Michal Birner

Vůbec prvním hostem offline rozhovoru v novém ročníku byl vámi v anketě zvolen Michal Birner. Po dobu následujících tří týdnů mu můžete pokládat své dotazy, a to až do neděle 25. října.

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 29 odpovědí v této kategorii celkem.

Lukáš (lukyn88@post.cz - Liberec)
25.10.2015, 23:47
Cau Michale, ses obrovskej sympatak. posledni 3-4 zapasy se pokazdy ve 3. tretine prohodi Vampik s Buldou. Muzes prozradit z jakyho duvodu se to pravidelne protoci? Neni to pro tebe s Řepou neprijemny, ze si muzete zvykat na jinou hru centra? A s kym z tech dvou se ti hraje lepe? Diky za reakci a hrajes fakt perfektne!!

Odpověď:
Na tom není nic zvláštního, funguje to tak i všude jinde. Trenér zkrátka reaguje na průběh zápasu, chce tomu dát nějaký impuls. Třeba vidí, že naše lajna není v takovém rozpoložení, tak nám tam hodí Buldu. Vždy se tím hra oživila a troufám si říct, že se tím prohozením v posledních zápasech oživila i druhá lajna.
Pája (LIBEREC)
24.10.2015, 14:42
Ahoj Michale, tedka kdyz uz si hral proti vsem ostatnim 13ti tymum v lize, tak proti komu se ti osobne hralo nejlip a proti komu naopak nejhur? Je nekdo na koho by si vylozene nechtel narazit v playoff? Diky mej se.

Odpověď:
Mám rád, když na zápasy přijde hodně lidí a diváky to vtáhne. Atmosféra je pak úplně jiná a i když se vám tolik nedaří, bičuje vás to, abyste makali dál. Takhle to bylo třeba na zápase s Brnem, což je ale soupeř, kterého bych zrovna nechtěl dostat v play-off. Bavily mě zápasy se Spartou nebo s Třincem, což jsou kvalitní týmy, chtějí hrát hokej a musí se to lidem líbit. Nejméně mě pak bavil zápas s Olomoucí. Mají nějaký svůj styl, kterému věří a který jim přináší body. Pro lidi je asi trochu nezáživné na to koukat, ale oni to tak mají nastavené a holt tak hrají. Ještě s nimi budeme hrát třikrát, máme tedy tři zápasy na to najít cestu, jak je porazit.
Petr
24.10.2015, 14:41
Cau Birny, na venkovni zapasy mate kazdy v autobuse svy misto, nebo si sedate nejak nahodne a pokazdy jinde?

Odpověď:


Každý máme pořád stejné místo, které se nemění. Občas z toho někdo vypadne, třeba kvůli zranění. Ti, kdo pak přijdou na výpomoc třeba z Benátek, zaujmou jeho místo. Jinak má každý svůj stálý flek.
Míša (Liberec)
23.10.2015, 17:32
Ahoj Birňo, predem sorry za divnej dotaz, kdyztak neodpovidej :DD ale jak to delate s ribanem, kdyz mate rozbrusleni treba rano a odpol. hrajete? Myslim tim, ze musi bejt zpoceny a tak ne? A jak vypada vas zapasovej den? Diky a hrajes perfektne!

Odpověď:
S ribanem problémy nemáme. (úsměv) Tým má pračky a sušičky, takže to ze sebe všechno svlékneme, hodíme do prádla a kustodi to vše vyperou. Je to asi hodinka a půl a můžeme je znovu použít.

A náš zápasový den má obvykle daný řád. Nejdřív máme ráno mítink, kde si řekneme něco o soupeři. Pak jdeme na led, během dvaceti minut se trošku rozjezdíme, a následuje oběd. Po něm si jdeme obvykle lehnout. Záleží na tom, od kolika hodin se hraje, ale nejpozději dvě hodiny před zápasem musíme být připravení na Aréně. Já osobně to mám rád dřív, obvykle tu jsem už půl hodiny předem. Mám rád, když si můžu udělat takovou tu pohodičku. Pak se nachystáme, rozcvičíme a jdeme na led.

Zbynďa
23.10.2015, 10:27
Cau Michale, kdyz da nekdo gol a kotel vyvolava jmeno toho hrace, tak nekteri hraci zamavaji na pozdrav a jini ne. Je to tim, ze se tak koncentruji na hru, nebo proste nechtej z nejakyho duvodu? Jak se ti libi v Liberci? Mas v planu vydrzet cely tri roky? Diky za odpoved.

Odpověď:
Určitě to není tak, že by někdo nechtěl fanoušky pozdravit. Někdy se ale zkrátka tak koncentrujete na zápas, že okolí nevnímáte a ani neslyšíte, že vás vyvolávají.

Co se Liberce týče, už jsem na to odpovídal v některých předchozích otázkách, velmi se mi tu líbí. Rozhodně nepřemýšlím o tom, že bych chtěl někam odcházet.

