Tygři nestačili na Mladou Boleslav, i tak si ale vyzkoušeli prodloužení 3 na 3

Mladá Boleslav/Liberec - Další přípravné utkání měli na programu svěřenci trenéra Filipa Pešána v Mladé Boleslavi. Do středních Čech jeli obhajovat své domácí vítězství 4:2. To se jim ale nakonec nepovedlo, jelikož Bruslaři ovládli jak základní hrací dobu poměrem 2:1, tak následné pětiminutové prodloužení 1:0.

příp., čtvrtek 11. srpna 2016
3:1p
(1:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Pacovský (Stříteský, Vampola), 60. Lenc (Trončinský), 64. Žejdl (Stříteský, Vampola) – 10. Šimek. Rozhodčí: Souček, Lacina – Kovačík, Kettner. Diváci: 1 800.

BK Mladá Boleslav

Lukáš – Stříteský, Voráček, Trončinský, Kučný, Hanzlík, Pastor, Krejčí – Orsava, Žejdl, Lenc – Hyka, Urban (C), Pacovský – Látal, Volek, Pospíšil – Vampola

Will – Ševc, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Jánošík, Starosta – Lakatoš, Bulíř, Svačina – Radivojevič (C), Bližňák, Bartovič – Krenželok, Jelínek, Stránský – Vlach, Vantuch, Ordoš

Tygři naskočili do střetnutí na ledě Bruslařů velmi aktivně. V jemné mlze se po vzoru hororových filmů úspěšně probíjeli až před Lukáše, přičemž na druhé straně střežil zařízení mladoboleslavský odchovanec - Roman Will. První zkoušku na domácího brankáře vyslal Ordoš, ale na radost z úvodní trefy si ještě Liberečané museli chvíli počkat.

Konkrétně do desáté minuty, kdy byla k vidění po faulech Vlacha a Vampoly hra ve čtyřech mužích na každé straně. Na Lukáše vyzrál střelou z pravého kruhu Radim Šimek. Záhy mohlo být vyrovnáno. Pacovský z pozice u levé tyče vymyslel pohlednou akci, na jejímž konci stanul Tomáš Urban. Willovi se však nakonec podařilo šanci eliminovat a skóre zůstalo neměnné.

V samotném závěru úvodního dějství se musely šelmy bránit proti dvojnásobné přesile. Liberecký gólman se snažil, seč mu síly stačily. Vychytal v gólové šanci Stříteské i Pospíšila, proti dělovce Tomáše Pacovského už se ale natahoval marně.

Petr Jelínek střílí

Druhou třetinu provázela častá vyloučení, nicméně ani přes jejich velkou četnost, zůstala všechna nevyužita. O vzruch v hledišti se postaral po dvaadvaceti minutách hry Lukáš Žejdl, jenže svou teč nakonec nasměroval pouze vedle tyče. Na druhé straně pálil ostře Plutnar. Ten sice zařízení trefil, nicméně do cesty se včas kotouči postavila výstroj Jana Lukáše.

Těsně před odbitím poloviny hrací doby ujel domácím obráncům Bulíř, ve velké rychlosti zkusil bekhendovou kličku. Úspěch nepřinesla stejně jako projektil severočeského beka před několika okamžiky. V druhé polovině periody zaměstnala Willa Voráčkova dělovka. S tou si nakonec liberecký maskovaný muž bez větších potíží poradil, a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Třetí dějství bylo zřejmou gradací napjaté bitvy. Tygři ještě přidali na obrátkách a vytvořili si hned několik slibných příležitostí. V té největších se ocitl opět Plutnar, který poté, co výborně clonil Lukášovi, několikrát dorážel. Bohužel pro náš celek neúspěšně. Stejný osud potkal i dvojici Bulíř-Šimek. První jmenovaný ostře vypálil a druhý byl připravený včas doklepnout kotouč za brankovou čáru, jenže i tentokrát si Lukáš počínal bezchybně.

Bulíř vede puk

Pět minut před koncem základní hrací doby měl na hokejce rozdílovou branku ještě Dominik Lakatoš, jehož ránu od modré čáry stačil jen tak tak vyrazit gólman domácích mimo nebezpečné území. Čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby navíc pláchl obraně šelem Radan Lenc a na Willa vyzrál přesnou střelou nad lapačku.

I přestože po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli stav 2:1, dohodly se oba celky na pětiminutovém prodloužením stylem 3 na 3. Tuto variantu si však Liberečtí příliš neužili. Po 81 vteřinách byl vyloučen Petr Jelínek a domácí trestali. V přesilovce potvrdil výhru Středočechů Lukáš Žejdl.