Ročník 2008-2009

Soupiska

Brankáři: M. Fikrt, M. Hnilička, T. Leinonen, J. Stejskal
Obránci:
L. Derner, T. Harant, J. Holub, J. Hunkes, R. Jareš, V. Jiruš, D. Kajínek, P. Kolmann, J. Modrý, J. Moravec, B. Žabka, L. Zíb
Útočníci: M. Bartovič, Z. Blatný, A. Dušek, O. Hruška, C. Jech ml., P. Kašpařík, T. Klimenta, M. Kopic, V. Nedorost, P. Nedvěd (C), L. Pabiška, V. Pletka, J. Plodek, A. Podkonický, S. Procházka, R. Rapáč, P. Šachl, J. Šimánek, D. Špaček, L. Vantuch, J. Víšek, R. Vrbata

Realizační tým na konci sezóny

Hlavní trenér: Filip Pešán
Asistent trenéra: Jaroslav Nedvěd st.
Trenér brankářů: Miroslav Kapoun
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Vedoucí týmu: Karel Ubry
Doktor: MUDr. Dušan Morman
Fyzioterapeuti a kondiční trenéři: Bc. Jan Krňoul, Tomáš Krámský

I do sezóny 2008/2009 vstupovali Bílí Tygři s vysokými ambicemi. V kádru se před sezónou objevila taková jména jako NHL protřelý obránce Jaroslav Modrý, slovenský reprezentační bek Tomáš Harant či jeden z nejproduktivnějších obránců předchozího ročníku extraligy Richard Jareš. V průběhu ročníku přišel navíc 3. nejproduktivnější Čech NHL a liberecký odchovanec Petr Nedvěd. Místo pobytu na špici tabulky však Tygři od začátku soutěže okupovali spíše opačné příčky a trápila je značná nevyrovnanost formy. V polovině soutěže navíc ukončil sezónu brankář Milan Hnilička, který onemocněl únavovým syndromem. V tu dobu již liberecké střídačce nevelel slovenský stratég Dušan Gregor, který byl pro neuspokojivé výkony od týmu po 17. kole odvolán. Jeho místo zaujal bývalý liberecký hráč, v té době asistent GM a šéftrenér mládeže, Filip Pešán. Ten dokázal zvednout herní projev týmu, ale stále byla patrná nevyrovnanost formy. Hniličkovu roli jedničky převzal nejprve Michal Fikrt, posléze pak Fin Tero Leinonen. Před koncem přestupního období otřásla extraligovou scénou výměna Radima Vrbaty, který z Mladé Boleslavi putoval na hostování do Liberce za trojici Klimenta, Moravec a Zíb. Hvězdný útočník měl Bílým Tygrům pomoci ve vypjatých bojích play-off, ale cesta libereckých hokejistů skončila o mnoho dříve. Po základní části skončili Bílí Tygři devátí a v předkole play-off na ně čekaly Vítkovice. Ty se ukázaly nad síly Tygrů a vyřadily je 3:0 na zápasy.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR