoří si následně vyzkoušel přesilovou hru, jenže do vážnější příležitosti se dostal až v závěru prvního dějství. Michal Trávníček mohl dorážet do odkryté klece, Roman Will ovšem natáhl svou lapačku a skvělým zákrokem podržel své mužstvo.

Na začátku druhé periody se už Litvínovští vyrovnání dočkali. Juraj Mikúš svým parádním křížným pasem našel před bránu sjíždějícího Lukáše Kašpara, jemuž stačilo usměrnit touš za marně se přesouvajícího Willa. Domácí navíc získali vedení zpět na svou stranu, když se nekompromisní ranou od modré prosadil při početní výhodě Roman Graborenko.

Přesilovou hru si poté vyzkoušeli i svěřenci trenéra Filipa Pešána. Ti se však neprosadili a o slovo se tak opět přihlásili hráči Vervy. V pětatřicáté minutě totiž putoval na trestnou lavici Radan Lenc a domácí jeho faul potrestali. Roman Graborenko vybídl svou přihrávkou přes celou šíři pásma k zakončení Lukáše Kašpara a ten se trefil přesně k bližší tyči. Ještě do druhé sirény stačily šelmy snížit. V rohu kluziště operující Lukáš Krenželok si všiml v brankovišti osamoceného Jakuba Valského, který po jeho pasu poslal černou gumu za Janusova záda.

Do závěrečné třetiny šli Liberečtí s cílem vyrovnat stav zápasu. Příležitost k tomu měl například Lukáš Krenželok, který se ocitl sám před Janusem. V rozhodující okamžik však zamířil mimo tři tyče. Góly tak střílela už pouze Verva. Deset minut před koncem Martin Havelka nabil Ondřeji Jurčíkovi a ten svou dělovkou popáté rozvlnil síť tygří klece.

V sedmapadesáté minutě to bylo už o čtyři góly. Marek Trončinský vysokým lobem z obranného pásma vyslal do úniku Michala Trávníčka, který si sjel před bránu a propasíroval kotouč za brankovou čáru. Tygři poté zkoušeli hru bez brankáře, jenže žádná branka už nepadla. Liberec marně dotahoval stále se navyšující se náskok Litvínova a domů se vrací bez bodu.

„Domácímu týmu evidentně velmi pomohl nástup Jirky Šlégra ke kormidlu. Hráli velmi jednoduchý, účelný a energický hokej, který na nás platil. Nebyli jsme tolik nachystaní jako domácí tým, hráli jsme trochu profesorský hokej, který v závěru sezony nemá šanci na úspěch. Za mě osobně je velkou kaňkou zápasu chování hráčů jako je Havelka, který celý zápas prosí rozhodčího o fauly. Třikrát mu bohužel bylo vyslyšeno a pak se ještě vysmívá naší střídačce. Myslím si, že je to nerespekt vůči soupeři, rozhodčím a celé lize obecně.“

Jiří Šlégr
„My jsme měli jasný úkol a plán - jít do zápasu s novým systémem, který jsme si naordinovali během tohoto týdne. To jsme se snažili plnit. Bohužel počáteční nervozitou, kde jsme udělali dvě chyby, jsme inkasovali dvě branky. Cítil jsem ale z kluků, že systémově jim to vyhovuje. Mezi první a druhou třetinou jsme si řekli, že u toho musíme zůstat a že nám to určitě přinese kýžený výsledek, a tak jsme učinili. Jsem rád, že se to obrátilo v náš prospěch. My se dneska musíme především soustředit sami na sebe, ne na to, proti komu hrajeme. Hráli jsme proti velice kvalitnímu a silnému soupeři, je to pro nás jedině dobře. Musím celé mužstvo pochválit za to, jak k tomu přistoupilo a jdeme do dalších bojů.“