Reportáž

Tygři si poradili s Olomoucí a domácí neporazitelnost trvá dál!

Liberec - Svěřenci Filipa Pešána se proti Olomouci rozjížděli trochu pomaleji, ale nakonec si po zásluze připsali tři body. Po bezgólové čtvrthodině začali gól po gólu budovat svůj náskok, který bez problémů udrželi až do závěrečné sirény.

Olomouc se od úvodní minuty prezentovala velmi organizovanou hrou, což šelmám dělalo problémy. Obranný val Hanáků dokázal jako první protrhnout Lukáš Krenželok, jenž dokonale využil toho, že blokující hráč před ním ztratil hůl. Krenželok se navíc trefil nechytatelně do horního růžku.

Marek Zachar ujíždí protihráči

Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Libor Hudáček zakombinoval s Birnerem a střelou na zadní tyč nedal Lukášovi šanci. Liberečtí si tak navzdory vlažnému začátku odnášeli do kabin dvoubrankový náskok.

V prostředním dějství působili domácí uvolněněji a dočkali se i dalších branek. Krátce před polovinou utkání se sražená střela Hanouska dostala až k Martinu Ševcovi. Jeho obrovskou šanci sice Lukáš napoprvé zlikvidoval, řízný bek Liberce c ale pokračoval v pohybu do brány a nakonec si dojel pro gólovou dorážku.

Tyler Redenbach se snaží zastavit soupeře všemi možnými způsoby

Čtvrtou trefu přidali Tygři v početní výhodě. Kvapilova střela zápěstím sice orazítkovala tyč, důrazný Michal Birner si ale našel kotouč v tlačenici na brankovišti a nasměroval ho do sítě za bezmocného gólmana.

Kohouti zakokrhali poprvé až v závěrečné třetině. Jakub Galvas využil hustého provozu před libereckou klecí a nenápadnou střelou překvapil Willa. Ten už však za svá záda žádný další pokus nepustil, a tak se slušně zaplněná Home Credit aréna mohla radovat z vítězství, které ještě v samotném závěru zvýraznil Ladislav Šmíd. Severočeši se tak po jasné výhře 5:1 posunuli na první místo v tabulce.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Nemyslím, že bychom byli po celou dobu lepší. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Hosté přijeli bez třech klíčových hráčů, což se na jejich výkonu trochu podepsalo. Soupeř byl tvrdý, organizovaný a extrémně nepříjemný. Nepomohly nám přesilové hry, které rozbily naše tempo. Paradoxně jsme v nich se smíchem na tváři dali dva góly, takže nakonec ten zápas teoreticky rozhodly. V dalších zápasech se musíme prezentovat lepší hrou, protože proti Olomouci to bylo sice bojovné, ale měli jsme i kus štěstí."
Jan Tomajko
HC Olomouc
„Porážka 1:5 hovoří za vše. Myslím si, že Liberec byl celý zápas lepší. Už v první třetině jsme hráli dost oslabení a Liberec se dostal do hry. Hráli jsme hodně bez puku, takže naše sebedůvěra šla dolů. Dostali jsme dva góly během jedné minuty a pak už jsme neměli na to ten zápas zvrátit. Alespoň jsme dali jeden gól ve třetí části. Doufám, že to na nás nezanechá žádné následky do dalších zápasů. "

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner