Bojovný výkon nepřinesl proti Plzni body

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Při příležitosti prvního domácího zápasu po osmnácti dnech přivítali Bílí Tygři na svém ledě plzeňské indiány, se kterými svedli vyrovnané utkání. Bojovnost nakonec však nestačila a na dvě branky Václava Pletky dokázali Severočeši odpovědět jen jednou, a to v závěru, kdy se trefil Tomáš Urban. Tři body tedy pocestují na západ Čech.

10. kolo, úterý 21. října 2014
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Urban (Voráček, Radivojevič) – 10. Pletka (Mozík, Sýkora), 36. Pletka (Kadlec, Kratěna). Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Ulrych (LIB) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 099. Střely na branku: 21:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Lašák – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych – Bulík, Vampola, Bakoš – Radivojevič, Filippi, Bartek – Kica, Jelínek, Valský – Víšek, Urban, Dlouhý.

HC Škoda Plzeň

Mensator – Jeřábek, Kadlec, Boháč, Mozík, Pulpán, Kubka, Sklenička – Pletka, Kratěna, J. Sýkora – Kubalík, Lev, Balej – Schleiss, Simon, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Beran.

Po čtyřech extraligových zápasech na ledech soupeřů se Bílí Tygři vrátili domů, kde hned čelili nepříjemnému soupeři z Plzně. Severočeši se mohli hned v prvním dějství radovat z gólu několikrát, nejprve však šanci Tomáši Bulíkovi před prázdnou klecí zmařil Ryan Hollweg, o chvíli později vychytal střelu Petra Vampoly v oslabení Lukáš Mensator.

Právě první vyloučení, když se provinil Tomáš Voráček, bylo pro Bílé Tygry osudným. V početní výhodě totiž dokázali Západočeši skórovat, konkrétně se jednalo o Václava Pletku, který dostal od liberecké obrany příliš moc prostoru a kličkou si vychutnal Jána Lašáka – 0:1.

Do druhého dějství opět vtrhli poněkud aktivněji Bílí Tygři a opět se jednalo o Bulíka s Vampolou, kterým se nejvíce podařilo vystrašit strážce svatyně hostů. Mensator však pokaždé zasáhl betonem. Druhou trefu indiánů mohl v polovině dvacetiminutovky přidat Pletka, po jehož faulem zastaveném úniku bylo nařízené trestné střílení, se kterým si však Lašák poradil.

Druhou část duelu poznamenala často sporná vyloučení, tři minuty po neproměněném nájezdu se na trestnou lavici dostal i Jakub Valský a Západočechům se povedlo opět při početní výhodě skórovat. Václav Pletka se tentokrát prosadil na hraně brankoviště a přeci jen se dočkal svého druhého zářezu v utkání – 0:2.

Kuriozní situace nastala krátce po polovině třetího dějství, kdy došlo v blízkosti liberecké branky k nedorozumění mezi Lašákem a bekem Radimem Šimkem, čehož mohl využít mladík Plzně Dominik Kubalík, ten ale naneštěstí pro hosty nedokázal ležícího gólmana překonat.

Rozhodovat musely až poslední minutky, Bílým Tygrům se totiž ještě povedlo vsítit kontaktní gól. Tlak přetavil v trefu Tomáš Urban, jenž využil odraz po střele Tomáše Voráčka a překonal Mensatora, který nebyl v ideální pozici – 1:2.

Domácí kouč Rostislav Čada to ještě v poslední minutě zkusil bez brankáře, ale ani to Severočechům nepomohlo k vyrovnání. Plzeňané tedy berou všechny tři body.

Rostislav Čada
„Měli jsme horší začátek než soupeř. Chyby v obraně jsme nahrazovali vysokou bojovností, ale v prvních dvou třetinách jsme měli hodně vyloučených hráčů. Plzeň využila dvě přesilové hry, a to rozhodlo o výsledku utkání. Musím tým pochválit za bojovnost a úsilí o zvrat. Mrzí mě, že se nám alespoň jeden bod nepodařilo získat.“

Milan Razým
„Musím pochválit tým, předvedli jsme výborný kolektivní výkon. Využili jsme přesilové hry, takhle si naší hru představujeme. Domácí v závěru zatlačili a dali kontaktní branku, ale jsem rád, že jsme vítězství uhájili a odvážíme si tři body.“