Tygři odjíždějí z Litvínova s prázdnou

Litvínov/Liberec - Bílí Tygři v rámci 23. kola zavítali na led Litvínova, kde si chtěli připsat další tři body do tabulky a přiblížit se tak prvnímu Třinci. To se jim však nepodařilo, po nepřesvědčivém výkonu prohráli 6:2. Za Liberecké si první gól po návratu připsal Birner a trefil se také navrátilec do sestavy Kvapil.

23. kolo, pátek 30. listopadu 2018
6:2
(2:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Válek (Gerhát, Březák), 19. F. Lukeš (Válek), 31. Kašpar (J. Mikúš, Petružálek), 34. Ščotka (Porseland, Petružálek), 35. Jurčík (J. Kloz, D. Tůma), 52. Jurčík (Petružálek, Gerhát) – 38. M. Kvapil (Šmíd), 39. Birner (Redenbach) Rozhodčí: Hribik, Kika – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 4 645. Střely na branku: 21:22. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2

HC VERVA Litvínov

Janus (Hanuljak) – Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Romančík, Suchánek, Březák – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – Myšák, Gerhát, Jurčík – D. Tůma, J. Kloz, Matoušek.

Will (35. Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Stříteský, Ševc, T. Hanousek, Maier – Birner, Redenbach, L. Hudáček – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Valský – M. Zachar, J. Vlach, Ordoš.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a už po šesti minutách za to byli odměněni. Gerhát našel hezkou přihrávkou z levé strany Lukáše Válka, který z mezikruží prostřelil Willa - 1:0. Zanedlouho mohlo být vyrovnáno, Ordoš z dobré pozice ale bránu těsně přestřelil.

Minutu a půl před koncem první části hry bylo pro Tygry ještě hůř. Po hezké kombinaci Litvínovských navýšil vedení František Lukeš, který dělovkou z pravého kruhu nedal Willovi žádnou šanci - 2:0. Do první sirény se svěřencům trenéra Filipa Pešána snížit bohužel nepodařilo, a tak odcházeli do šaten s dvougólovým mankem.

První půlka prostřední dvacetiminutovky se nesla v pomalejším tempu, poté však v deseti minutách padlo 5 branek. Nejprve se prosadila staronová posila Vervy Lukáš Kašpar - 3:0. Po třech minutách navýšil vedení domácích v přesilovce po hezké kombinaci Jan Ščotka - 4:0. Pátý gól do sítě Libereckých přidal Ondřej Jurčík, jenž zužitkoval přesnou nahrávku Kloze a vyhnal Romana Willa z branky - 5:0.

Tři minuty před koncem druhé části hry snížil navrátilec do Tygří sestavy Marek Kvapil, který přesnou střelou do šibenice využil přesilovku - 5:1. Zanedlouho bylo pro hosty ještě líp, když se poprvé po návratu do Liberce prosadil krásným blafákem Michal Birner. Do kabin tak šli svěřenci trenéra Filipa Pešána s třígólovou ztrátou.

V úvodu poslední dvacetiminutovky dostali Tygři velkou šanci na to, aby se vrátili zpět do zápasu. Rozhodčí totiž udělili trestné střílení za hození hole litvínovského Ščotky, Hudáček však svůj nájezd bohužel pro hosty neproměnil. Zanedlouho pak ukončil všechny naděje Libereckých na body z tohoto zápasu druhým gólem v utkání Ondřej Jurčík, jenž z mezikruží nekompromisně propálil Schwarze - 6:2.

Zanedlouho mohlo být pro šelmy ještě hůř, střela Petružálka však orazítkovala jen tyč Schwarzovy branky. Do konce zápasu jsme mohli vidět ještě přesilovku domácích 5 na 3, žádný gól už však nepadl, což znamená, že Tygři odjíždějí Z Litvínova s prázdnou. Další zápas je čeká už tuto neděli, kdy doma přivítají Kometu Brno. Zápas začíná už v 14:00, nenechte si to ujít!

„My jsme dneska dojeli na naši slabou koncovku. Měli jsme strašné množství vyložených šancí, na videu jsme jich napočítali pět nebo šest. Soupeř z každé třetí šance ujel, dal nám branku, vstřelil krásné góly. Byli důraznější v zakončení a proto berou tři body.“

Radim Skuhrovec
„Zhodnocení bude krátké. Nám se dnes podařilo vstřelit větší množství branek a do té hry jsme vnesli trochu útočného ducha, ale musíme mít na paměti to, že jsme tam měli spoustu okýnek v obraně. Jak říkal trenér hostí, měli jsme obrovské štěstí, že nás nepotrestali. Byl to opět velmi dobrý výkon brankáře a musím říct, že to dnes bylo trochu se štěstím, ale myslím si, že jsme výsledku šli naproti. Podařilo se nám proměnit ty šance, které se nám poslední dobou nedařilo proměnit. Dneska bereme tři body a jsme za to strašně šťastní, protože jsme je potřebovali. Ta šňůra utkání, kdy se nám nepodařilo bodovat byla docela dlouhá a klukům bych chtěl poděkovat za to, jak k tomu přistoupili.“