Liberečtí vezou z Třince plný počet bodů, mistra zaskočili ve druhé třetině

Date of publication Author Lukáš Šonský, Adam Sušovský

Třinec/Liberec - V rámci čtrnáctého kola mířili Severočeši k dalšímu venkovnímu duelu na třinecký led. Oceláři se v zápase dostali do vedení. Tygři však ještě v první třetině dokázali vyrovnat a v nadcházející dvacetiminutovce dopravili kotouč do sítě hned třikrát, čímž položili základní kámen k cennému vítězství. Třinečtí v poslední části statečně dotahovali, ale na body nedosáhli. V libereckém dresu zářil Lukáš Krejčík, který vstřelil dvě branky.

14. kolo, pátek 21. října 2011
3:4
(1:1, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Květoň (Bonk), 43. Orsava (Rufer, Peterek), 60. Adamský (Kohn, Peterek) - 10. Krejčík (Kudrna, Nedvěd), 36. Krejčík, 37. Bárta (Dušek), 40. Nedvěd (Trončinský, Bárta). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 789. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4. Nejlepší hráči: Jan Peterek - Lukáš Krejčík.

HC Oceláři Třinec

Francouz (od 41. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, Hořava, Davison - Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer - Bajtek.

Pinc - Čakajík, Výtisk, Hay, Holub, Kajínek, Derner, Trončinský, Ulrych - Kudrna, Nedvěd, Krejčík - Klimenta, Vak, Špaček - Bárta, T. Urban, Dušek - Vantuch, Bortňák, Kica.

Šlágr kola začali Oceláři s novým mužem v bráně. Důvěru mezi třemi tyčemi totiž dostal poprvé v třineckém dresu brankář Pavel Francouz, který bude pod Javorovým působit na střídavé starty z prvoligového Ústí nad Labem. Hostující trenér Jiří Kalous drobně promíchal svoji sestavu. V první formaci nastoupil po boku zkušených spoluhráčů mladík Lukáš Krejčík, jenž svoji šanci v zápase dokonale využil.

Nováček v třinecké bráně od úvodních minut příliš práce neměl. V úvodu utkání se totiž vše podstatné dělo na opačné straně. Oceláři začali utkání aktivně a poměrně rychle se dostali i do vedení. V přesilové hře totiž prokázal nejlepší přehled před brankovištěm David Květoň, který dokázal volný puk razantně dopravit do sítě. Psala se pátá minuta. - 1:0.

Třinecké branka nakopla a následovala celá řada velkých šancí domácích. Nepřesně si ale počínal několikrát Adamský, do dobré šance se marně dostával i David Květoň.

Liberci pak stačilo k vyrovnání málo. Jeden rychlý brejk v polovině třetiny a prakticky první pořádná střela na bránu, na kterou byl Francouz krátký. Švihem se z levé strany prosadil mladík Lukáš Krejčík - 1:1.

Prakticky v podobném duchu se hrálo i další třetiny. Třinec bušil do pevně zavřených vrat liberecké obrany a přihlížel smrtící hostující produktivitě. Zatímco se Květoň bekhendem neprosadil stejně jako Polanský prudkým příklepem, útočník Lukáš Krejčík byl znovu stoprocentní - 1:2.

V šestatřicáté minutě totiž zaskočil brankáře Francouze, když svým důrazem natřikrát protlačil odražený puk mezi jeho betony a nastartoval tím libereckou kanonádu, která během následujících tří minut rozhodla celé utkání.

Oceláři totiž kráce na to vyrobili v obraně velkou botu a Michal Bárta samostatný únik chladnokrevně zakončil. Hřebíček do třinecké rakve pak v poslední minutě prostřední části zasadil kapitán Petr Nedvěd, jenž dorážel bezchybně v přesilové hře - 1:4.

Třinec se přesto nevzdával, trenér Marek dodal svému týmu impuls přestávkovou změnou brankářů a zdálo se, že budou změny v domácí sestavě platit, když Jakub Orsava důrazně najel do brankoviště a dopravil puk do sítě - 2:4.

Jenže to bylo vše. Liberec začal poctivě bránit střední pásmo a držel Oceláře daleko od své brány. Diváci z Werk arény tak odcházeli už popáté v sezoně se smutnou náladou. Kontaktní branka Martina Adamského v třinecké power-play totiž přišla příliš pozdě - 3:4.