Tygři zápas s Kolínem zvládli a jsou blíže postupu ze skupiny

L i b e r e c - Zápas pátého kola Ligy mistrů byl pro další působení libereckých hráčů v soutěži možná ten nejdůležitější. Kdyby prohráli, byli by odsouzeni až ke třetímu místu tabulky, které postup nezajišťuje. Domácí šelmy však zápas zvládli a připsali si tři veledůležité body. O postupujícím tak bude muset rozhodnout až poslední duel s Kärpätem Oulu.

CHL5, středa 24. září 2014
2:1
(1:0,1:1,0:0)

Branky a nahrávky: 9. Jelínek (Gřegořek, Bulík), 32. Bulík (Jelínek) – 40. Sulzer (Ohmann, Johnson). Rozhodčí: Romasko (RUS), Šír – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 203. Střely na branku: 17:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Schwarz – Škoula, Šimek, Kolmann, Gřegořek, Voráček, Vitásek, Kajínek – Vampola, Bartek, Jonák – Filippi, Bulíř, Jass – Jelínek, Valský, Bulík – Dlouhý, Mikyska, Skalický

Kölner Haie

Stefaniszin – Tjernqvist, Krupp, Zerressen, Sulzer, Luedemann, Ankert – Ohmann, Falk, Rankin – Johnson, Iggulden, Gogulla – Stephens, Tripp, Pfohl – Schmolz

Zápas pátého kola Ligy mistrů začal lépe pro Bílé Tygry, ti se ujali vedení v 9. minutě, poté co přečkali dvouminutovou kolínskou přesilovku 5 proti 3. Petr Jelínek se nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil puk za gólmana Stefanisnizina. Na konci úvodního dějství mohl náskok navýšit Filippi, ale únik nakonec v branku přetavit nedokázal.

Hned na začátku druhé periody měli Tygři k dispozici další obrovskou šanci, v té se ocitl Mikyska, v souboji tváří tvář brankáři ale ještě nezakončil přesně. To Tomáš Bulík v polovině zápasu už ano, dokázal totiž zužitkovat ideální Jelínkovu přihrávku z pravé strany.

Když už to vypadalo, že druhou třetinu Tygři dokončí s dvoubrankovým náskokem, hosté udeřili. Alexander Sulzer dokázal Marka Schwarze prostřelit a snížit tak stav na 1:2.

Domácí však stále vstupovali do třetí třetiny s vedením. To dokonce mohl v 54. minutě zvýšit Bartek, ale jeho střela branku Žraloků těsně minula. Závěrečný tlak Kolína Liberečtí přečkali a dokázali německý celek podruhé porazit. Připisují si tak velice důležité tři body, které by šelmám mohly výrazně pomoci k postupu ze skupiny. Rozhodovat se však bude jistojistě až v posledním zápase s Kärpätem, který Tygři odehrají za dva týdny.