Ročník 2006-2007

zápasy / tabulka

Soupiska

Brankáři: M. Hnilička, M. Nedvídek, F. Šindelář, J. Stejskal
Obránci: J. Čutta, L. Derner, M. Hlavačka, J. Holub, P. Hrach, V. Jiruš, V. Kočí, A. Krstev, J. Moravec, C. Ovačačík, M. Rýgl, B. Žabka, L. Zíb
Útočníci: M. Bárta, L. Čermák, A. Dušek, O. Hruška, C. Jech ml., T. Klimenta, T. Nevyhoštěný, V. Novák, L. Pabiška, R. Pajič, V. Pletka, J. Plodek, A. Podkonický, S. Procházka (C), P. Šachl, J. Tomajko, L. Vaic, P. Vampola, J. Víšek

Hlavní trenér: Josef Paleček
Asistent trenéra: Vladimír Čermák
Trenér brankářů: Miroslav Kapoun
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Vedoucí týmu: Karel Ubry
Doktor: MUDr. Dušan Morman

Do sezóny 2006/2007 šel liberecký tým s jasným cílem – napravit čtvrtfinálový neúspěch s Českými Budějovicemi v předchozím ročníku a ve vyřazovacích bojích projít přes zrádné čtvrtfinále. Povedlo se. Tým obhájil vítězství v základní části a do play-off šel jako favorit. Ve čtvrtfinále slavili Bílí Tygři postup po nervydrásající sérii s Třincem, kterou rozhodl až sedmý zápas. Semifinále však znamenalo pro Liberecké konečnou, protože tým obhájců mistrovské trofeje ze Sparty byl nad jejich síly. Liberec po roční pauze získal v pořadí druhý bronz v historii klubu.

Slavná trojice aneb selská jízda