Ani druhý zápas Liberci nevyšel, Plzeň vede 2:0

Date of publication Author Adéla Maxianová, Ondřej Flanderka

Plzeň/Liberec – Ani druhý zápas Bílým Tygrům na plzeňském ledě nevyšel podle představ. Domácí se stejně jako ve čtvrtek dostali do vedení v přesilovce a svůj náskok si hlídali. Tygrům se sice podařilo snížit na 2:1, když se po pěkné akci Jareše prosadil Klimenta, vícekrát už se ale Severočeši prosadit nedokázali. Po dvou prohrách se tak série v pondělí přesune do Liberce.

ČF2, pátek 19. března 2010
4:1
(2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Bomersback (Hanzlík, Vlasák), 12. Vampola (Adamský), 48. Kovář (Tvrdík), 60. Padělek (Hvila, Vampola) - 28. Klimenta (Jareš, Nedvěd). Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Matějovský (LIB) na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 8055. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Škoda Plzeň

Pöpperle - Benák, Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, O´Brien, Malena - Bomersback, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Padělek, Kovář, Tvrdík - Stránský, Heřman, Dvořák – Vostřák.

Leinonen (12. Pinc) - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Rýgl, Derner, Holub - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Podkonický, Matějovský, Bartovič - Ondřej, Blatný, Dušek - Špaček, Kašpařík, Víšek – Kica.

Od úvodních minut sledovali diváci útočný atraktivní hokej. Ve třetí minutě Nedvěd jen tak tak nepřekvapil Pöpperleho. Na konci páté minuty vybojoval Heřman dobrým pohybem v útočném pásmu pro indiány přesilovou hru. V její první polovině nejprve velmi nebezpečně pálil Kovář a o pár vteřin později byla Hanzlíkova dělovka od modré tečována ke smůle domácích do tyče Leinonenovy branky. V jedenácté minutě se do útoku rozjel liberecký Zdeněk Ondřej, vypálil a jeho střelu zastavila horní tyč Pöpperleho branky. Jenže v zápětí odešel pykat na trestnou lavici a v čase 10:49 potrestal jeho faul tečí na hranici brankoviště Mark Bomersback – 1:0. Nestačila uběhnout ani celá minuta, Adamský s Petrem Vampolou vyšachovali libereckou obranu včetně brankáře a druhý jmenovaný v čase 11:40 zvýšil na 2:0. To donutila trenéra hostí Kalouse k tomu, aby si vzal oddychový čas a Tero Leinonena vystřídal Marek Pinc. Na přelomu patnácté a šestnácté minuty si zahráli zkrácenou přesilovou hru i Tygři. Příliš se jim nedařilo, přesto na jejím konci domácím řádně zatrnulo. Jareš se napřáhl k bombě od modré, do které se rozhodl obětavě padnout Václav Benák. Jarešova dělovka ho zasáhla do hlavy a obránce indiánů se zvedl z ledu jen za pomoci maséra a lékaře. Diváci ho za jeho statečnost odměnili potleskem ve stoje, on zase na oplátku zvedl ruku na znamení, že je v pořádku. Za další minutu hrál Liberec v další početní výhodě. Domácí se zapomněli v protiútoku a na Pöpperleho se řítil nepříliš bráněný Klimenta. Pöpperle jeho únik zneškodnil, a po první dvacetiminutovce tak udržel pro domácí vedení 2:0.

Druhou třetinu začal aktivněji Liberec, ve třetí minutě se však k velmi slibné šanci propracoval Kovář. Pinc mu ji výborným zásahem sebral. Domácí si poté vypracovali i řadu dalších šancí, ale nedokázali je využít a byli za to potrestáni. V čase 27:25 v ponechané výhodě ujel Jareš společně se zakončujícím Tomášem Klimentou a postarali se o zmenšení plzeňského náskoku - 2:1. Liberec si sice od té chvíle vytvořil optickou převahu, nedokázal si však vypracovat žádnou gólovou příležitost. Ve čtyřiatřicáté minutě o sobě dali vědět i Plzeňáci, když Vostřák vyslal prudkou střelu na Pince. Ten betonem vyrazil puk do rohu. V sedmatřicáté minutě se dostal do velké šance Bartovič, mohl střílet nikým neatakován, v rozhodující chvíli ovšem zlomil hůl, tudíž jeho rána nebyla zdaleka tak prudká a nebezpečná, jak si liberecký útočník původně představoval. Jedenáct vteřin před koncem prostřední části otestoval ještě Pincovu pozornost Adamský. Gólman Liberce si s pukem trochu zažongloval, ale do branky mu nepropadl.

Nástup do třetí třetiny se domácím příliš nevydařil. Hned po třiatřiceti vteřinách se faulu dopustil Bomersback a Pöpperleho čekaly horké chvilky. První mu připravil Blatný svou nebezpečnou střelou, druhou tečí Jareš. Maskovaný indián ale nebezpečné šelmy dokázal krotit i nadále. Oddychnout si mohl až poté, co se obráncům podařilo vyhodit. V pětačtyřicáté minutě měl další práci po střele Zdeňka Ondřeje. Při hře čtyři na čtyři pálil v osmačtyřicáté minutě po Vampolově přihrávce Adamský, puk se zastavil v chumlu hráčů před Pincem. Po chybném rozehrání a navíc ještě nepřesnému střídání Bílých Tygrů se najednou ocitl v útočném pásmu zcela sám Jan Kovář. Napoprvé neuspěl, ale v čase 47:53, tedy v době, když ještě obě mužstva hrála ve čtyřech, už zametl puk pod Pince - 3:1, a uklidnil tak alespoň částečně svůj tým. Ve čtyřiapadesáté minutě a navíc v oslabení v útočném pásmu nebezpečně úřadoval Bartovič. Pöpperle vytěsnil jeho projektil vyrážečkou. O pár vteřin později mohl Bomersback ujíždět se Strakou dva na jednoho, ale než se kanadský forvard rozmyslel, jestli chce přihrávat nebo střílet, dostal se s pukem až za branku a na jakékoliv vymýšlení bylo pozdě. V čase 56:39 odvolal trenér Kalous Pince z branky a Liberec zkusil štěstí v šesti. Jenže v osmapadesáté minutě se nechal Nedvěd vyloučit a jelikož v čase 59:07 využil Ivan Padělek přesilovou hru, měli liberečtí po nadějích na vítězství v dnešním zápase.

Plzeň tedy zvítězila i ve druhém domácím utkání a vede v sérii již 2-0.