Reportáž

Šelmy nedaly Vítkovicím šanci! Roman Will si navíc odnáší čisté konto

Liberec - V rámci 25. extraligového kola přivítali Tygři soupeře z Ostravy. Domácí hokejisté na ledě prakticky od první minuty vládli a bezpečně utkání kontrolovali. K jasné výhře přispěl dvěma trefami Libor Hudáček, Roman Will si pak díky 21 přesvědčivým zákrokům připsal do statistik vychytanou nulu. Paráda!

Modrobílí na svého soka nastoupili se vší parádou. Od prvních minut jej mačkali v pásmu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Aktivní průnik předvedl fanouškům Marek Zachar, jenž se po křídle prohnal až k bekhendovému zakončení, se kterým si Dolejš, jenž překvapivě dostal přednost před Bartošákem, poradil. Posléze vytvořil Jakub Valský s Ladislavem Šmídem solidní palebnou pozici Lukáši Krenželokovi, a byla škoda, že jeho zřejmě gólovou ránu obětavě zastavil jeden z beků Ridery. Skóre se změnilo v osmé minutě. Tyler Redenbach vrátil vyraženou střelu chytrým obloučkem před branku, odkud už se Libor Hudáček nemýlil - 1:0.

Kolem poloviny první třetiny byla tygří dominance vůbec největší. V početní výhodě se hosté dostali pod obrovský tlak, několik šancí vykryl mrštný Dolejš, nicméně bylo jasné, že dříve nebo později prostě musí kapitulovat. Stalo se tak po parádní souhře přesilovkové formace. Kotouč putoval od Marka Kvapila na pravý kruh, odkud jej Tomáš Filippi nabídl na jemnou teč Radanu Lencovi - 2:0. Pro Kvapila tato kombinace znamenala bod ve 21. utkání v řadě!

V závěru úvodní dvacetiminutovky o sobě daly vědět také Vítkovice. Nejenže zdárně ubránily další dvě domácí přesilovky, ale ještě zahrozily. Před brankovištěm do puku plácl David Květoň, ovšem Roman Will rychle střihl betony.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

V prostřední periodě Ostravané zabrali a hned mohli snížit. Roman našel napříč pásmem Tybora, jehož rána bez přípravy mířila těsně mimo. Tygři těžili z rychlého postupu do ofenzivy a jeden takový neměl daleko k tomu, aby skončil navýšením skóre. Přihrávku Petra Jelínka v přečíslení se snažil napálit do poloprázdné branky Jakub Valský, jenže Dolejš se prezentoval senzačním přesunem.

Ohánět se ve svém brankovišti musel zrovna tak Roman Will. Tečovanou ránu Mrázka od modré lajny vykopl špičkou betonu! Nedlouho poté rozehrával zpoza klece Marek Kvapil, ale kotouč poslal nešťastně do protihráče, od kterého se nebezpečně odrazil, maskovaný muž se musel bleskově zorientovat. Na druhé straně pro změnu zahrozil Jakub Valský, který se natlačil až těsně před Dolejše, bohužel jej nepřelstil, po čtyřiceti minutách ale přesto držely šelmy příjemný dvougólový náskok.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Hned zkraje třetí části měli hosté na dosah snížení. Jeden z vítkovických forvardů se totiž dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, Roman Will ovšem vleže skvěle zasáhl betonem a stále tedy odolával! V celé své kráse se tak ukázalo nepsané pravidlo "nedáš-dostaneš." Jakub Valský vyslal do útoku kapitána Petra Jelínka, jenž z relativně ostrého úhlu nachytal Dolejše chytrou střelou mezi nohy - 3:0.

Tygři si závěr utkání s ledovým klidem hlídali. A dočkali se další trefy! Jedovatá střela Tomáše Hanouska proklouzla za Dolejše, načež ji mezi tři tyče uklidil pozorný Libor Hudáček - 4:0. Slezané se až do závěrečné sirény snažili alespoň o korekci. Roman se chopil touše na pravé straně, z úhlu ale bližší růžek nenalezl. Bílí Tygři porazili soupeře rozdílem třídy a oplatili mu porážku z předchozího vzájemného shledání. Už v neděli je čeká doma Sparta!

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„My jsme, stejně jako hosté, odehráli bojovný zápas. Vyšly nám nějaké přesilovky, byli jsme bojovní dozadu, pokryli jsme si nebezpečné útoky soupeře a myslím si, že jsme po celý zápas byli lepším týmem. Vyhráli jsme zaslouženě."
Pavel Trnka
HC Vítkovice Ridera
„Do zápasu jsme vstoupili strašně bojácně. Soupeř, proti kterému jsme dneska stáli, je hvězdný. Bojovnost tam z naší strany je, ale ne vždy to stačí, což bylo dneska vidět. Byli bychom rádi v pozici Filipa Pešána a měli k dispozici takový tým, ovšem bohužel prostě není rozpočet nafukovací. Budeme bojovat a stát si za svými hráči, kteří jsou bojovní. To je to, co nás zdobí, a důvod, proč se pohybujeme tam, kde se pohybujeme. Na body to ale někdy nestačí."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner