Bulíř vystřelil Tygrům v dramatickém závěru výhru nad Mladou Boleslaví

Liberec - Ve druhém přípravném duelu narazili Bílí Tygři na Mladou Boleslav a reprízu semifinále play-off zvládli skvěle. V úvodu se rychle dostali do vedení 2:0 a i když soupeř dokázal čtyři minuty před koncem srovnat, závěr už opět díky Michalu Bulířovi patřil našemu týmu.

příp., čtvrtek 04. srpna 2016
4:2
(2:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Svačina (Bulíř, Birner), 9. Stránský (Derner), 58. Bulíř (Svačina), 60. Bulíř (Svačina, Šimek) - 20. Urban (Hyka), 57. Pospíšil (Hyka). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Lašák (Will) – Šimek, Plutnar, Derner, Mojžíš (C), Vitásek, Jánošík, Pyrochta – Birner, Bulíř, Svačina – Lakatoš, Bližňák, Bartovič – Krenželok, Jelínek, Stránský – Vlach, Vantuch, Bělohorský.

BK Mladá Boleslav

Tarkki (Krofta) – Hanzlík, Voráček (C), Stříteský, Pastor, Kučný, Krejčí, Kurka – Látal, Žejdl, Pacovský – Hyka, Urban, Pospíšil – Volek, Orsava, Lenc – Ďurač, Volf, Musliu.

Tygři do utkání vstoupili ve velkém stylu. Už v první minutě dostali výhodu přesilové hry, kterou po chvíli potrestali. Bulířovu střelu sice Tarkki vyrazil, puk však doplachtil pouze k posile Vladimíru Svačinovi a ten se před domácími fanoušky uvedl přesnou střelou do odkryté klece. I nadále měl více práce finský brankář ve službách Mladé Boleslavi, když musel zlikvidovat hned několik pokusů.

Blízko zvýšení byl v 8. minutě Matouš Bělohorský, který mohl po pěkné Vantuchově akci dorážet do prázdné branky, ke své smůle však orazítkoval pouze tyč. O chvíli později už se však Tygři radovali. Lukáš Derner nahodil puk od modré čáry, Jan Stránský ho parádně tečoval a kotouč zapadl přímo do růžku mladoboleslavské svatyně.

Hosté mohli snížit v přesilové hře, žádnou výraznější šanci si ale nevypracovali. Naopak hned po Vitáskově návratu na led se Tygři ocitli v brejku a Plutnar pálil z mezikruží jen těsně nad. V samotném závěru dějství tak Boleslav snížila. Osmnáct sekund před první sirénou našel Hyka před brankou Tomáše Urbana a ten gólem do šatny uzavřel první periodu.

Ján Lašák vyhlíží kotouč

V úvodu druhé dvacetiminutovky se hra poněkud uklidnila a šancí ubylo. Hosté si sice zahráli přesilovou hru, paradoxně při ní ovšem byli nebezpečnější Tygři, když tvrdou Jánošíkovu dělovku musela zastavit až boční síť. Následovala přesilová hra Tygrů, při níž Bulíř vyslal na branku soupeře dobře mířenou střelu, Tarkki však vytáhl famózní zákrok. Následně šli Středočeši dokonce do tří, když Kurka vyhodil puk mimo kluziště.

Přesilovka pět na tři však našemu týmu příliš nevycházela. Tygři sice zamkli soupeře v pásmu, ale žádná ze střel neměla potřebné parametry, aby ohrozila branku. Už za plného počtu hráčů na ledě ujeli Liberečtí do přečíslení tři na dva, akci však překombinovali a Tarkki tak zasahovat nemusel.

Na ledě přibývala nervozita a s ní také tresty. Došlo také na rozmíšku mezi Plutnarem a Pacovským, kteří si vysloužili shodně po dvou minutách za hrubost. O chvíli později se v obrovských šancích objevili Bartovič a Bulíř, Tarkki však oběma pokusům odolal. Boleslav mohla vyrovnat v početní převaze, Látalova střela však proklouzala těsně kolem pravé tyčky. O chvíli později následovala velká skrumáž v brankovišti Tygrů, Lašák se však zorientoval a s pokusy si poradil. Druhé dějství tak branku nepřineslo.

Trenér Filip Pešán

Hned v úvodu třetí periody si vytvořili Tygři velkou šanci, když Bulíř zblízka pálil na ležícího Tarkkiho, ten však opět předvedl skvělý zásah. Na druhé straně se musel vytáhnout také Lašák, který ale proti Ďuračově střele předvedl efektní zákrok lapačkou a mohl si tak vychutnat ovace publika.

Během přesilové hry Mladé Boleslavi se musel Jánko opět zaskvět, když puk proskákal na hranici brankoviště k Hykovi, ten však trefil pouze Lašáka. Hra se následně přesunula hlavně na druhou stranu kluziště, kde vyzkoušeli Tarkkiho pozornost postupně Mojžíš a Lakatoš. Bartovič poté po dobré nabídce od Michala Plutnara těsně minul branku.

Když už se pomalu začínalo zdát, že Tygři vedení udrží, Boleslav udeřila. Ve skrumáži na brankovišti se nejlépe zorientoval Tomáš Pospíšil a propasíroval puk za Lašákova záda. Necelé čtyři minuty před koncem tak bylo vyrovnáno. To ale stále nebylo vše. Parádní únik dva na jednoho zakončoval po Svačinově přihrávce Michal Bulíř a vrátil Tygrům vedení. A v poslední minutě opět Michal Bulíř tečoval Svačinův pokus a uzavřel na konečných 4:2.

„Naše hra byla podobná jako proti Chomutovu. Zatím nás ovšem příliš nezdobí koncovka. Přičítám to zatím začátku sezony, ale myslím si, že na tom musíme zapracovat. Šancí jsme měli spoustu, ale gólů málo. Týden trochu pokročil, měli jsme náročný program a byla na nás trochu znát únava, také se hrálo v nestandardní hodinu. Ve druhé třetině jsme už trochu chřadli, ale třetí třetina byla naštěstí lepší a dotáhli jsme zápas k výhře.“