Tygři si na Třinci vylámali zuby a ani jednou neskórovali

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - V nedělním 5. extraligovém kole přivítali Bílí Tygři třinecké Oceláře. Proti skvěle chytajícímu Šimonu Hrubcovi se nakonec liberecká ofenziva neprosadila, soupeř naopak skóroval třikrát. Tři body za vítězství tak nakonec putují do Třince.

5. kolo, neděle 21. září 2014
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Dravecký (Klesla, Orsava), 48. Irgl (Roth, Polanský), 53. Roth (Orsava, Dravecký). Hvězdy utkání: Michal Bulíř - Vladimír Dravecký. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 259. Střely na branku: 35:38. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2. Průběh utkání: 0:3.

Lašák – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Voráček, Vitásek – Krenželok, Vampola, Bartek (C) – Bulíř, Filippi, Bakoš – Jelínek, Bulík, Valský – Jonák, Mikyska, Jass

HC Oceláři Třinec

Hrubec – Klesla (C), Roth, Doudera, Nosek, Linhart, Galvas, Trončinský – Žejdl, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Matuš, Dravecký – Cienciala, Kindl, Chmielewski

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Domácí se chvílemi zdáli být aktivnějším týmem, jejich snažení ale shazovala nepřesnost v jejich rozehrávce. Do první opravdu gólové šance zápasu se tak dostali hosté po více než deseti minutách hry. V přesilovce se před Lašáka natlačil Zbyněk Irgl, liberecký brankář ale s trochou štěstí dokázal jak jeho pokus, tak následnou dorážku Adamského zlikvidovat.

Trochu nenápadně zahrozili stále ještě při stejném trestu Petra Gřegořka také Bílí Tygři. Váhajícího Šimona Hrubce obral o puk Petr Vampola a třinecký strážce svatyně měl co dělat, aby se do klece vrátil včas a zabránil tak Vampolovi ve skórování. Blízko otevření gólového účtu byl v první třetině také Orsava, jehož skrytou střelu Lašák pouze lehce tečoval těsně vedle své pravé tyče, nakonec se ale i přes ofenzivní podívanou šlo do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu druhého dějství dostal po samostatném úniku a háčku Davida Noska možnost zahrávat trestné střílení Tomáš Filippi. Ten si sice při nájezdu rozhýbal gólmana Hrubce, nakonec ale nadějným pokusem zamířil těsně nad. Na gól si tak museli diváci v Tipsport areně počkat až do 31. minuty. Orsavu sice ještě Ján Lašák vychytal, na dorážku Vladimíra Draveckého už byl ale krátký a hosté se tak ujali vedení.

Tygři se snažili vyrovnat a jako ideální příležitost se nabízela přesilová hra po faulu Marka Trončinského. V té si sice Liberec vytvořil velký tlak, ani ten se ale nedařilo přetavit v gól. I nadále byli sice domácí u puku častěji, Šimon Hrubec byl ale i při šancích Bakoše nebo Valského stále neoblomný a s čistým kontem vstupoval také do třetí dvacetiminutovky.

Velmi podobný scénář se opakoval i v jejím úvodu. Nabídku ke skórování měl na holi například Tomáš Bulík, který ale zblízka vylámal zuby na bezchybném Hrubcovi. A ukázalo se otřepané sportovní pravidlo – nedáš, dostaneš. Z protiútoku předvedli Třinečtí přesnou souhru, na jejímž konci stál navrátilec do extraligy Zbyněk Irgl a zvýšil náskok svého týmu.

Akcie Libereckých šly prudce dolů o pět minut později, když jejich ztráta narostla už na tři branky. Precizně provedenou akci tři na dva zakončoval Vladimír Roth a přesnou pumelicí pod víko nedal Lašákovi sebemenší šanci. Na domácích byla od té doby vidět nervozita, která se projevila například na chabé souhře při minutu a půl dlouhé přesilovce pět na tři. V samotném závěru si již žádnou větší příležitost ke korekci skóre vytvořit nedokázali a podlehli tak Ocelářům 0:3.

Pavel Hynek
„Soupeř určitě vyhrál zaslouženě. My jsme věděli, že Třinec po dvou porážkách bude hladový a čeká nás tak těžký zápas. Oceláři mají silné mužstvo, a v utkání se to potvrdilo. Mrzí mě první inkasovaná branka, kdy nás přetlačili na brankovišti a naklonili si tak výhodu na svou stranu. Když potom nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát.“

Jiří Kalous
„Bylo to velmi těžké a úporné utkání. Dlouho to však bylo pouze o jednu branku. My jsme byli šťastnější v koncovce, dostali jsme se do vedení a šance Liberce jsme pak ubránili. V krizových momentech nás podržel Šimon Hrubec. Pro nás to jsou tři nesmírně cenné body.“