Výborně! Tygři porazili Piráty a vévodí extraligové tabulce!

Liberec - Bílí Tygři v rámci 16. kola přivítali v halloweenkém utkání Chomutov. Za Piráty nastoupila nová posila z Kanady, gólman Justin Peters, který dlouho držel hosty v zápase. I přes jeho skvělý výkon si ale Tygři po gólech Kvapila a Redenbacha připsali další vítězství a posunují se na první místo extraligové tabulky.

16. kolo, pátek 02. listopadu 2018
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Redenbach (Ordoš, Šmíd), 40. M. Kvapil (Ševc) – 38. Koblasa (J. Havel, Huml). Rozhodčí: Hradil, Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 256 . Střely na branku: 24:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

Will (Schwarz) – Doherty, Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Havlín, Ševc – Valský, Redenbach, Ordoš – Lenc, L. Hudáček, M. Kvapil – Teplý, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, M. Zachar, Vlach.

Piráti Chomutov

Peters (Š. Lukeš) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Buchtela – Tomica (C), V. Růžička (A), T. Svoboda – Marjamäki, Klhůfek, Duda – A. Dlouhý, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Huml (A), J. Havel.

Tygři vstoupili do zápasu aktivně, už v páté minutě si zahráli první přesilovku, kterou nepohrdli. Nejdříve se proti dobrému pokusu Lence blýskl výborným zákrokem kanadský brankář Peters, zanedlouho pak po hezkém sólu orazítkoval Kvapil pouze tyč Petersovy brány, poté už však zámořský brankář kapituloval. Ordoš předal kotouč na modrou čáru Tyleru Redenbachovi, jenž pěknou střelou zápěstím poslal kotouč až za záda chomutovského gólmana - 1:0.

I po gólu byli domácí aktivnější, hodně byl vidět Kvapil, jeho pokusy však Peters lapil. Do konce třetiny si Tygři zahráli ještě 3 přesilovky, ani jednu však nevyužili, což znamenalo, že po první siréně šli svěřenci trenéra Filipa Pešána do kabin s jednogólovým vedením.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se do samostatného úniku dostal Kvapil, jeho blafák mu ale nevyšel. Hra se poté nesla v pomalém tempu, k vidění bylo hodně nepřesností. To se změnilo až 3 minuty před koncem druhé třetiny. Chomutovští se dostali do přečíslení 3 na 2 a touto příležitostní nepohrdli. Havel poslal puk Petru Koblasovi, který prostřelil Willa a srovnal tak skóre - 1:1.

Tygři se po inkasoveném gólu konečně probudili a šli si za druhou brankou. Nejdřive se do úniku dostal Zachar, puk za záda Peterse však nedotlačil. Poté poslal Lenc kotouč na Kvapila, před kterým už zívala prázdná branka, jenže Peters se skvěle přesunul a předvedl neskutečný zákrok. Dvacet sekund před koncem se puku v obranném pásmu zmocnil znovu Marek Kvapil a předvedl skvělé sólo. Soupeře ve středním pásmu zamotal jak tkaničky u bot a sám před Petersem se už tentokrát nemýlil - 2:1.

Poslední část hry započali Tygři další přesilovkou, své vedení však v ní nenavýšili. Zanedlouho unikl všem Chomutovským Redenbach, svůj druhý gól ale bohužel nepřidal. V 50. minutě si obrovskou šanci v početní výhodě vypracoval Hudáček, jenže puk netrefil ideálně a ležícího Peterse tak nepřekonal.

Vzhledem k tomu, že Piráti ztráceli jeden gól, dalo by se čekat, že budou aktivnější, opak byl ale pravdou. Tygři se dostali do několika nadějných příležitostí, skvělý Peters však držel hosty v zápase. V závěru utkání odvolali Chomutovští brankáře, v powerplay však vyrovnat nedokázali a svěřenci trenéra Filipa Pešána si tak připisují další 3 body do tabulky, ve které se teď nachází na 1. místě!

„ Začátek byl v naší režii, my jsme si agresivitou vypracovali několik přesilovek, paradoxně nám ale ty přesilovky zápas skoro prohráli, ikdyž nám ho nakonec vyhráli. My jsme v těch početních výhodách ztráceli rytmus a agresivitu, nakonec jsme ale v přesilovkách ten zápas rozhodli, což je velký paradox tohoto zápasu. Od druhé půlky byl Chomutov rychlejší a agresivnější. Do třetí třetiny jsme šli s plánem neinkasovat, což se nám naštěstí vydařilo a bereme tři body, za které jsme velmi rádi.“

Jan Šťastný
„My jsme do zápasu vstoupil ustrašeně, což pochopitelně nebyl plán, který jsme chtěli dodržet. Poté, jak je naším zvykem, jsme se nechali několikrát zbytečně vyloučit, z čehož pramenil gól na 1:0. Od půlky zápasu jsme začali hrát, tak jak jsme chtěli, ale domácí si výsledek zkušeně a možná i trochu se štěstím pohlídali.“