Tygři si pod stromeček nadělili vítězství nad Pardubicemi

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Svěřenci Filipa Pešána obstarali svým fanoušků velmi pěkný vánoční dárek. V utkání s pardubickým Dynamem vykoledovali Tygři tři body za vítězství 3:1. Marek Kvapil navíc posunul historický rekord v počtu zápasů s bodem v řadě o další utkání. K štědrovečerní tabuli zasednou šelmy jako druhý tým extraligové tabulky.

28. kolo, pátek 21. prosince 2018
(1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 9. M. Zachar (Stříteský, Ordoš), 24. P. Jelínek (Doherty, Filippi), 25. Filippi (Birner) – 27. Hovorka (Bubela, Trončinský). Rozhodčí: Bejček, Pražák – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 291. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar

HC Dynamo Pardubice

Kacetl – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal, Nedbal – Hovorka, Bubela (C), Rolinek – L. Horký (A), Marosz, Kusý (A) – P. Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret

Bílí Tygři vstoupili do utkání před domácím publikem s obrovskou chutí a brzy byli odměněni úvodní brankou. Stříteský zachytil pardubické vyhození na modré čáře, nahodil kotouč na bránu a Marek Zachar jemnou tečí překonal bezmocného Kacetla.

Dynamo nadále zůstávalo věrné pasivnějšímu stylu hru a na své šance velmi chytře vyčkávalo. Jednu takovou příležitost si vyčíhal Patrik Poulíček, který se zničehonic zjevil sám před Willem. Liberecký gólman se ale nenechal vymíchat a výrazně se přičinil o to, že Severočeši odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Soustředěný Petr Jelínek s pukem v zatáčce

Krátce po přestávce mohla domácí hala vybuchnout podruhé. Filippiho střílený pas lehce lízl hokejku Petra Jelínka a puk zamířil přesně k tyči. Kacetl se zrovna přesouval a drobná změna trajektorie pro něj byla smrtící.

Pak už se v Liberci přepisovaly dějiny. Tomáš Filippi ukázal, že má v ruce dynamit a prudkou střelou zápěstím se trefil krásně pod víko. Asistenci rozhodčí připsali Marku Kvapilovi, jenž odskočil od Jaroslava Bednáře v počtu zápasů s alespoň jedním kanadským bodem v řadě. Oslava však Kvapilovi zhořkla prakticky vzápětí, když Willa připravil o čisté konto Marek Hovorka. Po šedesáti minutách se pak Kvapilova asistence škrtala úplně, a tak se rekord nekonal.

Michal Birner leží po zásahu holí do obličeje před pardubickou bránou

Pardubice se v průběhu utkání osmělovaly čím dál víc a Will si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Hned několikrát musel domácí gólman likvidovat přečíslení dva na jednoho, hráči Dynama se ale trápili v koncovce. Daleko od přesného zásahu nebyli Hovorka a Rolinek, jenže Will chytal zkrátka skvěle.

Šelmy pak v závěru třetí části odolaly i závěrečnému tlaku Dynama a připsaly si na své konto cenné tři body. Svěřenci Filipa Pešána tak před svátky uhájili druhé místo v extraligové tabulce, které jim bude náležet až do příštího zápasu v Chomutově.

Filip Pešán
„Odehráli jsme extrémně těžký zápas. Věděli jsme, že soupeř přijede dobře nachystaný. Tyhle zápasy okolo Vánoc nejsou vůbec jednoduché. Vím, že jsme dnes nehráli moc pěkný hokej, ale našli jsme cestu k vítězství. To je pro nás strašně důležité.“

Ladislav Lubina
„Jsem rád, že jsme tady podali takový výkon. Bylo to podstatně lepší než posledně doma s Vítkovicemi. Myslím si, že o lepší výsledek nás připravily naše neproměněné šance a naše nedisciplinovanost.“

28. kolo, pátek 21. prosince 2018
(1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky

HC Dynamo Pardubice