Tygři v nádherném zápase přehráli Kometu. První gól zaznamenal Doherty i Stříteský

Liberec – Liberečtí položili základy úspěchu už v úvodní třetině, v níž vsítili dvě branky a na začátku té následující přidali třetí. Kometě se sice podařilo snížit, jenže domácí svůj náskok udrželi bez vážnějších potíží až do konce utkání.

24. kolo, neděle 02. prosince 2018
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Valský (L. Krenželok, T. Hanousek), 11. Doherty, 23. Lenc (Birner, M. Kvapil), 29. Stříteský (Redenbach, L. Hudáček), 54. Filippi (M. Kvapil) – 27. Bartejs (Štencel), 41. Zaťovič (R. Zohorna, Mallet). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 945. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Kašík) – O. Němec (A), Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – Mallet, Hruška, R. Zohorna – Plášek ml., L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Střondala, L. Horký.

Střetnutí začalo podle očekávání ve vysokém tempu. Už po dvaasedmdesáti vteřinách hry však putoval na trestnou lavici Marek Kvapil a Brno dostalo k dispozici přesilovou hru. V ní po vysokém nápřahu vypálil z levého kruhu Bedřich Köhler, který rozezněl břevno domácí svatyně. Vzápětí si početní výhodu zahráli i Severočeši, jenže neuspěli ani oni.

To je ale nakonec nemuselo vůbec mrzet. V osmé minutě se totiž za bránou Komety ocitl Jakub Valský, jenž rychlým driblováním zmátl Karla Vejmelku a následně zasunul kotouč k tyči, u které nechal gólman Komety malou skulinku. O několik chvil později se liberečtí radovali podruhé. Taylor Doherty se na pravém kruhu dostal k odraženému kotouči, nekompromisní ranou propálil Vejmelku a vsítil svůj první gól v dresu Tygrů!

Šelmy mohly přidat ještě třetí trefu, když byl za hákování vyloučen Tomáš Bartejs. Po pěkném křížném pasu Radana Lence mířil do odkryté klece Tomáš Filippi, jenže jeho střela se odrazila od horní tyče. Do kabiny si tak naše mužstvo odneslo dvoubrankový náskok.

Během přestávky se jihomoravský tým rozhodl k výměně brankářů, Karla Vejmelku vystřídal v brankovišti Libor Kašík. Ten však neudržel čisté konto ani tři minuty. Při přesilové hře totiž po rychlé kombinaci našel Michal Birner před bránou nikým nehlídaného Radana Lence a ten ranou z voleje potřetí rozvlnil síť brněnské klece.

V zápase se poměrně dost vylučovalo. Jako další inkasoval menší trest Lukáš Derner a ani on nepobyl na trestné lavici celou předepsanou dobu. Tomáš Bartejs dokonale využil clony před Romanem Willem a skrytou ranou od modré snížil. Jenže následně si svěřenci trenéra Filipa Pešána zahráli další přesilovku a i tentokrát byli úspěšní. Tyler Redenbach vybídl k zakončení Matěje Stříteského, jenž z vrcholu kruhu zamířil přesně mezi Kašíkovy betony a rovněž zaznamenal svou první branku po svém příchodu do Liberce.

Liberečtí poté zažili horké chvilky, když se museli bránit ve třech proti čtyřem. Oslabení ale s vypětím všech sil a také díky skvělému Romanu Willovi zvládli a tříbrankový náskok jim vydřel až do druhé sirény.

Vstup do závěrečné periody se povedl lépe brněnskému celku. Tomáš Zohorna už mohl po nahrávce Alexandrea Malleta zakončovat do prázdné brány, jenže se ještě rozhdl přihrát Martinu Zaťovičovi, kterž z bezprostřední nasměroval puk za brankovou čáru.

Brňané se poté nadále snažili o zdramatizování duelu, Tygři ale velmi dobře bránili a do šancí se dostávali spíše oni. Nejblíže ke skórovnání měl Jakub Valský, který měl před sebou odkrytou bránu. Libor Kašík se však natáhl a senzačním zákrokem zachránil Kometu. Jenže následně přeci jen kapituloval. Marek Kvapil vybojoval za bránou kotouč, přihrál jej číhajícímu Tomáši Filippimu a ten z bezprostřední blízkosti popáté rozradostnil liberecké fanoušky.

Hráči Komety se i přesto nevzdali, Tygři však měli zápas pěvně pod kontrolou a parádním výkonem napravili páteční zaváhání v Litvínově.

Filip Pešán
„Zápas byl velmi vyrovnaný. Po debaklu v Litvínově jsme si řekli v šatně spoustu věcí, zvolili jsme trochu jiný program, který měl nakonec efekt. Hráči odehráli poctivé a bojovné utkání. Výjimkou je akorát začátek poslední třetiny, kdy Brno začalo dominovat a téměř jsem sáhl po oddechovém času. Nakonec jsme ale těch prvních deset minut třetí třetiny přečkali. Jinak si myslím, že jsme byli o chlup lepší než hostující tým a zaslouženě jsme vyhráli.“

Kamil Pokorný
„V první třetině nás Liberec předčil v osobních soubojích a v agresitivě, tedy v tom, co v posledním domácím utkání zdobilo nás. Dostali jsme dvě laciné branky, díky kterým se Tygři zklidnili a my byli v problémech. Ve druhém dějství se hra trochu srovnala a rozhodly speciální formace. Liberečtí dali dva góly v přesilovkách, my jeden. Tím nám odskočili do výrazného vedení. V závěrečné třetině jsme rychle snížili, načež jsme měli asi nejlepší pasáž zápasu. Deset minut jsme hráli slušně, vytvářeli si šance a chtěli dát kontaktní trefu. Bohužel se to nepovedlo, domácí dali pátý gól a bylo rozhodnuto. Gratuluji soupeři k vítězství.“