Paráda! Tygři čtyřmi góly v poslední třetině zvrátili stav utkání se Zlínem a berou tři body!

Liberec – Liberečtí hokejisté po nepovedené druhé třetině prohrávali s Berany 1:3, v závěrečném dějství ovšem během necelých tří minut otočili skóre a svůj náskok si zkušeně pohlídali až do závěrečné sirény.

18. kolo, středa 14. listopadu 2018
5:3
(1:0, 0:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. L. Hudáček (Lenc, M. Kvapil), 42. L. Hudáček (M. Kvapil), 43. Ševc (Ordoš, L. Krenželok), 45. P. Jelínek (Ordoš), 59. Redenbach (P. Jelínek) – 23. Kubiš (Okál), 30. Řezníček (Popelka, Gazda), 33. Popelka (Václavek, Žižka). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 086. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.

Will (33. Schwarz) – Doherty, Šmíd (A), Stříteský, Derner, Havlín, Ševc – Valský, Redenbach, Ordoš – Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil – Teplý, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Jeník, J. Vlach, M. Zachar.

PSG Berani Zlín

J. Sedláček (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – Okál, Honejsek, Šlahař – E. Kulda, Popelka, Poletín – Š. Kratochvíl, Hrníčko, Václavek.

Lepší vstup do utkání si Tygři nemohli přát. Už po jednašedesáti vteřinách totiž Radan Lenc zavezl v plné rychlosti kotouč do útočného pásma a poslal jej na najíždějícího Libora Hudáčka, který nikým neatakován překonal Jakuba Sedláčka kličkou do bekhendu. Následně putoval na trestnou lavici Ladislav Šmíd, Liberečtí ale oslabení i s přispěním Romana Willa zvládli.

Přesilová hra ovšem Zlín nabudila. O chvíli později se mezi kruhy v ideální střelecké pozici ocitl Jiří Ondrářek, jenže Roman Will jeho svižný pokus stihl vyrazit ramenem nad břevno. Domácí nicméně začali postupně získávat herní převahu. Nejdříve slibnou šanci nevyužil Jakub Valský, načež Jakuba Sedláčka ani nadvakrát nepřekonal Tyler Redenbach. Necelou minutu před koncem třetiny zakončoval do odkryté klece Radan Lenc, trefil ale pouze tyč. Severočeši si tak odnesli do kabiny pouze jednobrankový náskok.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky dostali Liberečtí k dispozici početní výhodu, jenže ta se jim nepovedla vůbec podle představ. Zděněk Okál dojel vyhozený kotouč a přihrál jej před bránu Pavlu Kubišovi, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Romana Willa. Svěřenci trenéra Filipa Pešána si poté málem vzali vedení zpět, Michal Teplý však puk za záda hostujícího gólmana nepropasíroval a neujala se ani jedovatá střela Lukáše Dernera z mezikruží.

Poté přišla nepovedená pasáž. Michal Popelka totiž našel svým pasem z pravého křídla mezi kruhy Dalibora Řezníčka a ten nekompromisní ranou k tyči zařídil Beranům vedení. O několik okamžiků později to bylo již o dvě branky. Jan Václavek připravil o kotouč Martina Ševce a vybídl k zakončení Michala Popelku, který překonal marně se přesouvajícího Romana Willa, jenž po třetím inkasovaném gólu přenechal místo v tygří svatyni Marku Schwarzovi.

Do závěrečného dějství vstoupili hráči z města pod Ještědem fantasticky. Ve dvaačtyřicáté minutě se Libor Hudáček ocitl sám před bránou, zvolil tentokrát kličku na druhou stranu a podruhé v utkání překonal Jakuba Sedláčka. Neuběhlo ani sto dvacet vteřin a bylo vyrovnáno! Pokus Jana Ordoše se od chráničů zlínského obránce odrazil k Martinu Ševcovi a ten svou dělovkou poslal kotouč do horního rohu.

Obrat šelmy dokonaly nedlouho poté. Jan Ordoš našel svou povedenou přihrávkou zpoza brány nikým nehlídaného Petra Jelínka, jenž překonal Jakuba Sedláčka a poslal naše mužstvo do vedení!

Liberecké hokejisty rychlá změna vývoje utkání nabudila a nadále byli aktivnější než Berani. Ti se sice snažili opět vyrovnat, jenže svěřenci trenéra Filipa Pešána jim k tomu dali příležitost až pět a půl minuty před koncem, když byl za krosček vyloučen Matěj Stříteský. Ševcům se ale početní výhoda moc nepovedla a následně nepomohla ani závěrečná power-play, v níž výhru domácích pečetil trefou do opuštěné klece Tyler Redenbach. Po fantastickém obratu, tak tři body zůstávají pod Ještědem.

„Narazili jsme na výborného soupeře, o kterém jsme věděli, že v jakékoliv sestavě bude bojovat do posledních vteřin, což se potvrdilo. Do první třetiny jsme vstoupili dobře, ta druhá byla velmi špatná. Opět to vyvážila závěrečná perioda, ve které jsme sebrali síly a zápas otočili. Strašně mě mrzí, že fanoušci pískali, když se nedařilo a nevěřili tomu, že tým může utkání otočit. Mysleli si, že jsme se na to vykašlali, ale spíše se na to vykašlali oni. My jsme i přes pískot střetnutí otočili a ukázali, že nám není ukradený výsledek ani liberecký fanoušek.“

Robert Svoboda
„Těžko se to hodnotí, bylo to jak na houpačce. První třetinu jsme se štěstím přežili, což nám umožnilo ve druhé periodě do té hry vstoupit lépe. Využili jsme spoustu našich příležitostí a vypadalo to, že bychom v Libereci mohli bodovat. Mrzí nás tyčka v závěru druhé třetiny, protože tlak domácích byl poté obrovský. Podle nás by zápasu slušela remíza, power-play jsme nesehráli špatně, měli jsme v ní vyloženou šanci. Prohra nás mrzí, ale odjíždíme se ctí.“