Tygři proti Pardubicím urvali výhru v prodloužení

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Důležitý zápas pro Bílé Tygry představoval návrat po třízápasovém tripu, ve kterém domácímu celku stály v cestě Pardubice. Velice vyrovnaný a oboustranně kvalitní zápas sice nepřinesl mnoho gólů, zato byl až do konce dramatický. Po většinu zápasu měli Tygři lehkou nadvládu, ale hosté stále dokazovali, že umí zahrozit. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Marek Trončinský.

15. kolo, neděle 23. října 2011
2:1p
(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Trončinský, 63. Bárta (Trončinský, Nedvěd) - 11. Koukal (Píša). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:9, navíc Výtisk (LIB) na 10. min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 495. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Hráči utkání: Marek Trončinský - Martin Růžička.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Ulrych, Kajínek, Trončinský, Derner, Holub, Hay – Bartovič, Nedvěd, Kudrna – Dušek, Urban, Bárta – Bortňák, Vak, Krejčík – Kica, Bulíř, Vantuch.

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Kolář II, Píša, Drtina, Sičák, Borer, Benák, Kočí,– Starý, Koukal, Kolář I, Bartek, Somík, Zohorna – Rákos, Elkins, Sim – Buchtele, Radil, Kousal .

Hned na začátku zápasu fanoušci viděli vyloučení na obou stranách, z čehož vyplynuly také šance. Ani jeden z týmů se však nedostal do vyložené gólové situace. Ta přišla až v deváté minutě. Radovan Somík při přesilovce zkusil svou mušku od modré, Marek Pinc proti němu vytáhl povedený zákrok lapačkou. O minutu později to zkoušel z úhlu Dalibor Bortňák, jeho bekhend ale Martina Růžičku možná pouze překvapil.

Bortňák pak šel sedět za sekání, čehož po několika vteřinách hosté využili. Aleš Píša nejprve střílel do Pince od modré, dorážku za libereckého gólmana uklidil nadvakrát Petr Koukal - 0:1. Ve třinácté minutě se do velké příležitosti dostal Radovan Somík, který tentokrát trefil tyč, od které se kotouč odrazil mezi diváky.

Ve druhé třetině přinesla velké šance až přesilovka Tygrů po vyloučení Bartka, ve které se domácím hned několikrát podařilo ohrozit branku. Při Kajínkově vyloučení Liberečtí hráli oslabení, ale opět to byli oni, kdo se dostal do šance. Milan Bartovič však v dobré pozici mířil pouze do vyjíždějícího Růžičky.

Ve třiatřicáté minutě byl před brankou úplně volný Milan Bartovič, kterého zkoušel přihrávkou najít Jaroslav Kudrna, letící puk však hůl slovenského útočníka minul. Další pěknou šanci měli domácí čtyři minuty před koncem prostředního dějství, Růžičkovi se však povedlo zastavit všechny pokusy jak Kudrny, tak Čakajíka. Minutu a čtyři vteřiny před koncem se Liberci povedlo přeměnit nadvládu ve vyrovnávací gól. Jaroslav Kudrna krátce za modrou čárou přihrál Marku Trončinskému, který se opřel do kotouče a nekompromisně ho poslal za Růžičkova záda – 1:1.

Třetí třetinu otevřel parádním průnikem Lukáš Krejčík, slabou střelu se však podařilo Růžičkovi zastavit. Krátce před polovinou finální třetiny byl vyloučen Petr Nedvěd a hosté se snažili využít přesilovku. Blízko k tomu měl po několika pasech Václav Benák, avšak Marek Pinc při oslabení svou klec hlídal velice pozorně.

Nedlouho po oslabení byl ve velké šanci opět Lukáš Krejčík, který tentokrát střílel z první do levého betonu Martina Růžičky. Šest a půl minuty před závěrečnou sirénou unikl obraně Tomáš Urban, ale musel zakončoval narychlo, takže zasáhl Růžičku do hrudi. Tři minuty před koncem třetího dějství byl vyloučen za sporný faul kolenem Vladimír Sičák. V následující přesilovce si Tygři vybudovali nebezpečný tlak, který však v gól neproměnili. Pět vteřin před uplynutím základní hrací doby se do úniku dostal Tomáš Urban, ale ani on na Růžičku nevyzrál.

Po polovině prodloužení se Tygři prosadili v přesilovce 4 na 3. Trončinský vypálil od modré a před brankou tečoval jeho dělovku šikovně Michal Bárta - 2:1.