Tygři oslavili triumf v základní části výhrou. Rivala z Mladé Boleslavi skolili výsledkem 4:1

Liberec – Trenér Filip Pešán nechal na poslední utkání základní části odpočívat několik svých obránců. Tygři už od začátku hráli uvolněně, zato Mladá Boleslav potřebovala vyhrát. Ján Lašák však zamknul svou svatyni a povolil Bruslařům pouze jedinou branku. Liberečtí oproti tomu dali branky čtyři, a tak se mohli radovat ze zasloužené výhry.

52. kolo, pátek 03. března 2017
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Jánošík (L. Krenželok), 29. P. Jelínek (Bartovič), 37. Lakatoš (Bulíř, Radivojevič), 54. Bližňák (Vantuch, Ordoš) – 57. Žejdl (Klepiš, Bernad). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7500. Střely na branku: 21:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Lašák – Pyrochta, Derner, Havlín, Jánošík, Plutnar, Kolmann – Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Valský, Plodek, Svačina – J. Stránský, Bližňák, Vantuch – Ordoš

BK Mladá Boleslav

Halász – Hanzlík (C), Kurka, Bernad, Štich, Holub, T. Voráček – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Urban, Pacovský (A) – Pabiška (A), Vampola, Jonák

Před utkáním Tygři převzali od ředitele extraligy Josefa Řezníčka Prezidentský pohár pro vítěze základní části. Následovalo týmové foto s trofejí a poté už se jelo naplno. Už po půl minutě hry se do obrovské šance dostal Hyka, který stanul sám před brankářem, Lašák však jeho pokus srazil vedle pravé tyče. O několik minut později si velkou příležitost připsali i domácí. Lakatoš pláchl obraně a ujížděl sám na gólmana. Jeho následná střela skončila jen těsně vedle brankové konstrukce Bruslařů.

Zápas měl už od úvodní buly vysoké tempo. V polovině první třetiny se navíc fanoušci dočkali prvního gólu. Adam Jánošík dostal až příliš prostoru, projel z modré čáry až před branku a propálil brankáře Halásze – 1:0! O půl minuty později to mohlo být už o dvě branky. Bulíř přihrával zpoza hostující svatyně, kotouč se odrazil od jednoho z obránců a Halász jen na poslední chvíli vyrazil puk na čáře. V závěru úvodní periody mohlo být srovnáno. Látal si sjel před bránu a bekhendem propálil Lašáka. Hosté už zvedali ruce nad hlavu ale puk se odrazil od pravé tyče a odskákal z brankoviště.

I ve druhé třetině se hrál rychlý a útočný hokej. Ve dvaadvacáté minutě Svačina pálil těsně před brankou a Halászovi kotouč propadl za záda, po krátké skrumáži však puk úspěšně zalehl a stav zůstal nezměněn. Poté putoval na trestnou lavici za nedovolené bránění Havlín. Mladé Boleslavi ale přesilovka nevyšla úplně podle představ. Nejdříve si Filip Musil položil brankáře Lašáka, ale ten ještě jeho střelu vyrazil lapačkou do bezpečí. Vzápětí Tygři ujeli v oslabení dva na jednoho, Bartovič posunul puk na hůl Petra Jelínka a ten milimetrovou střelou vymetl o spojnili pavučinky v rohu hostující branky – 2:0.

V polovině utkání vyslal Bulíř v početní výhodě skrz brankoviště přihrávku na Radivojeviče a ten rozezněl mladoboleslavskou tyč! O pět minut později už to ale o tři góly bylo! První pokus Dominika Lakatoše z mezikruží ještě Halász vyrazil, následná dorážka už však byla nad jeho síly – 3:0. V závěru prostřední dvacetiminutovky Vampola tvrdě vypálil z levého kruhu a kotouč se z vyrážečky Jána Lašáka snášel do branky, jeden z obránců však puk na poslední chvíli odpálil rukavicí do bezpečí.

V úvodu závěrečné třetiny Hyka najížděl z pravé strany sám na brankáře, Lašák mu však včas vypíchl puk z hole. O dvě minuty později ujel do protiútoku Radan Lenc a v samostatném úniku orazítkoval břevno Lašákovy branky. Středočeši se stále dostávali do šancí, vždy je ale vychytal vynikající Lašák.

Hráči z města pod Ještědem se v 54. minutě dočkali čtvrtého zásahu. Mário Bližňák se v útočném pásmu dostal ke kotouči, sjel si k pravému kruhu a přesnou ranou nedal brankáři šanci - 4:0. Nakonec o chvíli později kapituloval i Ján Lašák. Klepiš našel před brankou rozjetého Lukáše Žejdla a ten z první nedal libereckému maskovanému muži šanci zasáhnout. Do konce utkání už žádná branka nepadla, a tak svěřenci trenéra Filipa Pešána oslavili vítězství v základní části výhrou!

„Narazili jsme na soupeře, který hrozil z brejků, jak je jeho dobrým zvykem. Několikrát nám nepříjemně zatápěl. Výborně nás v zápase podržel Ján Lašák. Myslím si ale, že po většinu utkání jsme byli silnější na kotouči a dělali jsme Mladé Boleslavi problémy v jejím obranném pásmu. Jsem rád, že hráči, kteří toho letos moc neodehráli a zasáhli dnes do sestavy, ukázali, že můžou být platní i v závěru sezóny a že můžou nahradit případné ztráty v našem kádru.“

Boris Žabka
„Myslím, že dnes rozhodla ochota dodržovat týmovou taktiku. Myslím, že byla podobná. Bohužel jsme po prohře spadli na desáté místo. Po těžkých zápasech se nám podařilo uhrát předkolo. Kvůli tomu asi došlo k lehkému polevení v hlavách hráčů, což se projevilo v dnešním utkání. Musíme se z toho vzpamatovat a připravit se na předkolo.“