Reportáž

Tygři zvládli přetahovanou s nováčkem! Energii skolili čtyřmi góly

Liberec - Svěřenci Filipa Pešána před domácím publikem opět nezaváhali a připsali si do tabulky další tři body za vítězství 4:1. Karlovy Vary se však dostaly do vedení a libereckému tlaku dlouho odolávaly. Tygři ale nakonec uspěli. K zisku třech bodů jim mimo jiné pomohla první extraligová trefa Marka Zachara.

Bílí Tygři v úvodu utkání hýřili aktivitou. Energie však hrozila z rychlých protiútoků a právě jeden z nich hostům zajistil vedení. David Gríger předložil kotouč Jakubu Flekovi a ten v signalizované výhodě poprvé rozvlnil síť.

Liberecký entuziasmus však nijak neutuchal a šelmy se dočkaly zaslouženého vyrovnání. Lukáš Krenželok obdržel od karlovarské obrany dáreček v podobě prostoru na střelu zápěstím, která zaplula do horního růžku Novotného branky. Tygři mohli ještě do přestávky strhnout vedení na svou stranu, Kvapil ale v přesilové hře orazítkoval jenom horní tyč.Ve druhé třetině oba týmy pokračovaly ve slušně nastoleném tempu. Šance střídala šanci, ale jenom jeden tým dával góly. A k radosti domácího publika to byli svěřenci Filipa Pešána. Vlach posunul kotouč Jeníkovi, ten nabil Marku Zacharovi a rychlonohý mladíček dělovou ránou pod víko poslal Severočechy do vedení.

O pár minut později se prosadil také první útok. Valský udržel kotouč v nelehké pozici a přihrál ho Tyleru Redenbachovi. Ten mezitím unikl zrakům karlovarské obrany, nabruslil si před bránu a slízl gólovou smetánku.Až ve třetí části se dostal ke slovu neproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil. Ten si připsal další kanadský bod, když zatáhl kotouč do útočného pásma podél pravého mantinelu a předložil jej chladnokrevně zakončujícímu Radanu Lencovi.

Energetikům jako by najednou jejich energie došla. Šancí na jejich straně postupem času ubývalo a šelmy si celkem v pohodě hlídaly svůj náskok. Po závěrečné siréně nakonec domácí publikum mohlo spolu se svými hrdiny slavit tři body za vítězství 4:1.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Věděli jsme, že přijede soupeř, který rozhoduje zápasy z brejkových situací. I když jsme hráče upozorňovali na to, že čelíme bruslivému týmu, dělalo nám to potíže. Padl z toho první gól a především ve druhé části měl soupeř až moc šancí na to, jak jsme se na to připravovali. Ta druhá třetina byla slabá. Po uklidnění v kabině jsme se srovnali. Rozhodla lapačka Romana Willa, který za stavu 3:1 chytil velkou šanci. Z protiútoku jsme pak skórovali na 4:1."
Tomáš Mariška
HC Energie Karlovy Vary
„Náš prvotní plán byl přestát první třetinu alespoň za nerozhodného stavu. To se nám podařilo, a dokonce jsme vstřelili i první gól. Druhá třetina se hrála trochu nahoru-dolů, což jsme úplně nechtěli. Paradoxně jsme ale z těch brejků měli trochu víc, ale bohužel nás domácí potrestali dvěma góly. Naše šance vrátit se do zápasu byla za stavu 3:1, kdy nám brankář chytil dobrou příležitost do prázdné brány. "

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner