Jawohl! Tygři v česko-německém utkání po prodloužení udolali Mountfield

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Gut gemacht! Přesně to si mohou svěřenci Filipa Pešána říkat po utkání s Hradcem Králové, které bylo věnováno velkému počtu německých příznivců. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a jen dvě minuty dělily šelmy od prohry. Po trefě Filippiho šel zápas nakonec do prodloužení, v němž rozhodl Libor Hudáček.

22. kolo, neděle 25. listopadu 2018
4:3p
(0:0, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Filippi (Ševc), 27. P. Jelínek (Redenbach), 58. Filippi (L. Hudáček), 65. L. Hudáček (Birner) – 23. Vincour (Smoleňák), 36. R. Pavlík (Cingel), 49. Cingel. Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:4, navíc Pavlík (HKM) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 135. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Will (Schwarz) – Doherty, Šmíd (A), Stříteský, Derner, T. Hanousek, Ševc, Maier – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, Ordoš – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Valský – M. Zachar, J. Vlach, Jeník.

Mountfield HK

Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Linhart (A), Piché, Graňák (C), F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Lessio – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, M. Chalupa – Vopelka, Dragoun, Rákos (A)

Ještě před samotným začátkem česko-německého zápasu mezi Bílými Tygry a Mountfieldem vhodil čestné buly Roman Jerns, věrný fanoušek libereckého hokeje z dalekého Berlína. V první bezbrankové třetině ale šelmám moc střeleckého štěstí nepřinesl.

To ve druhé části se s brankami roztrhl pytel. Všechno to načal v přesilové hře hostující Tomáš Vincour, který za Willova záda nasměroval exkluzivní přihrávku Koukala zpoza brány. Pak ale početní převahu využili také Severočeši. Tomáš Filippi vypálil zápěstím z pravého kruhu a Maxwell musel lovit puk ze sítě.

V další početní výhodě Tygři dokonali obrátku ve skóre. Redenbachova chytrá zadovka zpoza brány přistála na hokejce Petra Jelínka a liberecký kapitán poslal šelmy do vedení. Trefa ze vzduchu Radovana Pavlíka však znamenala vyrovnání a ve třetí dvacetiminutovce se tak prakticky začínalo od nuly.

V úvodu závěrečné třetiny Tygři prokázali své defenzivní kvality, když ubránili dvě hradecké přesilovky. Pak ale vtrhl před bránu Romana Willa jako uragán Lukáš Cingel, který dlouhým bekhendovým blafákem vrátil Mountfieldu vedení.

Úsměv Romana Willa schovaný pod maskou

Šelmám v závěru nezbylo nic jiného než riskovat a vyplatilo se! Při liberecké powerplay totiž brankář Maxwell nevídaně zachyboval, když rozehrál přímo na hůl Libora Hudáčka. Slovenský forvard se neukvapil, předložil kotouč Tomáši Filippimu a ten poslal zápas do prodloužení.

Už už to vypadalo, že utkání dospěje až do samostatných nájezdů. Necelých třináct sekund před koncem prodloužení však vyrazil na zteč Libor Hudáček, který svou dobře mířenou střelou do horního růžku nedal Maxwellovi žádnou šanci, a rozhodl tak o bonusovém bodu pro Liberec.

„Začátek zápasu poznamenaly přesilové hry. Dva góly jsme z nich dali, dva dostali. Potom jsme trošičku polevili a Hradec ukázal, proč je v tabulce nahoře. Po individuální chybě jsme dostali gól na 2:3. V powerplay jsme byli odměněni za to, že jsme ten zápas nevzdali. Nakonec jsme dali jednu branku více a vyhráli jsme.“

Tomáš Martinec
„Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas plný šancí. Byly tam ty správné emoce. Dostávali jsme góly při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Dělali jsme zbytečné fauly a Liberec nás trestal v přesilovkách, posléze i v powerplay. S Libercem jsme drželi krok celý zápas, byli jsme blízko vítězství. Bohužel odvážíme jenom bod, ale týmu jsme za jeho pracovitost poděkovali.“