Skvěle! Tygři přejeli Piráty 7:2

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - V rámci 42. kola zavítali do Liberce Piráti z Chomutova. Bílí Tygři svou roli favorita potvrdili a vyhráli jednoznačně 7:2. Dvakrát skórovali Jan Ordoš a Tomáš Filippi. Po jednom gólu přidali Marek Kvapil, Jakub Valský a Radan Lenc.

42. kolo, neděle 03. února 2019
7:2
(3:1, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Ordoš (P. Jelínek, L. Krenželok), 13. M. Kvapil (Valský), 19. Ordoš, 22. Valský (M. Kvapil, Šmíd), 25. Lenc (Birner, Filippi), 28. Filippi (M. Kvapil, Valský), 34. Filippi (Birner, Šmíd) – 11. L. Kovář, 53. T. Svoboda (Koblasa, V. Růžička) Vyloučení: 3:8, navíc Maier (LIB) a Jank (CHOM) 10 min (OT) Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 6 478 Střely na branku: 43:17 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2 Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Lučan.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Kolmann, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

Piráti Chomutov

Peters (Pavlát) – Valach, L. Kovář, Knot, Dietz, Buchtela, Jank, Trefný – Gut, V. Růžička (A), Sklenář – Duda, Huml (C), Marjamäki – T. Svoboda, Raška, Koblasa – J. Havel, Chrpa, A. Dlouhý.

Do zápasu vstoupily oba týmy velmi aktivně. První větší šanci měli hned v první minutě Piráti, když Duda nebezpečně střílel z pravého kruhu, Willův beton byl však připraven. Vzápětí se na druhé straně do samostatného úniku dostal Lenc, jenže forhendovou kličkou na Peterse neuspěl. Pak už se ale Tygři mohli radovat. Jelínek vybruslil zpoza branky, krásnou nahrávkou našel volného Jana Ordoše před brankou, který poslal kotouč do poloprázdné brány - 1:0.

Už v jedenácté minutě ale bylo vyrovnáno. Hanousek ztratil kotouč na modré čáře, zmocnil se ho Lukáš Kovář, na jehož dělovku z levého kruhu Will nestačil - 1:1. Vyrovnaný stav však nevydržel moc dlouho. Po necelých dvou minutách nahodil od modré čáry Marek Kvapil a puk díky skvěle clonícímu Redenbachovi proletěl až do sítě - 2:1. Vzápětí se do přečíslení dostal Krenželok s Ordošem, jenže Peters střelu druhého jmenovaného vyrazil. To však Jana Ordoše nemuselo mrzet, protože těsně před koncem třetiny se dostal do samostatného úniku, kanadského gólmana ve službách Chomutova si položil a kotouč umístil za brankovou čáru - 3:1.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky se šelmám povedl na jedničku. Ve 22. minutě se ve skrumáži po pokusu Kvapila nejlépe zorientoval Jakub Valský, jenž protlačil puk až za brankovou čáru - 4:1. Po tomto gólu sáhli chomutovští trenéři k výměně gólmanů, za Peterse nastoupil Pavlát. Ani jemu ale čisté konto nevydrželo moc dlouho, za necelé tři minuty totiž v přesilovce našel Birner úplně volného Radana Lence před brankou, jenž snadno překonal Pavláta - 5:1.

A brankostroj jel dál. V 28. minutě nabruslil Kvapil mezi kruhy, přihrál lépe postavenému Tomáši Filippimu, který z úhlu trefil poloodkrytou síť - 6:1. Vzápětí bylo pod Ještědem ještě veseleji. V přesilovce našel Šmíd na levé straně Birnera, jehož střelu ještě tečoval Tomáš Filippi a bylo to už 7:1. Tygři si ještě do konce druhé třetiny vypracovali několik slibných příležitostí, Pavlát však pokusy Ordoše, Krenželoka a Vlacha pochytal.

V úvodu poslední části hry měli slibnou šanci na snížení Piráti, jenže Will proti dělovce Humla předvedl dobrý zákrok. Následně byl na čtyři minuty za vysoukou hůl vyloučen Jank, Tygři ale prodlouženou přesilovku nevyužili. V polovině třetí dvacetiminutovky se Pirátům povedlo snížit, když Růžička našel v dobré pozici Koblasu, který ještě předal puk Tomáši Svobodovi, jenž už se před prázdnou bránou nemýlil - 7:2.

Poté byl k vidění i boxerský souboj. Proti sobě se postavili Patrik Maier a Bohumil Jank, úspěšnější byl chomutovský obránce, ale ani mladý Tygr se nemusel za nic stydět. Zápas už se pak v klidu dohrával, k vidění sice byly zajímavé střely na obou stranách, brankáři však všechny šance pochytali. Liberečtí si tak připsali další tři body da tabulky a upevnili svou pozici na prvním místě.

Filip Pešán
„Úvod zápasu byl vyrovnaný, pak se nám podařilo dát tři poctivé góly. V druhé třetině jsme k naší hře přidali krásu, dali jsme hezké branky a využili jsme přesilovky. V poslední části hry bylo těžké najít motivaci za stavu 7:1, přesto jsme tu třetinu odehráli dobře. Trochu mě mrzí, že jsme moc nepomohli Romanu Willovi, jinak jsme dnes podali dobrý výkon.“

Jan Šťastný
„Dneska to od nás byl špatný výkon. Přijeli jsme v oslabené sestavě, protože mámě několik zraněných hráčů. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžká bitva. Bohužel jsme ten zápas nechytili už od začátku. Když s Libercem prohráváte 3:1, je strašně těžké vrátit se do zápasu, domácí si to dnes dobře pohlídali. Třetí třetina byla z naší strany lepší, ale jinak to byl opravdu špatný výkon“