Liberečtí v pátém zápase skolili Mountfield a jsou prvním semifinalistou!

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři ukončili čtvrtfinálovou sérii s Českými Budějovicemi již po pěti duelech. Z jihu čech si modrobílí přivezli dva mečboly a dokázali proměnit hned ten první před vlastním publikem. V první třetině šli do vedení, svého soupeře před sebe nepustili a mohli si užít postupové oslavy.

ČF5, pátek 16. března 2012
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Nedvěd (Vantuch), 29. Špaček (T. Urban, Nedvěd), 54. Nedvěd (Čakajík, T. Urban) – 26. Ptáček (Gulaš, Kotalík). Rozhodčí: Hodek, Homola – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Nejlepší hráči: Tomáš Urban – František Ptáček. Stav série: 4:1.

Pinc – Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Moravec, Holub, Ulrych, Štich – Bartovič, Nedvěd, T. Urban – Špaček, Vantuch, Bárta – Víšek, Bulíř, Kudrna – Bortňák, Kica.

Banes Motor Č. Budějovice

Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Mikuš, Němeček, Kolarz – Šimánek, Kašpařík, Gulaš – Sailer, Langhammer, Kotalík – Pšurný, Mertl, Kuchejda – Martynek, Červený, Horna – Podlešák.

Libereckým hokejistům scházel po dvou úspěšných misích na jihu k postupu do další fáze vyřazovacích bojů jediný krok. V úvodu pátého zápasu se Bílí Tygři do svého soupeře pořádně zakousli, již po čtyřiceti vteřinách hry orazítkoval Vantuch příklepem z mezikruží tyč.

Ve třetí minutě mířil přesněji Petr Nedvěd, liberecký kapitán trefil v přesilovce přesně. Po přejetí útočné modré čáry vypálil švihem bezchybně, Kovářovi proklouzl puk mezi rukou a tělem. Postupem času se do útoku tlačili také hosté, ve slibné šanci ovšem neuspěl Mertl.

Domácí však působili v ofenzívě živějším dojmem, svého soka chvilkami zatlačili. Náskok svého výběru mohl zvýšit čiperný Urban, českobudějovický gólman si však mezírku mezi svými betony pohlídal.

Liberecký dlouhán zahrozil také v úvodu prostřední části, bekhendem z pravé strany orazítkoval tyč. Na ledové ploše se posléze výrazně přiostřilo. Mountfield se však v šestadvacáté minutě dočkal vyrovnání, obránce František Ptáček se ranou z dálky nemýlil – 1:1.

Ovšem nerozhodný stav dlouho nevydržel, modrobílým brzy vrátil nejtěsnější možný náskok Daniel Špaček. Ten v krkolomné pozici postrčil letící puk z pozice před brankovištěm za bezmocného Kováře. Pokračovala pohledná podívaná plná šancí, jež většinou rezultovaly z rychlých kontrů.

Němeček v přímém souboji s brankářem neuspěl, na opačné straně hřiště nemířil do sítě z bezprostřední blízkosti nadvakrát Bartovič a černou pryž do sítě nezasunul ani Kudrna. Střelu švihem zleva otřel jen o brankářovu vyrážečku.

Závěrečnou dvacetiminutovku zahájili domácí trošku pasivně, přestože mohli zásluhou Nedvěda skórovat. Obrovskou příležitost měl posléze českobudějovický Červený, který jel po nedorozumění v obranných řadách Tygrů úplně sám na Pince. Ovšem selhal, malý muž v liberecké svatyni si poradil i s následnými dorážkami.

Šest minut před koncem základní hrací doby však Severočeši bojujícího protivníka zaskočili třetím zásahem, Petr Nedvěd svoji druhou brankou v zápase výrazně přiblížil svůj výběr k branám semifinále – 3:1.

Mountfield se ještě nadechoval k závěrečnému náporu, ale domácí defenzíva v čele s brankářem Pincem všem pokusům odolala a pod Ještědem mohly propuknout bujaré oslavy.