Nedvědův hattrick rozpáral sešívané naděje

Date of publication Author Petr Schultz, Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci šestatřicátého kola hokejové Tipsport extraligy zavítalo na liberecký led mužstvo pražské Slavie. Jejich naděje na bodový zisk ale rozprášil domácí kapitán. Petr Nedvěd si na dnešní zápas schoval tři branky, které rozmístil do všech třetin a výraznou měrou se tak podepsal pod výhru domácích v poměru 4:1.

36. kolo, pátek 06. ledna 2012
4:1
(1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Nedvěd (Trončinský), 26. Nedvěd (Trončinský, Dušek), 55. Nedvěd (Čakajík), 56. Kica (T. Urban, Čakajík) – 22. Krenželok (Kalus, Micka). Rozhodčí: Homola, Šír – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 911. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Hráči utkání: Petr Nedvěd – Dominik Furch.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Ulrych, Holub, Štich – Dušek, Nedvěd, Kudrna – L. Krejčík, Bulíř, Bartovič – Kica, Vak, Vantuch – Víšek, T. Urban, Špaček – Bárta.

HC Slavia Praha

Furch – Dresler, Kadlec, Kuboš, Roth, Valach, J. Krejčík, Kolařík – Vondrka, Alinč, Kůrka – Tomica, Růžička, Pospíšil – Micka, Krenželok, Kalus – Sklenář, Doležal, Jelínek.

Utkání mezi domácím Libercem a Slavií začalo lépe pro Severočechy, kteří šli ve druhé minutě do vedení. Na trestnou putoval hostující Kalus a přesilovou hru využil střelou do horního růžku kapitán Bílých Tygrů Petr Nedvěd, jenž se trefil podruhé od zranění dolní čelisti – 1:0. Pražané mohli odpovědět stejnou mincí, ale jejich početní výhoda gólem neskončila. Pinc v úvodu příliš práce neměl, jeho kolega na druhé straně ale musel být pozorný při každém ataku Podještědských.

V další příležitosti najížděl Bartovič v tandemu s Krejčíkem 2 na 1, ale střelu švihem poslal těsně vedle. Pět minut před koncem první periody dostali Liberečtí k dispozici přesilovou hru 5 na 3. V ní mohl zvýšit náskok modrobílých Víšek, ale zívající prázdnou branku netrefil a černou pryž poslal pouze do boční sítě. Těsně před sirénou pak zazvonilo hostujícímu gólmanovi v uších po Výtiskově ráně, která se odrazila od tyče.

Nástup do druhé periody vyšel sešívaným na jedničku. V čase 21:31 napřáhl Lukáš Krenželok z vrcholu kruhů a Štich srazil jeho střelu přímo mezi Pincovy betony – 1:1. Bílí Tygři se snažili jít opět do vedení a to se také stalo o čtyři minuty později. Na lavici hanby odjel Pospíšil, ale příliš dlouho si tam neposeděl. Trončinský viděl od modré najíždějícího Petra Nedvěda, který uklidil puk za bezmocného Furcha – 2:1.

Ve 30. minutě měl na holi gól Vantuch, ale Furch ho v jeho sólu vychytal a dál držel naděje hostů na body. Liberečtí dál tlačili Slavii, tu však bravurními zákroky držel její brankář. Při dorážce Duška měl i potřebné štěstí, když puk doputoval na boční síť. O chvilku později vystartoval z trestné lavice Krenželok jako řízená střela, jenže tváří v tvář Pincovi zazvonil pouze na pravou tyč. Po druhé dvacetiminutovce vedli v Tipsport areně Severočeši 2:1.

I začátek třetí třetiny mohli sešívaní oslavit vyrovnávací branku, když dostali dvouminutovou přesilovku pět na tři. Ve dvojnásobné početní převaze mačkali Liberec prakticky po celé dvě minuty v jeho obranném pásmu, ale víc než tyč po Vondrkově pokusu si nevypracovali. Slavia byla aktivnější a hnala se za vyrovnáním. Při pokusu Krenželoka měl navíc Pinc notnou kupu štěstí.

Sešívané pět minut před koncem popravil kapitán modrobílých Petr Nedvěd, který přesnou střelou od modré zkompletoval hattrick – 3:1. O chvilku později bylo Pražanům ještě hůř. Čakajík přihrál na vrchol pravého kruhu Petru Kicovi a ten nedal Furchovi šanci – 4:1. Závěr utkání se dohrával již v režii Liberce.