Schwarz posílil naději, udržel čisté konto a Tygři zdolali Kometu

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Třetí kolo play-out a zároveň první domácí utkání v části o udržení skončilo pro domácí Tygry velmi dobře. Liberečtí hostili brněnskou Kometu. Zápas byl svižný, ale gólově ne moc bohatý. I tak ale Tygři zvítězili poměrem 2:0, brankář Marek Schwarz vychytal nulu. Na karlovarskou Energii, se kterou Tygři bojují o dvanácté místo, se tedy liberecké šelmy dotáhly na rozdíl pouhých dvou bodů.

OUT3, neděle 10. března 2013
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Výtisk (T. Urban, Nedvěd), 56. Nedvěd (Dušek, Duda). Rozhodčí: Turčan, Homola – Bláha, Ondráček. Vyloučení: 7:5, navíc T.Svoboda (KOM) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 560. Střely na branku: 20:30. Průběh utkání: 2:0. Hráči utkání: Marek Schwarz - Jiří Trvaj.

Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Šimek, Kolmann, Výtisk, Štich - Dušek, Nedvěd, Duda - Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Víšek - Bárta, T. Urban, Špaček

HC Kometa Brno

Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach - H. Zohorna, L. Čermák, Burian - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák - Erat, Němec, Wasserbauer

Začátek utkání byl velmi ostrý. Hned v prvních sekundách hry se dostali do šance hráči Komety, konkrétně Leoš Čermák, avšak liberecká obrana zabránila rychlému inkasování. Po půl minutě první třetiny přišla šance pro Liberec v podobě přesilové hry, kterou ale Tygři nevyužili.

V první třetině byl k vidění velmi svižný hokej plný šancí. Více šancí měli brněnští hráči, ale Marek Schwarz v liberecké kleci domácí tým podržel. Miroslav Holec, Patrik Lušňák nebo Vojtěch Němec postupně prověřili libereckého gólmana, ten ovšem vytáhl několik skvělých zákroků. Úvodní část také provázela mnohá vyloučení, ale nebezpečnější byl návrat vyloučených hráčů z tresné lavice. To předvedl Jozef Kováčik, jenž ulovil puk ve středním pásmu a udělal si výlet k Schwarzovi.

Během druhé třetiny tempo hry upadalo, ale na šancích to neubralo. Jakub Svoboda na straně hostů opět protáhl Schwarze. Na to odpověděl na druhé straně Petr Nedvěd, ovšem i Jiří Trvaj ve svatyni Komety byl stále nepřekonán. Velkou šanci udělal Radek Duda svým oponentům, když se nechal na čtyři minuty vyloučit. Domácí tým ale předvedl ukázkovou hru v oslabení a k velkým šancím Brňany nepustil.

Poté, co se Duda vrátil zpět na led, tak si udělal šanci, ale nedokázal puk nasměrovat. Až v závěru třetiny padl první gól utkání. Na konto si ho připsali domácí hráči. Rozhodčí již signalizovali trest pro Kometu a Tygři dostali výhodu. Tomáš Urban poslal puk do prostoru před brankou, kde ho našel bek Jan Výtisk a připsal si první gól v sezóně - 1:0.

Třetí část znamenala pro domácí tým udržet hubený náskok a pro hosty vyrovnat. To zkoušelo duo Leoš Čermák – Roman Erat, ale nedokázali prostřelit Schwarze. Střelu branky navíc komplikovala i vyloučení na straně hostů. Tygři také dobře bránili a drželi si puk na svých holích, nedovolili svým oponentům založit útok. Navíc si domácí hráči vytvořili již dvoubrankový náskok. Petr Nedvěd si dojel pro puk od Duška a trefil přesně Trvajovu branku – 2:0.

Kometě se však poštěstilo, Radek Duda se na konci třetí třetiny nechal vyloučit a Brněnští zkoušeli hru bez brankáře, tudíž šest na čtyři. I přes mnohé šance tento tah nevyšel a tři body si nechali na svém ledě domácí.