Po třech prohrách Tygři opět vyhráli

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Po třech porážkách dokázali liberečtí hokejisté opět zvítězit, na svém ledě totiž porazili Zlín 4:2. Velký podíl na výhře Tygrů měl <b>Pavel Kašpařík</b>, který si připsal gól a dvě asistence. Svou první trefu v dresu Liberce vstřelil Jiří Šimánek a první gól v sezóně a nakonec i vítězný dal Jan Plodek.

19. kolo, neděle 26. října 2008
4:2
(0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Kašpařík (Modrý, Zíb), 35. Šimánek (Podkonický, Kašpařík), 54. Plodek (Jiruš, Zíb), 58. Podkonický (Šimánek, Kašpařík) - 20. Leška (Andrašovský, Galvas), 48. Köhler (Leška, Kučný). Rozhodčí: Hribík - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:12, navíc Nedvěd (LIB) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5702. Střely na branku: 64:24. Průběh utkání: 0:1,2:1,2:2,4:2.

Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Zíb, Modrý, Derner, Hunkes, Kajínek - V. Nedorost, P. Nedvěd, Pletka - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Špaček, Plodek, Klimenta - Pabiška, Blatný, Šachl - Dušek

PSG Berani Zlín

Sedláček - Galvas, Nosek, Bořuta, Kučný, Lučka, Matula, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Kollár, Rachůnek - Matějka, F. Čech, Andrašovský - M. Pšurný, Balán, Záhorovský - Ondráček

Do hostující branky se od první minuty postavil junior Jakub Sedláček a v úvodu zápasu měl více práce než jeho protějšek Hnilička. Hosté se k zakončení dostali až v páté minutě při vyloučení Plodka, kdy nebezpečně pálil Kučný a chvíli po něm i Lučka. Dobrou možnost měl pak Andrašovský, první desetiminutovka ale jinak příliš šancí nenabídla.

Hrál se agresivní hokej v rychlém tempu nicméně příliš gólovek k vidění nebylo ani v dalším průběhu úvodní části. Za zmínku stojí akce Blatného se Šachlem a šikovný pokus Podkonického, který se snažil protlačit puk za brankovou čáru, Sedláček ale prostor v brance ucpal a podržel hosty. Zlínský mladík si poté poradil i se střelou Pletky a bombou Jiruše, a do šance se dostali i žlutomodří. V samém závěru první části se svěřencům Zdeňka Venery naskytla šance přesilovky nejprve čtyři na tři, a pak do konce i pět na tři. Díky Petru Leškovi a jeho nekompromisní střele pod horní tyč ji dokázali využít, a po první části byl tak stav 0:1.

Úvod prostřední třetiny měli lepší domácí. Ve třiadvacáté minutě našel Modrý Pavla Kašpaříka, který se protáhl mezi dvěma obránci a kličkou překonal Sedláčka. Tygrům vstřelená branka hodně pomohla a v následujících minutách byli výrazně aktivnější. Dobrou šanci měl po příhře Blatného Šachl, ale trefil pouze horní tyčku. Podobně se vedlo i Jirušovi, který nasměroval svou ránu také do červené konstrukce. Hosté zahrozili v jedenatřicáté minutě, když domácí špatně střídali a na Hniličku jeli Leška s Köhlerem. První jmenovaný zvolil střelu, Hnilička byl ale pozorný.

Třetí branky se diváci dočkali v pětatřicáté minutě, kdy při vyloučení Bořuty našel Podkonický nádherně Jiřího Šimánka, a ten si přesnou střelou připsal svůj první gól v libereckém dresu – 2:1. Hosté mohli odpovědět o necelé dvě minuty později, kdy střelu Kučného tečoval Pšurný a Hnilička s vypětím všech sil dokázal puk vyrazit mimo tři tyče. V závěru mohl ještě náskok Tygrů navýšit dobře hrající Blatný, ale ani on ani Šachl Sedláčka nepřekonali. Na druhé straně pálil kousek vedle Filip Čech, a do kabin šli tak spokojenější domácí.

Poslední dvacetiminutovka byla ve svém úvodu v režii domácích, kteří se i díky několika faulům zlínských hokejistů dostávali často před branku Sedláčka. Dobrou možnost měl v sedmačtyřicáté minutě Pabiška, kterého našel výtečně Šachl, střelu liberecké „38“, ale Sedláček skvěle zneškodnil. Tlak Tygrů ale branku nepřinesl a tak se radovali okenáři. Leška jel s Balštíkem ve dvou na jednoho, střelu prvního jmenovaného Hnilička vyrazil pouze před sebe a Bedřich Köhler, který dojížděl ze druhé vlny, neměl problém uklidit kotouč do prázdné branky.

Vedení na stranu Tygrů mohl vrátit Klimenta, jeho svižnou střelu ale zlikvidoval rychlou lapačkou hostující gólman. Na druhé straně jel sám na Hniličku Andrašovský, i domácí brankář byl pozorný. Závěrečné minuty nabídly opravdu výbornou podívanou a šance na obou stranách. Domácí si vytvořili velký tlak při přesilovce ve třiapadesáté minutě, Nedvěd s Nedorostem ale výtečného Sedláčka nepřekonali, i když puk poskakoval jen centimetry před brankovou čárou. Následovala přesilovka pět na tři a v ní už domácí udeřili. Po přihrávce Jiruše se trefil Jan Plodek a připsal si svou první branku v novém ročníku.

Hosté se nevzdali a při vyloučení Kašpaříka v sedmapadesáté minutě doráželi nebezpečně Kollár a Rachůnek. Tlak Zlína ale utnul Andrej Podkonický, který si najel do otevřené obrany a bekhendovou střelou pod horní tyč zvýšil již na 4:2. Poslední dvě minuty už další branku nepřinesly, a ze zisku tří bodů se tak radovali domácí.