Další vyrovnání v posledních sekundách zápasu! Tygři ale svůj obrat nedokončili a z Hradce si odváží jeden bod

Hradec/Liberec - Tygři se vydali do Hradce Králové, kde si chtěli připsat další 3 body do tabulky a přeskočit v ní svého soupeře Ještě 30 sekund před koncem to vypadalo, že Liberečtí odjedou z Hradce s prázdnou, ale Michalu Bulířovi se v poslední minutě podařilo druhým gólem v utkání vyrovnat a poslal zápas do prodloužení, ve kterém ale bohužel rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Zámorský.

9. kolo, pátek 12. října 2018
3:2p
(0:0, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Rákos (Koukal, Piché), 42. Vincour (Cingel, R. Pavlík), 63. Zámorský (R. Pavlík) – 42. Bulíř (M. Kvapil), 60. Bulíř (P. Jelínek, M. Kvapil). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 080. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kis, Rampír.

Mountfield HK

Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Rosandić, Cibulskis, Graňák (A), Piché, Linhart, Nedomlel – Paulovič, Koukal (C), Rákos (A) – Vincour, Cingel, R. Pavlík – M. Chalupa, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Dragoun, Bezúch.

Will (Schwarz) – Doherty, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Havlín, Ševc, T. Hanousek – Valský, Redenbach, L. Hudáček – Lenc, Bulíř (A), M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Jeník, Lakatoš, M. Zachar.

V úvodu utkání bylo k vidění hodně nepřesností na obou stranách, do první větší šance se dostal v osmé minutě Ordoš, Maxwell však proti jeho pokusu předvedl skvělý zákrok. K dobré příležitosti na otevření skóre se zanedlouho dostali i domácí, Will ale napodobil svého protějška v bráně Hradce a střelu Cibulskise i dorážku Chalupy lapil.

Ve 14. minutě jsme mohli vidět dvě přečíslení na každé straně, nejdříve se po skvělé přihrávce brankáře Maxwella dostal do úniku Rákos, který ještě posunul puk na Koukala, ten však Willa překonat nedokázal. Na druhé straně ujel domácím v oslabení Lenc, ani on ale svůj nájezd v úvodní gól proměnit nedokázal. Zbytek úvodní dvacetiminutovky už moc hokejové krásy nenabídl, takže svěřenci trenéra Filipa Pešána odcházeli do kabin za bezgólového stavu.

Prostřední třetinu začali lépe Liberečtí, skóre mohl otevřít aktivní Lenc, Maxwell však jeho projektil vytěsnil nad horní tyč. Poté se hra odvíjela pod taktovkou Hradeckých, nicméně Tygry držel nad vodou WIll. Ve 29. minutě už ale hosty nezachránil ani jejich gólman. Koukal vyslal krásnou přihrávkou Daniela Rákose do úniku, kterému se povedlo zakončit i přesto, že na něj zezadu dotíral Kolmann - 1:0.

K příležitosti na srovnání skóre se dostal aktivní Ordoš, jenže Maxwell jeho střelu na delší tyč opět lapil. Do konce třetiny už byli opět aktivnější Hradečtí, Will však chytal skvěle a pokusy Miškáře a Bezůcha pochytal. Svěřenci trenéra Filipa Pešána tak do kabin odcházeli s vědomím, že před začátkem poslední dvacetiminutovky ztrácí na svého soupeře jeden gól.

Poslední část hry začala úplně jinak než ty předchozí. Po minutě hry sebral puk obránci Hradce Marek Kvapil, nabil mezi kruhy Michalu Bulířovi, který si už se zakončením poradil - 1:1. Vyrovnaný stav však netrval ani půl minuty, hned po buly se totiž dostali Hradečtí do protiútoku, který zakončil Tomáš Vincour a vrátil tak vedení na stranu domácích - 2:1. Tygři se snažili vráti zpět vyrovnaný stav, Maxwell ale Východočechy skvělými zákroky držel v jednogólovém vedení.

Tři a půl minuty před koncem měli obrovské šance na vyrovnání Derner a poté Doherty, Maxwell proti nim ale vytáhl skvělý zákrok. Trenér Filip Pešán odvolal Willa a vzal si oddechový čas, při kterém Tygrům naordinaval plán na vyrovnání. A ten jim vyšel! Po střele z modré čáry se k puku dostal Michal Bulíř, jenž zastrčil kotouč za bezmocného Maxwella a svým druhým gólem v utkání poslal zápas do prodloužení.

V prodloužení měli větší šance Hradečtí a jednu z nich bohužel pro Tygry proměnili v bonusový bod. Petr Zámorský vymetl šibenici Willovy branky a rozhodl tak o výhře Hradce.

Další utkání hrají Tygři už tuto neděli, kdy doma přivítají Litvínov. Úvodní buly padne v 16:00. Přijďte Tygry podpořit!

„Myslím, že jsme viděli velmi vyrovnaný zápas, který nenabídl moc vyložených šancí. Náš kámen úrazu bylo nevyužití našich přesilovek, ale jsem rád, že jsme v závěru využili početní výhodu 6 na 5. Myslím si, že jsme si zasloužili prodloužení, ve kterém jsme však bohužel nezvládli přečíslení domácích, takže soupeř získal bonusový bod pro sebe.“

Tomáš Martinec
„Začali jsme zápas s velkým respektem, Liberec má výborný tým a chvíli nám trvalo, než jsme to rozjezdili, nešly nám vůbec nohy. Dělali jsme zbytečné fauly, zvlášť ve druhé třetině jsme nabídli Liberci spoustu početních výhod a musíme pochválit kluky, kteří chodili na oslabení, že jsme proti Liberci, který má výborné přesilovky, tyto příležitosti v podstatě ubránili a nepustili ho do vážnější šance. Samozřejmě jsme trochu smutní, že jsme dostali gól v závěru, třicet vteřin před koncem. Ale myslím, že remíza je asi spravedlivá, zápas byl hodně vyrovnaný a my jsme moc rádi, že jsme v prodloužení získali druhý bod.“