První vítězství! Tygři si odvážejí z Chomutova tři body za výhru 3:1

Chomutov/Liberec - Tygři se po nepovedeném vstupu do extraligy vydali na led Chomutova, kde chtěli konečně vstřelit první gól v sezóně a hlavně vyhrát. A to se jim podařilo! Tři góly v přesilovkách a dobrý výkon Marka Schwarze jim zařídil, že si z Chomutova odváží první 3 body v sezóně.

3. kolo, pátek 21. září 2018
1:3
(0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Klhůfek (Štich, V. Růžička) – 9. Bulíř (Lenc), 23. Valský (L. Hudáček, Ordoš), 40. Bulíř (M. Kvapil, Ševc) Vyloučení: 6:6 Využití: 1:3 V oslabení: 0:0 Diváci: 3 746 Střely na branku: 23:40 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 Rozhodčí: Hradil, Kika – Hynek, Jelínek

Piráti Chomutov

Š. Lukeš (Stezka) – Valach, Jank, Knot, Štich, Trefný, Dietz, Mrázek – Klhůfek, V. Růžička (A), Sklenář – Skokan, Huml (A), Tomica (C) – J. Stránský, Vantuch, Koblasa – Chlouba, Šťovíček, A. Dlouhý.

Schwarz (Žajdlík) – Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd (A), Havlín, Ševc – L. Hudáček, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lenc, Bulíř (C), M. Kvapil – Valský, Redenbach, Ordoš – Teplý, Lakatoš, J. Vlach – M. Zachar.

Trenér Filip Pešán sáhl před utkáním k několika změnám v liberecké sestavě. Ta hlavní se udála v brankovišti, zápas totiž odchytal Marek Schwarz. Změnilo se i útočné řady, první formace nastoupila ve složení Hudáček - Jelínek - Krenželok, v druhé lajně pak spolu hráli Kvapil, Lenc a Bulíř.

Hned v úvodu utkání byl vyloučen Ševc, Piráti však tuto přesilovku ve vedoucí gól přeměnit nedokázali. Chomutovští si zanedlouho mohli opět vyzkoušet hru v početní výhodě, vyloučen byl totiž Valský. Ani v této přesilovce ale svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky nedokázali skórovat a o slovo se začali hlásit také Tygři.

V osmé minutě si zahráli první přesilovou hru také Liberečtí a nabídnutou možností nepohrdli. Petr Jelínek vybojoval v rohu kotouč, předal ho Michalu Bulířovi, který si povyjel před bránu a střelou do pravé šibenice překonal Lukeše - 0:1. Bulířův gól tak protrhl 129 minut trvající tygří sérii bez vstřeleného gólu. Po úvodní brance mohli Piráti vyrovnat v další početní výhodě. Chomutovští si ale ani v této přesilovce nevytvořili větší tlak a neohrozili Schwarze.

V poslední části první třetiny jsme mohli vidět hodně nepřesností od obou týmů. Těsně před koncem první dvacetiminutovky byl vyloučen Jelínek, svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky početní výhodu však opět nevyužili. Bílí Tygři tak šli do kabin s jednogólovým vedením, ale věděli, že budou muset zlepšit svou disciplínu, protože byli v první třetině čtyřikrát vyloučeni. V úvodu druhé části hry byl vyloučen exliberecký Stránský a Liberečtí nabídnutou početní výhodu opět zužitkovali. Libor Hudáček z levé strany nahodil kotouč na branku, puk se dostal k Jakubovi Valskému, který si položil Lukeše a zasunul kotouč do branky - 0:2. Po druhé brance měli Bílí Tygři převahu, pokusy Lakatoše a Krenželoka však chytil Lukeš

V 32. minutě byl vyloučen Lakatoš, Piráti sice přesilovku nevyužili, ale sekundu po jejím konci udeřili. Střelu Šticha totiž vyrazil Schwarz jen k Pavlovi Klhůfkovi, který dorazil kotouč do odkryté branky - 1:2. Hned po snížení mohli svěřenci Filipa Pešána opět navýšit své vedení, Jelínkův pokus však lapil Lukeš.

Do konce druhé části hry jsme mohli vidět dvě přesilovky, jednu chomutovskou a jednu libereckou. Nejdříve hráli v početní výhodě Chomutovští, jenže síť za Schwarzem v ní nerozvlnili. Tygrům v tomto zápase hra v početní výhodě fungovala skvěle a využili třetí přesilovku ze tří. Michal Bulíř vymetl z pravé strany růžek Lukešovy brány a svým druhým gólem v zápase tak navýšil vedení Bílých Tygrů - 1:3. Do konce třetiny už se Pirátům snížit nepodařilo a tým z města pod Ještědem tak do šaten odcházel s dvougólovým vedením.

V úvodu poslední dvacetiminutovky bránili Tygři výborně střední pásmo a Piráti si tak nevypracovali žádnou šanci na snížení. Naopak jsme viděli dlouhou přesilovku 5 na 3 v podání Libereckých, Lukeš si v ní ale připsal několik výborných zákroků a kotouč za svá záda nepustil. Piráti se poté usilovně snažili snížit, jenže svěřenci Filipa Pešána jim to svou výbornou obranou neumožnili.

Konec zápasu se odehrával v útočném pásmu domácích, jenže Chomutovští se k žádné tutovce nedostali a Schwarz všechny jejich pokusy pochytal. Bílí Tygři si tak díky dvěma gólům Bulíře a výborné obraně odvážejí z Chomutova plný počet bodů.

Další zápas odehrají Tygři tuto neděli doma v Home Credit Aréně od 16:00 proti Třinci. Přijďte je podpořit!

„Odehráli jsme po dvou ne úplně špatných zápasech extrémně poctivé utkání. Zjednodušili jsme hru, což mělo dobrý vliv na náš výsledek. Myslím, že máme zaslouženě tři body.“

Vladimír Růžička
„Měli jsme slušnou první třetinu, ve které jsme měli tři nebo čtyři přesilové hry, ve kterých se nám ale nepodařilo dát gól. Soupeř naopak využil tři naše oslabení. Hráči bojovali, makali, ve hře pět na pět se jim nedá moc vytknout. Chybí nám finální nahrávka do gólové šance. My máme bojovnost, Liberec má kvalitu, kterou nás předčil v přesilovkách.“