Milan (Liberec)
21.10.2015, 20:29
Čau Michale, jak a s kým děláš letní přípravu? Líbí se mi, jak se nebojís hrát na brankovisti, mnoho českých hráčů tohle neumí, připomínáš mi Jirku Novotného nebo Čajánka. Hráči tohoto typu jsou nedocenenii v Čechách a přitom jsou mnohokrát důležitější než střelci. Musíš mít strašně silný nohy.
Milan

Odpověď:
Jedu ji sám, dělám ji podle určitého plánu už šest sedm let. Pořád jsem v kontaktu s lidmi z Ameriky, kteří mi ten plán vždy připravovali. Ti mi po každé sezoně pošlou nějaké novinky, které bych mohl použít, a já se je pak snažím do přípravy zapojit. Když mi to vyhovuje, tak v nich pokračuju. Už jsem na něco zvyklý, mám nějaký věk a vím, jak se potřebuji připravit.
Miroslav Hrubý (Turnov)
20.10.2015, 18:24
Zdar Birny.

Mě by zajímalo, kdo z kabiny má nejlepší a kdo nejhorší auto? :D
Když uvedeš značky, nebude to reklama!..


Díky a ať ti to střílí!

Odpověď:
Tak to je záludná otázka! Nejlepší asi Branko Radivojevič, má tuším Mercedes. A nejhorší... Asi Filip Pešán! (smích) Ten má myslím nějakou starou Octavii!
20.10.2015, 18:21
Ahoj Birny,

které dva hráče ze Lva Praha bys bral do současného kádru Tygrů? Krom těch, kteří v něm již jsou samozřejmě. :)


Díky za odpověď a ať se daří! :)

Odpověď:
To je strašně těžké. Za dva roky se tam protočilo takových hráčů... Moc těch, co vydrželi celou dobu, tam nebylo. Ale třeba Kuba Klepiš je jedním z mých největších kamarádů, toho bych sem určitě bral. Je to skvělý hráč na led i do kabiny. A i když tu máme skvělého gólmana Jánka Lašáka, vzal bych ještě Peteriho Vehanena. Mám na něj jen ty nejlepší vzpomínky, je to úžasný člověk a profesionál. To, jak daleko jsme se dostali se Lvem byla z devadesáti procent jeho zásluha.
Michal (Jablonec)
19.10.2015, 09:16
Ahoj Michale, je za vámi skoro cela čtvrtina soutěže, můžeš porovnat kvalitu s finskou ligou a myslíš, že po srovnání soupeřů se kterými jste hráli mate šanci na medaili?

Odpověď:
Finská liga je úplně něco jiného, než český hokej. Hodně se tam bruslí, hraje se docela agresivně. Hráči sice kolikrát nejsou tak hokejoví, jako tady, ale zase jsou na tom neskutečně fyzicky. Jejich fyzický fond je snad nevyčerpatelný. Jsou to neskutečný profesionálové, hrozně makají i mimo led a nikdo jim to ani nemusí říkat. Každý hráč z extraligy by to měl vidět. Díky své poctivosti jsou i jako národ tam, kde jsou.

A co se šancí na medaili týče, je těžké nyní předbíhat. Extraliga je rozdělená na dvě části. Na základní část a play-off. Už to tu v Liberci několikrát bylo, že měl tým neskutečnou základní část, ale v play-off to pak nebylo úplně ono. Jak soutěž plyne, nastavili jsme si tu nějakou laťku a tu teď musíme držet ať se děje co se děje. Občas se daří víc, někdy míň, sezona je velmi dlouhá. Já se osobně každopádně hrozně těším pokaždé na play-off. Je to super, když hrajete s jedním týmem minimálně čtyři zápasy, je to pak taková válka na ledě, něco úžasného. To, co jsem zažil třeba ve Lvu, i když jsem neměl takovou roli a takový ice-time, to bylo neskutečné.

mapa5 (marek190392@seznam.cz - Tanvald)
18.10.2015, 21:00
Ahoj Michale. Jak si spokojený v našem týmu a jak se ti líbí Liberec jako takový?? Jsi zatím výborný, rozhodně dobrá volba trenéra Pešána, že si tě vybral k nám do týmu. Ty s ”řepou” a Ševcem jste výborná trojice posil, tak ať se daří dál a hlavně dál pomáhej tygrům k tomu, aby jste co nejvíc vyhrávali a byly jsme nahoře tabulky a konečně měly po 3 letech play-off

Odpověď:
Liberec se mi velmi líbí, mám ho už docela slušně prochozený, jak jsem říkal v jedné z předchozích odpovědí. A děkujeme za podporu! Jsme rádi, že jsme se tu všichni tři sešli. Švícko podepsal až po nás, byly tu nějaké náznaky, že by sem mohl jít, takže jsme si volali a sešli jsme se. Řekli jsme si nějaká pozitiva angažmá v Liberci. Myslím, že je nyní také spokojený. Už toho má hodně za sebou, takže to pro něj bylo jednodušší rozhodování. Má už rodinu a i kvůli ní chtěl být asi doma.

Další stránky
123>>

Naši partneři

Generální partner
Generální partner