Tygři ve vyrovnaném utkání přetlačili Kometu

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - V posledním předvánočním utkání přivítali Tygři na svém ledě Kometu. Zápas nabídl velmi napínavou podívanou, kterou nakonec na svou stranu díky dobrému týmovému výkonu převrátili Tygři. O vítězný gól se postaral Oscar Flynn.

30. kolo, čtvrtek 22. prosince 2022
(1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 5. Derner (A. Najman, Flynn), 29. Flynn (Frolík, Derner) – 20. Ščotka (Holík). Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4770. Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Kváča (Neužil) – Ivan, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Šedivý – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Dlouhý, Hrníčko

HC Kometa Brno

Furch (Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek, Hrbas, Holland, Ďaloga, Ščotka, Gulaši (A) – Flek, Holík (A), Horký – Zaťovič (C), Kollár, Dufek – Malý, Strömberg, Koblížek – I. Sedláček, Süss, Kratochvíl

Úvod zápasu vyšel lépe Tygrům. Adam Najman zavezl kotouč do pásma a předal ho Lukáši Dernerovi, jenž z levé strany střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre - 1:0. Asi mě tam nečekali, byl jsem trochu schovaný u střídačky. Adam Najman mi to tam hezky dal a já to naštěstí trefil," smál se střelec. Domácí měli následně několik šancí na zvýšení, příležitosti Oscara Flynna a Michaela Frolíka ovšem zneškodnil Dominik Furch. To Kometa byla efektivnější. Po chybě v liberecké rozehrávce se ke střele dostal Jan Ščotka a z levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

I v druhé třetině měli mírně navrch Tygři, kteří byli za svou aktivitu ve 29. minutě odměněni. Michael Frolík dlouho držel kotouč, až zpoza branky přesně našel Oscara Flynna, jenž se nemýlil - 2:1. Zanedlouho vymyslel další hezkou nahrávku aktivní Adam Najman, Martin Faško-Rudáš ji ovšem nezpracoval ideálně a zakončit nedokázal. Po prostřední periodě tak domácí vedli o jednu branku.

Oscar Flynn o utkání
Jsme strašně rádi, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce. Určitě tam byly nedostatky, pracovali jsme ale jako jeden tým, za což jsme byli odměněni.

Na začátku závěrečného dějství byl adresátem další přesné Najmanovy nahrávky Michael Frolík, ze slotu však trefil pouze břevno. Kometa následně tlačila a šla si za vyrovnáním, jenže přes pevnou libereckou obranu se těžko dostávala k větším šancím. V závěru to hosté zkusili i bez brankáře, ani to jim ale k vyrovnání nepomohlo. Dárek v podobě tří bodů si tak pod stromeček nadělili Tygři.

Důležitý zákrok Petra Kváči

Jiří Kudrna
„Byl to velmi těžký zápas, jsme rádi, že jsme ho nakonec zvládli, je to pro nás hodně cenná výhra. Musím kluky pochválit za kvalitní výkon podpořený skvělým gólmanem. Hráli jsme dobře na kotouči, měli jsme hodně střeleckých příležitostí. Důležitým aspektem byla i naše disciplína, zvládli jsme to prakticky bez vyloučení. “

Patrik Martinec
„Viděli jsme velice svižné utkání, Liberec hrál hodně rychle a my jsme také snažili hru moc nezpomalovat. Hra se přelévala ze strany na stranu, padly sice jen tři gól, fanoušci se ale podle mě nenudili.“

30. kolo, čtvrtek 22. prosince 2022
(1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky

HC Kometa Brno