Reportáž

Liberečtí spalovali šance. Doma si vylámali zuby na Karlových Varech

L i b e r e c – Střely na bránu 44:16, nespočet šancí a místy drtivý tlak. Přesto nedokázali Bílí Tygři navázat na výhru z Vítkovic a v předehrávce dvanáctého extraligového kola prohráli doma s Karlovými Vary. Západočeši pod Ještědem pečlivě bránili a těžili z vysoké produktivity. Jedinou branku modrobílých vstřelil Michal Bulíř.

První perioda nenabídla moc aktivní hokej. Šanci dostali v šesté minutě hosté v podobě přesilové hry, ale tu nedokázali využít. Velká příležitost hostů přišla až po ní, když zůstal v pásmu nechráněný Vojtěch Tomeček, trefil však pouze brankovou konstrukci. Hru obou celků provázely nepřesnosti a tak moc vyložených šancí zatím k vidění nebylo. Liberečtí mohli skórovat ve své přesilovce, Barteka ale dokázal vychytat Závorka.

Úvodní branka duelu padla z holí Energie, když si domácí nepohlídali Petra Koblasu, jenž z pravého kruhu našel mezírku pod rukou Schwarze – 0:1. Gól však hostující celek moc nenabudil, spíše Tygři se snažili alespoň srovnat před koncem periody. Pokusy Bakoše a Voráčka ale do klece Karlovarských nespadly a tak se Energetici odebrali do šaten s nejtěsnějším náskokem.

Po výměně stran nastoupili Liberečtí s větším odhodláním a ujali se iniciativy. Průběžný tlak však branku nepřinesl, ačkoliv domácí pálili ze všech stran. Ani přesilová hra v úvodu periody však srovnání nepřinesla. Bulík trefil jen brusle bránícího protihráče, Jelínek pak v závaru před brankou překročil povolený prostor na brankovišti.

V třiatřicáté minutě už to vypadalo, že se blýská na lepší časy. Jelínek, Šimek a Vampola se ocitli před hostujícím gólmanem, ale neskutečný tlak na brankovišti dokázal Závorka pokrýt. Domácí se ale nevzdávali a přidávali další salvy střel, další pokusy si připsali třeba Bakoš a Jass, ale jako by byl brankář Energie neprůstřelný. V závěru třetiny ještě Vampola vysunul Barteka, ten ale tváří v tvář Závorkovi neuspěl. Schwarz na druhé straně byl v prostřední dvacetiminutovce téměř bez práce.

Tygrům se konečně zadařilo v úvodu třetí periody. Michal Bulíř doklepl kotouč u tyčky a srovnal tak stav na 1:1. Liberečtí zůstali při chuti, ale šanci na otočení promarnili. Valský s Bartekem ujížděli sami dva proti Závorkovi, útočníci se však nedomluvili a velkou příležitost nezužitkovali. Na druhé straně vystrkoval drápy i Balán, kterého dokázal vychytat Schwarz.

Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel a ve čtyřicáté sedmé minutě Liberec opět prohrával. Po vhazování se kotouč dostal k Vojtěchovi Tomečkovi, který dobrou trefou z mezikruží poslal svůj tým znovu do vedení – 1:2. V následné přesilovce se Tygrům nepodařilo srovnat a sami se museli o chvíli později bránit, navíc přišli o vyloučeného Jelínka na deset minut.

Naopak s blížícím se závěrem se hosté dostávali do tlaku a chtěli si pojistit tři body. Koblasa v úniku však třetí branku nepřidal, povedlo se to až tři minuty před koncem Stanislavu Balánovi. Ten se prodral do pásma, překonal bránícího Kolmanna a poradil si i se Schwarzem – 1:3. Domácí ještě zkusili power-play bez brankáře, ovšem ta se jim také nepodařila. Vojtěch Tomeček skóroval do prázdné kasy a rozhodl tak o konečném stavu 1:4. Energie si tak odváží tři body, Liberečtí podruhé v řadě doma prohrávají.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek
Bílí Tygři Liberec
„Výsledek je pro nás krutý. V první třetině nám chyběl pohyb a agresivita, potom jsme se ale zvedli a měli jsme převahu. Zlom nastal v neproměnění úniku. O zápas jsme se připravili nevyužitím tlaku, z takových šancí musíme dávat góly."
Karel Mlejnek
HC Energie Karlovy Vary
„Jsme rádi, že jsme vybojovali tři body. Měli jsme štěstí, ve druhé třetině totiž Liberec hodně tlačil a přenesl to i do třetí periody. Klíčový moment byl, když nám soupeř za vyrovnaného stavu odjel do situace dva na jednoho, ale nebyl z toho gól. Kdyby se totiž Tygrům podařilo obrátit, tak bychom jistě skončili bez bodů. Zuby nehty jsme se pak drželi v závěru, hodně nám pomohl i Tomáš Závorka."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner