Hra, sada, zápas! Tygři v divoké přestřelce podlehli Vítkovicím tenisovým výsledkem 4:6

Date of publication Author Jan Kousal

Ostrava/Liberec - Hodně divoký zápas sehráli svěřenci Filipa Pešána s vítkovickou Riderou. Přestože v úvodu zářili především brankáři, utkání se zvrhlo v nevídanou přestřelku. Po šedesáti minutách však měl důvod k radosti liberecký soupeř. Vítkovice totiž porazily šelmy 6:4.

12. kolo, neděle 21. října 2018
6:4
(0:0, 2:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 26. D. Květoň (Š. Stránský, Šidlík), 33. Hrbas (O. Roman), 42. O. Roman (Lev), 42. P. Zdráhal (Š. Stránský, D. Květoň), 49. Tybor (O. Roman, Schleiss), 52. Š. Stránský (P. Zdráhal) – 38. L. Hudáček (M. Kvapil), 51. P. Jelínek (L. Hudáček, M. Kvapil), 52. Havlín (Lakatoš, Derner), 58. P. Jelínek (L. Hudáček, M. Kvapil). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 539. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4.

HC Vítkovice Ridera

Bartošák – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Černý – Dej, Lev (A), Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Szturc (A), Pytlík, Baláž.

Will – Šmíd (A), Doherty, Derner, Kolmann, Ševc, Havlín – Lakatoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Chrtek

Úvodní dvacetiminutovka patřila na ostravském ledě brankářům, kteří za svá záda nepustili jediný puk. Zejména Roman Will se ale proti střelecké převaze vítkovické Ridery pořádně zapotil. V první třetině mířilo na libereckého gólmana 13 nebezpečných střel. Pravděpodobně největší příležitost měl před odchodem do kabin Ondřej Roman, jehož rána skončila těsně nad Willovou klecí.

Branky začaly padat až v prostředním dějství. Skóre otevřel domácí David Květoň, když od levého mantinelu pronikl mezi libereckými obránci až před bránu a bekhendovým zakončením nedal Willovi šanci. Vítkovic byl pak najednou plný led a jen o pár minut později musela šelmám pomoci horní tyč.

Šarvátka za bránou

Krátce po polovině základní hrací doby oslavovalo domácí publikum podruhé. Ridera těžila tentokrát ze spolupráce Ondřeje Romana a zakončujícího Marka Hrbase. Až za nepříznivého stavu 0:2 se gólově zmátořili Bílí Tygři. Libor Hudáček si v přečíslení vyměnil puk s Markem Kvapilem a postaral se o důležitý gól do šatny.

Obdržená branka na konci druhé části však měla na tým z ostravské metropole spíše pozitivní vliv. Hned zkraje závěrečné třetiny Vítkovice zápas rozhodly. V přesilových hrách skórovali postupně Ondřej Roman, Patrik Zdráhal a Radoslav Tybor. S Libercem to rázem vypadalo hodně bledě.

Neortodoxní zásah do hry Ladislava Šmída

Boj alespoň o zmírnění výsledku však Tygři nevzdali a byli odměněni. Marek Kvapil vytáhl ze svého repertoáru další gólovou nahrávku, kterou za Bartošáka usměrnil Petr Jelínek. Ridera dokázala odpovědět brzy a zároveň velmi krutě. Liberecké zaváhání zapříčinilo přečíslení domácích dva na nikoho, Zdráhal vyzval ke skórování Šimona Stránského a ten nezaváhal.

Moravané však polevili v koncentraci natolik, že Bílí Tygři ještě dokázali závěr zápasu zdramatizovat. Nejprve prostřelil Bartošáka jablonecký rodák Tomáš Havlín a dvě minuty před koncem snížil na dvoubrankový rozdíl Petr Jelínek. Vítkovice si ale tři body utéct nenechaly navzdory tomu, že Liberečtí sáhli po powerplay. Z ní ale šelmy nevytěžily žádnou další branku, a tak si z divoké přestřelky odvezly tenisovou prohru 4:6.

Jakub Petr
„V úvodu na nás byla cítit vzhledem k posledním výsledkům určitá nervozita a tempo bylo takové zvláštní. Po první polovině první třetiny jsme se už dostávali do šancí. Bavil mě náš hokej ve druhé části, měli jsme spoustu šancí, to byla fáze zápasu, kdy jsme si hru užívali. Ale měli jsme se s tím popasovat lépe, skóre mělo být výraznější. Ve třetí třetině jsme udělali lehkou změnu v přesilovkách a konečně jsme se v nich dokázali prosadit. V závěru jsme soupeři nabídli přesilovky, využili je a je to taková kaňka, že jsme utkání nedohráli víc v klidu. Fanouškům se to muselo líbit.“

Filip Pešán
„Zápas zpočátku neměl vysoké tempo, byl rozkouskován neustálým přerušováním hry a vykazováním z buly. Tempo chytil až ve své druhé polovině. My jsme nebyli disciplinovaní, za stavu 5:1 a poměru přesilovek 5:0 pro domácí jsme dostali dvě početní výhody za sebou a snažili jsme se ještě něco se zápasem udělat, ale na body to nestačilo.“