Desáté vzájemné derby vyhrála díky dobře zvládnuté druhé třetině Mladá Boleslav

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Ve dvaadvacátém kole Tipsport extraligy přivítali Bílí Tygři na svém ledě nedalekou Mladou Boleslav. Do zápasu nastoupili Liberečtí skvěle, ale od druhé části hry už šéfovali severočeskému hokejovému chrámu hosté, kteří díky pětigólové druhé třetině vyhráli jasně 0:6.

22. kolo, čtvrtek 18. listopadu 2010
0:6
(0:0, 0:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Boháč (Hrdel), 27. Bahenský (Boháč), 27. Bahenský (Pabiška, Vrbata), 32. Tvrdík (Divíšek), 40. Boháč (Hrdel, Nouza), 56. Hay. Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 5:7, navíc Plodek (LIB) na 10. min . Využití: 0:1. Diváci: 4129. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:6

Pinc (32. Vošvrda) - Čakajík, Hunkes, Výtisk, Moravec, Trončinský, Rýgl, Derner – Kudrna, Nedvěd, Dušek – Hořava, Vak, Klimenta – Podkonický, Plodek, Víšek – Ondřej, Špaček, Bárta - Vantuch

BK Mladá Boleslav

Valent - Hay, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Duben, Macháček, Žabka, Čížek – Macho, Divíšek, Tvrdík – Nouza, Boháč, Hrdel – Gajovský, Loskot, Handlovský – Pabiška, Vrbata, Bahenský.

V předehrávce dvaadvacátého kola Tipsport extraligy bylo k vidění jubilejní desáté regionální derby mezi domácím Libercem a hosty z Mladé Boleslavi. Do zápasu se zakousli lépe Bílí Tygři, kteří si svou úvodní aktivitou získali přesilovou hru, když fauloval Bahenský. Využít jí mohl po pár vteřinách po precizním pasu Nedvěda Dušek, ale tváří v tvář ztroskotal na ještě lepším zákroku Valenta. Odpověď na libereckou šanci hledal na své hokejce po pár minutách Loskot, ale Pince z dobré střelecké pozice nepropálil. Severočeši byli i nadále aktivnějším celkem a potvrdit tuto situaci mohl Klimenta, jenže Hořavův pas poslal těsně vedle.

Modrobílí byli i v další fázi první periody aktivnějším mužstvem a Pinc se na rozdíl od Valenta v brance „nudil“. Středočeský brankář měl totiž plné betony práce, aby udržel gumovou pryž mimo své brankoviště. Postupně na něm ztroskotali Špaček, Dušek, Bárta a nebo Podkonický, který z otočky trefil jen Valentovy betony. Do první pauzy se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé třetiny ale nastoupila úplně jiná Mladá Boleslav a hned od první vteřiny hýřila aktivitou. Slalom Bahenského ještě k brance nevedl, protože na brankové čáře udržel gumovou pryž Pinc, ale o pár vteřin už se Bruslařský klub dočkal. V čase 22:07 vypálil z pravého kruhu Hrdel, Pinc jeho střelu vyrazil k úplně volnému Danielu Boháčovi, pro kterého nebyl problém rozvlnit libereckou síť – 0:1. Další pohroma pro domácí mohla přijít o pár vteřin později. Tvrdík našel zpoza branky Divíška a jeho rána se svezla po zádech libereckého brankáře a odskákala do rohu. Druhé branky se Středočeši dočkali o čtyři minuty později, když Zdeněk Bahenský našlápl z trestné lavice, vyškolil Výtiska a přes beton Pince rozsvítil červené světlo za brankou – 0:2. Třetina snů pro tým z města automobilů pokračovala. Autor předchozí branky Zdeněk Bahenský obkroužil tygří klec a zasunul puk těsně za červenou čáru. Třetí boleslavský gól šel ještě hlavní sudí překontrolovat na video, ale po několika vteřinách ukázal na středový kruh a hostující střídačka se mohla radovat – 0:3.

Mladoboleslavský nápor neustával a Divíšek po pasu od zadního mantinelu minul těsně libereckou branku. Podještědští se z toho nepoučili a v dvaatřicáté minutě se puk opět třepotal v jejich brance. Víšek namazal před vlastní svatyní dvojici Divíšek – Michal Tvrdík a druhý jmenovaný střelou mezi Pincovy betony vyhnal libereckého muže s maskou na střídačku – 0:4. Jeho místo zaujal Vošvrda a i on měl plné ruce práce. Parádní dvacetiminutovka hostů ale i dál pokračovala. Jednapadesát vteřin před druhou návštěvou hráčských šaten přihrál Hrdel před branku na zcela volného Daniela Boháče, který se trefil nad beton Vošvrdy -0:5.

Ve třetí periodě si bruslaři v poklidu hlídali svůj přepychový náskok a Liberec do většího náporu nepouštěli. Severočeši dostali k dispozici několik přesilových her, ale na dobře chytajícího Valenta nemohli najít gólový recept.

Kýženou první branku domácích se pokoušel vstřelit Vak, ale jeho teč Výtiskovy střely zaplula pod Valenta. Další reflexivní zákrok musel středočeský brankář vytasit proti střele Ondřeje ze vzduchu, ale ani tentokrát se Bílí Tygři neradovali. Na druhé straně naopak mohl skórovat Divíšek, ale Vošvrda se natáhl přes celé brankoviště. V šestapadesáté minutě si udělal z Podještědských trénovací kužely Darrell Hey a s ledovým klidem přidal šestý gól – 0:6. Další branka už nepadla a Mladá Boleslav si odvezla všechny tři body za jasnou výhru 0:6.