První duel na jihu Tygři prohráli, o postup se porvou znovu v pátek

Date of publication Author Petr Novotný, Ondřej Flanderka

České Budějovice – I třetí duel předkola play-off mezi Libercem a Mountfieldem nabídl nesmírně vyrovnanou bitvu, ze které tentokráte vyšli vítězně Jihočeši. Tygři měli zápas dobře rozehraný a po brance Dernera dokonce vedli, českobudějovičtí ale dokázali utkání otočit, a stav série tak snížili na 2:1. Znamená to, že zítra se v Budvar aréně od 18:10 bude hrát znovu.

PD3, čtvrtek 11. března 2010
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 39. Melichárek, 57. Gulaš (Vak), 59. Šimánek (Melichárek, Hudec), 59. Šimánek (Vak, Hudec) - 33. Derner (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:10, navíc Veselý a Hudec (oba CEB) na 10min, Blatný 5+do konce. Využití: 1:0. Diváci: 3956. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek – Ptáček, Macháček, Snopek, Gřegořek, Poživil, Melichar – Gulaš, Mikeska, Pletka – Květoň , Vak, Veselý – Hudec, Šimánek, Melichárek – Micka, Sailer, Kotrla - Ježek.

Pinc – Hunkes, Výtisk, Jareš, Čakajík, Derner, Moravec, Rýgl – Klimenta, Nedvěd, Nedorost – Podkonický, Matějovský, Ondřej – Plodek, Kašpařík, Víšek – Blatný, Dušek, Špaček - Kica.

Svižný hokej z druhého zápasu předkola čtvrtfinále play-off se na jihu Čech nekonal. První třetina důležitého duelu, který se hrál před poloprázdnými tribunami Budvar arény, nenabídla nic, než nervozitu s minimem šancí na obou stranách, a proto byla asi největším vzrušením potyčka mezi Janem Výtiskem a Michalem Mikeskou, kteří si ručně vysvětlovali své názory a mezi nimi ještě byla branka a dva další hráči.

Domácí fanoušci, kteří mohli přijít už na poslední hokej v sezoně, Zatleskali poprvé až v 8. minutě, když Pletka střílel od mantinelu a Pinc nevěděl, kde má puk. Hosté se poprvé dostali ke střele v 10. minutě, kdy pálil Víšek, ale napálil jen budějovického brankáře.

O větší rozruch se v první třetině postaral už jen domácí Melichárek, který se šikovně protáhl kolem hostujících obránců, ale jak už se na jihu stává tradicí, zakončil prachbídně. Ovšem z českobudějovických hráčů to byl právě on, který odehrál asi nejlepší utkání a poprávu byl vyhlášen jeho nejlepším hráčem ze strany Jihočechů.

Druhá třetina začala oproti první svižně. V první minutě pálili Gulaš a potom také Květoň. Ve 22. minutě Veselý nebezpečně tečoval střelu Snopka a na druhé straně Matějovský málem překvapil Turka střelou z rohu kluziště. Pak však jako když utne a na budějovickém ledě se dlouho objevovaly jen náznaky šancí a s výraznějším počtem pokusů na straně libereckého mužstva. A to i přesto, že Jihočeši hráli tři přesilovky a Liberec jednu. Tlak z početních výhod však nebyl žádný.

Z ničeho nic se pak hosté dostali do vedení. Ve 33. minutě skóroval Derner a byl to zásah jako přes kopírák z posledního zápasu. Díky dobrému forčekingu Kašpaříka se dostal Lukáš Derner ke střela od modré a s tečí domácího hráče překonal Turka – 0:1.

Jihočechy inkasovaná branka kupodivu nabudila. Ve 37. minutě byl za zbytečný faul vyloučen liberecký kapitán Petr Nedvěd a domácím se povedlo proměnit první početní výhodu vteřinu před koncem. Tibor Melichárek si vybruslil zpoza branky a po ledě puk propasíroval za Pince. Díky této brance se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Ve třetí třetině ještě nevyšli hokejisté českobudějovického HC MOUNTFIELD v této sezoně pod vedením brankáře Romana Turka naposledy. Ovšem po vzoru první části se znovu dlouho nic nedělo. Ve 47. minutě napálil v přesilové hře břevno Víšek a bylo to první vzrušení v jinak ospalé hře. Na druhé straně ve 48. minutě pálil aktivní Melichárek.

Rušno začalo být na začátku poslední desetiminutovky, kdy byl nejprve zbytečně vyloučen Hudec a Tygři si zahráli přesilovku. V ní se jim ale Turka překonat nepodařilo a začala série vyloučení, které však ke změnám stavu nevedly. Jako rozhodující se ukázal zákrok jednoho z domácích obránců, který skvěle zasáhl při obranném pásmu a vyslal domácího Milana Gulaše v 57. minutě do brejku. Ten si vyměnil puk s Vakem a skvěle zakončil – 2:1. A nebylo to všechno. O minutu později vyšel Jihočechům další brejk. Tentokrát byl u skvělého obranného zákroku Hudec, kdy ve vzduchu skopl nahrávku. Puk převzal Melichárek a pro změnu nahrával Jiřímu Šimánkovi a jeho tvrdá rána znovu roztleskala arénu – 3:1.

Hosté zkusili hrát v závěru utkání bez brankáře, ale to jim už nijak nepomohlo. Naopak Jiří Šimánek rozšířil své brankové skóre do prázdné branky – 4:1. V nervózním závěru zápasu se pak ještě hráči na ledě pošťuchovali, do větších šarvátek se však nikdo z nich nepustil. Budějovičtí tedy odvrátili první mečbol, o vyrovnání série budou bojovat v pátek na svém ledě.