Nepovedený vstup do sezóny, Tygři si z Plzně vezou vysokou porážku

Plzeň/Liberec - V prvním utkání nové extraligové sezóny zavítali Tygři do Plzně. Hrubě se jim nepovedl začátek utkání, v páté minutě už prohrávali 2:0. Nakonec ještě Plzeňští přidali dvě branky a Šelmy tak odjíždějí domů s prázdnou.

1. kolo, pátek 14. září 2018
4:0
(3:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. V. Němec (Gulaš, Kratěna), 5. D. Kindl (V. Němec), 12. Kracík (Čerešňák), 52. D. Kindl (Gulaš, J. Kindl) Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 6 777 Průběh utkání:4:0 Rozhodčí Mrkva, Pražák – Gerát, Hynek

HC Škoda Plzeň

Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš (C) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour.

Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín, T. Hanousek – Ordoš, P. Jelínek (C), Bulíř (A) – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – Lakatoš, Redenbach, Valský – L. Krenželok, J. Vlach, Teplý.

Bílí Tygři do utkání nevstoupili vůbec dobře. Hned po deseti sekundách byl za vyhození puku mimo hřiště vyloučen Michal Bulíř a za dalších čtyřicet vteřin šel na trestnou lavici za stejný přestupek Šmíd. Západočeši tedy měli přes minutu dlouhou přesilovku 5 na 3 a touto příležitostí nepohrdli. Vojtěch Němec tečoval nahození Gulaše od modré čáry za bezmocného Willa - 1:0.

Plzeňské vstřelený gól nabudil a netrvalo dlouho, než Roman Will podruhé inkasoval. V páté minutě Vojtěch Němec sebral ve středním pásmu puk Stříteskému, vyslal dopředu Denise Kindla, který z pravé strany poslal kotouč přímo do šibenice - 2:0.

Západočeši se ale s dvougólovým vedením neuspokojili a dál pokračovali v náporu. Do velké šance se dostal Stach, který z blízkosti zkoušel překonat Willa bekhendem, ale liberecký brankář předvedl dobrý zákrok. Jenže v jedenácté minutě Plzenští sebrali Tygrům puk v jejich obranném pásmu, kotouč se dostal k Čerešňákovi, který ho ještě posunul na Jaroslava Kracíka a ten od modré čáry vymetl šibenici za zády bezmocného Willa - 3:0.

Poté už se konečně začali probouzet i Severočeši, nicméně pokusy Lence i Vlacha brankář Frodl za svá záda nepustil. Do velmi dobré pozice se dostal v přesilovce opět Radan Lenc, který pálil z prostoru mezi kruhy, jenže se mu opět nepodařilo dostat puk do za Frodlova záda, tím pádem odcházeli svěřenci trenéra Pešána do šaten za velmi nepříznivého stavu 3:0.

Druhou část hry začali Liberečtí aktivněji, hned v první minutě pálil z dobré pozice Bulíř, ale minul. Ještě lepší pozici měl Kvapil, který se ocitl sám před bránou Frodla, jenže ten jeho střelu vytěsnil nad. Druhá formace Tygrů ve složení Kvapil - Hudáček - Lenc si v utkání vypracovala hodně šancí, ale nedařilo se jí Frodla překonat. V 26. minutě byl vyloučen za nedovolené bránění Havlín. Indiánům se však navýšit své vedení v této přesilovce nepodařilo, protože obě dělovky Gulaše lapil Will.

Druhá část prostřední třetiny byla vyrovnaná, oba týmy si dokázaly vytvořit slibné šance. Nejdříve střílel aktivní Hudáček, Frodl však opět skvěle zasáhl. Na druhé straně se do úniku dostal Kratěna, Will ale jeho pokus vyrazil. Šanci snížit měl ve 35. minutě Bulíř, jenže se mu opět Frodla překonat nepodařilo. Svěřencům trenéra Pešána se do konce prostřední části snížit nepodařilo a věděli, že je ve třetí třetině čeká velice těžký úkol.

Na začátku poslední části jsme mohli vidět hru 4 na 4, ve které si vypracoval šanci Stach, Willa však nepřekonal. Na druhé straně se do obrovské šance dostal Hudáček, na kterého zívala prázdná branka, jenže slovenský útočník minul. Na druhé straně neuspěla kličkovaná Gulaše. Šanci na snížení nevyužil Ševc. Poté měli Liberečtí přesilovku, Kvapil v ní ale minul.

S Bílými Tygry to deset minut před koncem vypadalo velmi špatně. A bylo ještě hůř. Do přečíslení 2 na 1 se totiž dostal Milan Gulaš s Denisem Kindlem, který se z pravého kruhy nemýlil - 4:0. Krátce po gólu si vypracovali šance Indrák s Kratěnou, pátý gól však nepřidali. V závěru utkání ještě měli Liberečtí přesilovku, čestný gól se jim nicméně vstřelit nepodařilo a svěřenci trenéra Pešána tedy odjíždejí z Plzně s prázdnou.

Další zápas hrají Tygři už tuhle neděli, kdy od 14:00 doma přivítají Pardubice. Přijďte je podpořit!

Jiří Hanzlík
„Hosté nám usnadnili začátek utkání. Podařilo se nám využít přesilovku a v prvních patnácti minutách jsme dominovali, poté už zápas byl víceméně vyrovnaný. Jsme rádi, že jsme drželi tříbrankové vedení, neobdrželi jsme žádný gól a ještě jeden v závěru přidali. Rovněž jsme šťastní, že jsme po úspěšném startu v CHL dobře začali i extralize a na úvod vybojovali tři body.“

„Přijeli jsme sem s nějakým plánem, ale ten se nám rozpadl v první minutě, nedokázali jsme hrát disciplinovaně a brzy jsme inkasovali ve dvojnásobném oslabení, což nastavilo ráz první poloviny zápasu. Plzeň se dostala do laufu a my jsme nebyli schopni zachytit tempo. Ve druhé půlce už byl duel vyrovnaný, ale domácí dokázali těžit z vedení. My jsme hráli moc složitý hokej, který do začátku sezóny nepatří.“