Vyrovnaný duel s Chemiky skončil lépe pro Bílé Tygry, vyhráli v prodloužení

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Více než pět a půl tisíce diváků přilákal do Tipsport areny zápas mezi Bílými Tygry a Vervou Litvínov hraný netradičně už v 15 hodin. A drtivá většina fanoušků mohla jít domů spokojená. K vidění byl vyrovnaný zápas, který dospěl až do prodloužení. V něm na sebe vzal odpovědnost Tomáš Filippi, který rozhodl, že bod navíc zůstane pod Ještědem.

16. kolo, neděle 27. října 2013
2:1p
(0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Bartek, 65. Filippi (Čutta) – 56. Lukeš (Hübl, Šlégr). Rozhodčí: Jeřábek, Koch – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:5, navíc Šlégr 10 min., Trávníček (oba LIT) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 596. Střely na branku: 25:30. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1p. Nejlepší hráči: Tomáš Filippi – Rostislav Martynek.

Melicherčík – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Jánošík, Čutta – Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Zacha, Víšek.

HC VERVA Litvínov

Francouz – Zeman, Kokeš, Šlégr, Gula, Pavlík, Sklenička, Posmyk – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Rosa – Trávníček, Piroš, Martynek – Majdan, Jurčík, Černý.

Přestože se skóre poprvé pohnulo až v závěru druhé třetiny, nemůžeme říci, že by nebylo nic k vidění. Už v první periodě si oba celky vytvořily několik šancí.

Aktivnější byli domácí Bílí Tygři, pravidelně ale troskotali na Francouzovi. Ať už šlo o Filippiho, Nedvěda nebo Urbana, všichni dopadli stejně, tedy neúspěšně. Litvínovští tak mohli děkovat právě svému gólmanovi, že se po dvacet minutách šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ten panoval i téměř celou následující třetinu, gól přesto visel ve vzduchu již dříve. Zejména při akci Urbana, jenž byl faulován v úniku a po hvizdu sudího se postavil Francouzovi tváří v tvář. Nájezd vyřešil střelou k tyči, tu si ale strážce litvínovské svatyně pohlídal.

Ještě v první minutě prostředního dějství si první větší gólovou příležitost vypracovali hosté. Byl to veterán Ručinský, jehož pokus nadělal Melicherčíkovi velké problémy. O pár chvil později pálil Lukeš, jehož projektil zazvonil o horní tyč branky. Trojici litvínovských šancí zakončil znovu Ručinský, který tentokrát zamířil těsně vedle branky.

To všem se událo během necelých čtyř minut, po nichž nastal klid. Alespoň do času 39:20. To si totiž vzal kotouč slovenský ostrostřelec Martin Bartek a rychlým švihem pověsil kotouč pod horní tyč. Liberečtí Bílí Tygři tak šli do kabiny za těsného vedení 1:0. A to i přes velkou šanci Bulíře pět vteřin před koncem, jemuž v klíčovém okamžiku vypíchl kotouč Martynek.

Třetí třetina přispěla do nedělního dění pod Ještědem prakticky jedinou vážnější šancí, ovšem muž, který se v ní ocitl, své barvy nezklamal. A byl to František Lukeš, jenž podobně jako v Litvínově v prvním vzájemném zápase srovnal v poslední pětiminutovce základní hrací doby a poslal zápas do nastavení.

To se ale tomu z 20. září nepodobalo. Zápas našel svého vítěze již v prodloužení a stal se jím Liberec. Postaral se o to Tomáš Filippi, po jehož skvělé individuální akci napříč útočným pásmem a následné střele zaplul kotouč do branky v závěrečné minutě nastavení. Bonusový bod za výhru 2:1 tak zůstal pod Ještědem.