Reportáž

Tygři srazili nováčka! Výhru řídil dvougólový Lenc se skvělým Willem

Karlovy Vary - V rámci 7. kola nejvyšší hokejové soutěže zamířily šelmy na západ Čech. Ačkoliv byla Energie střelecky aktivnější, těžili naši hokejisté z lepší produktivity a spolupráce dvou nerozlučných kamarádů. Radan Lenc vsítil dvě branky, zatímco Roman Will vytáhl z klobouku 29 zásahů! Modrobílí se tak dobře naladili na sobotní klání s Olomoucí.

Liberecký trenérský štáb byl marodkou nucen učinit několik změn. Absence byly vidět zejména v defenzivních řadách, chyběla totiž obvyklá první obranná formace. Možná také díky tomu zaznamenali nebojácní energetici relativně povedený vstup do utkání. Roman Will nejdříve konečkem betonu vychýlil ránu Tomáše Plutnara, jenž v Karlových Varech hostuje právě ze severu Čech. Stejně tak si poradil také s atakem Kohouta, když nepustil kotouč za čáru při dotírání z bezprostřední blízkosti. Jelikož maskovaný muž vyčapal i Balána, mohli jít do vedení naši hokejisté.

Marek Kvapil pěkně zavezl kotouč do útočné třetiny a poslal jej do předbrankového prostoru. Tam bleskovým zakončením z otočky zaskočil Novotného pohotový Radan Lenc a otevřel skóre - 0:1. Modrobílí se tímto uklidnili a v přesilovce nebyl od dalšího úspěchu daleko Jan Ordoš, jehož šanci přesně načasovaným skokem po puku úspěšně uhasil domácí gólman. Početní převahu nevyužili ani Varští, do kabin si tedy odnesli Tygři hubený náskok.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

V úvodu prostřední třetiny drželi více kotouč Liberečtí. Bohužel se ovšem nedostávali do vážnějších příležitostí, což byla voda na mlýn Energie. Ta pomalu stupňovala své ofenzivní choutky, a co víc, dočkala se vyrovnání. V obrovském tlaku nejprve nezakončil do téměř prázdné klece Kverka, akce nicméně pokračovala a Martin Kohout zamířil po Šenkeříkově přihrávce z prostoru před brankou přesně k tyči - 1:1. Nerozhodné skóre ale netrvalo vůbec dlouho!

Obrovskou hrubku v západočeské rozehrávce vystihl Marek Kvapil. Obávaný kanonýr mířil po vystižení Sičákovy přihrávky úplně sám na Filipa Novotného a dokonale přesnou střelou pod horní tyč jej poslal do role diváka - 1:2. Atraktivní pasáž tím zdaleka nekončila, tentokráte byli na tahu domácí, leč Skuhravého střela z mezikruží naštěstí za záda Romana Willa nepřistála.

Na spolehlivého brankáře vzápětí narazil taktéž Beránek. Ten se vydal na výlet při vlastním oslabení, přičemž postoupil do oblasti kruhů a svižnou střelou ho přiměl k pohlednému zákroku lapačkou. Tygři měli také potřebné hokejové štěstíčko, dělovka Kovačeviče prosvištěla po teči těsně nad břevnem.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Start závěrečné periody doslova překypoval událostmi! Domácí fanoušci už se zvedali ze sedadel, na která však byli díky nevyužité šanci Balána nuceni usednout zpět. Vzápětí promluvila statisticky nejlepší extraligová přesilovka, když Petr Jelínek před brankou ještě vybídl k zakončení Radana Lence, jenž rozebírku karlovarské obrany úspěšně završil - 1:3. Nováček se nevzdával, Roman Will se ale ukázal být nelehkou překážkou. Těsně před gólmanem se pokusil kotouč přehodit přes beton Kohout a k vidění byl další skvělý zákrok!

Vary však přeci jen korigovaly. Kotouč zametl před Willem do branky Ondřej Beránek a bylo to 2:3. Energetici se vší silou snažili o vyrovnání a při oslabení nebylo našim hokejistům úplně veselo. Touš poletoval před brankou všemi směry, až nakonec Roman Will ztlumil projektil Šenkeříka. Modrobílí poté ubránili další západočeskou přesilovku. Závěr utkání si už Bílí Tygři zkušeně pohlídali a z ledu nováčka se tak vracejí s plným bodovým ziskem. Do akce jdou hned v sobotu, pod Ještěd zavítá nevyzpytatelná Olomouc!

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška
HC Energie Karlovy Vary
„Naši hráči nechali na ledě všechno. Bojovali od prvního do posledního střídání. Bohužel pro nás tento zápas skončil bez bodového vyjádření, což je asi jediná kaňka na dnešním výkonu. Určitě jsme nebyli horším týmem, byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem. Liberec byl o jednu přesilovkou branku lepší a tak mu gratuluji k dnešní výhře"
Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Odehráli jsme organizovaný zápas proti soupeři, který je velice energický po celý zápas a nikdo to zde proti Energii nebude mít lehké. Jsem moc rád, že jsme trpělivou hrou, byť se spoustou chyb, toto utkání dovedli do vítězného konce."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner