Průžek nastartoval juniorku za vítězstvím, přehrála Slavii 6:2

Liberec - Oproti předchozímu souboji s Kladnem se tygří efektivita rapidně zvýšila. Viditelná herní pohoda nakonec zařídila hned šest branek našeho mužstva. Hosté skórovali pouze dvakrát.

33.kolo, sobota 14. ledna 2017
6:2
(2:0, 4:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Průžek, 20. Jursa, 22. Průžek (Kačírek), 33. Turský (Polášek), 38. Chlum, 39. Burda (Starosta, Průžek) – 27. Matějka (Novák, Krásný), 42. Heldák (Patočka). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 5:3 + Furch (SLA) 10 minut nesportovní chov. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:31. Diváci: 86.

Polášek – Turek, Klinger, Turský, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Pokorný, Průžek, Vlach, Wiencek, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chlum, Kadlec, Bělohorský

HC Slavia Praha

Vacula – Zderadička, Krásný, Chládek, Novák, Chvála, Rittig – Matějka, Netolický, Kučera, Šteiner, Heldák, Šergl, Mareček, Kohút, Furch, Patočka

V úvodních minutách byli sice aktivnější Pražané, ale jako první se prosadilo naše mužstvo. Jiří Průžek ukořistil v obranné třetině kotouč, projel středním pásmem, stahovačkou obelhal obránce a ranou do vzdálenější šibenice otevřel gólové účty. Záhy měli Tygři k dispozici trestné střílení. Novák zalehl kotouč v brankovišti a Bělohorský mohl zvýšit tygří vedení. Jeho bekhendový pokus však Vacula zachytil.

Na konci periody se stejně šelmy prosadily. Po nepřesném pasu jednoho z obránců se dostal kotouč na hokejku Martina Jursy, jenž z první bekhendem překonal Vaculu. Do druhé periody Tygři vlétli jako uragán, Jiří Průžek obdržel ideální pas od Kačírka a z levé strany skóroval podruhé v utkání. O chvíli později mohl docílil branky ještě Vlach, ale maskovaný muž sešívaných fantastickým zákrokem šanci zlikvidoval.

Žajdlík zasahuje, Pokorný jistí

O několik chvil později hokejisté z hlavního města odpověděli. Poskakující kotouč u pravé tyče uklidil za ležícího Poláška David Matějka, jenže ze snížení se neradovali dlouho. Ve dvaatřicáté minutě ujel obraně Vítek Turský, a i přestože byl faulován, dokázal kotouč dostat vleže mezi tři tyče.

Tím liberecký nápor nekončil, ba naopak. Po Průžkově fantastické kličce a nahrávce sice ještě Pokorný neskóroval.

Nicméně zanedlouho ujel při vlastním oslabení Filip Chlum a bekhendovým blafákem rozvlnil síť branky červenobílých popáté. Vzápětí navíc Václav Burda tečoval Starostovu ránu od modré čáry přesně mezi nohy Vaculy. 6:1! Na konci periody ještě nezužitkoval velkou příležitost Vlach, jehož dorážku do poloodkryté klece zachytil slavistický gólman lapačkou.

Valdemar Jiruš o rozdílu v efektivitě proti zápasu s Kladnem

" Proti Kladnu jsme moc branku hostí neohrozili, nestříleli jsme, nechodili jsme do předbrankového prostoru, v čemž byl největší rozdíl. Tentokrát jsme chodili před gólmana a také jsme stříleli. Z šesti branek padly tři z dorážek nebo tečovaných střel. Takhle padají góly v moderním hokeji a jsme za to samozřejmě rádi. Spoustu šancí jsme ještě nevyužili, ale i tak byla z naší strany efektivita super. Proti Rytířům jsme si vytvořili velkou převahu až po vstřeleném gólu na 1:3. Měli jsme také spoustu příležitostí, nicméně potřebovali jsme být stoprocentní a to jsme nebyli. Také jsme mohli páteční zápas zdramatizovat, ale jsme rádi za tyto tři body."

Na začátku třetího dějství přišlo nečekané snížení z hole Denise Heldáka, ale to už bylo, alespoň se gólů týče, vše. S přibližujícím se koncem ještě jen těsně nestihl Bělohorský přihrávku mezi kruhy a v samotném závěru se od Jiřího Průžka odklonilo štěstí, když po dalším suverénně zvládnutém souboji 1 na 1 nepropálil strážce hostující svatyně.

Valdemar Jiruš
„Po minulém špatném výkonu jsme chtěli proti Slavii bodovat, což se nám povedlo. Samozřejmě nebylo to hokejově úplně ono, ale kluci alespoň bojovali. Výborná byla druhá třetina, ve které jsme zlomili zápas. Výborný výkon podal Jiří Průžek, jenž nás nasměroval k třem bodům. Jsme rádi za tři body, protože proti Kladnu to bylo špatné, výkon se nám povedlo trochu zlepšit, ale byly tam ještě rezervy. Jsme rádi za tři body.“