Karta hráče

Fotografie není přiložena22 Petr Šachl26 Ctibor Jech
23
Zdeněk Blatný
Zdeněk Blatný
útočník
Narozen14. 1. 1981
Výška187 cm
Váha94 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Zdeněk Blatný se narodil 14. ledna 1981 v Brně, kde také později začínal s hokejem. Konkrétně to bylo v Ingstavu, ze kterého již ve 4. třídě přestoupil do Komety Brno. V sedmnácti letech začalo Blatného lákat zámoří, a od sezóny 1998/99 začal působil v Seattle Thunderbirds hrajícím WHL. V první zámořské sezóně se Blatný částečně trápil, na vině byla zejména špatná znalost angličtiny. V posledním zápase si navíc ošklivě zlomil ruku a byl téměř tři měsíce bez hokeje.

I přes dlouhou absenci však talent českého útočníka zaujal skauty Atlanty Trashers a na draft v roce 1999 šel jako celkově 68. hráč. Ihned po draftu se zkoušel český forvard prodrat do NHL, ale v kempu se neprosadil. Opět tak zamířil do Seattlu, odkud byl po sedmi zápasech vyměněn do kanadského Kootenay Ice. V jeho dresu Blatný zazářil jako kometa - za dvě sezóny si ve 151 zápasech (včetně play-off) připsal neuvěřitelných 212 kanadských bodů a výrazně tak pomohl svému týmu k zisku Calder Cupu v sezóně 1999/2000.

Na přelomu roku 2000/2001 dosáhl Blatný dalšího velkého úspěchu, když byl v týmu, který na MS „20“ v Rusku vybojoval zlato. Český útočník navíc patřil na turnaji k nejlepším. Z posledních 13 branek na mistrovství nastřílela Blatného řada hned 10 gólů. Výborné výkony přinesly Blatnému také první profesionální smlouvu, kterou mu nabídla Atlanta. V prvním roce hrál český útočník převážně AHL za farmu Atlanty, tým Chicago Wolves. K několika zápasům však naskočil také za Greenville Grrrowl v nižší ECHL.

V sezóně 2002/2003 Blatný ještě přesvědčoval vedení Atlanty na farmě v Chicagu a odměnou mu byly první 4 zápasy v nejslavnější hokejové soutěži světa. Na ty navázal hned o rok později, když nastoupil v šestnácti zápasech a vstřelil 3 branky. Kromě toho se výrazně zlepšil v produktivitě i v AHL, kde získal v 61 zápasech plných 34 bodů (11+23). O rok později panovala v NHL výluka, která zbrzdila Blatného dobře rozjetou kariéru směrem k zámořské nejvyšší soutěži. Po jeji dobu se brněnský rodák vrátil do Evropy, nejprve si vyzkoušel finskou ligu za Pelicans Lahti, tam však nebyl spokojen, a tak zamířil do české extraligy. Konkrétně posílil „letku” HC Znojemští Orli a v 15 zápasech vyprodukoval 7 bodů (3+4).

Po výluce se Blatný snažil navázat na své zámořské působení v dresu Bostonu, ale odehrál pouze 5 zápasů bez bodového zápisu. Většinu času tak strávil v AHL, kde oblékl dres Providence Bruins a Springfield Falcons. Jelikož se do hlavního týmu neprosadil ani o sezónu později, po několika zápasech za Springfield Falcons zamířilo toto levé křídlo zpět do Evropy. Jeho novým působištěm se stalo švédské MoDo.

V jeho dresu se šestadvacetiletý forvard dočkal dalšího úspěchu v kariéře, když svými výkony přispěl k zisku švédského titulu. Před letošní sezónou čekal Blatný do poslední chvíle na nabídku z NHL, když nepřišla, tak zamířil do švýcarského Ambri, kterému vypomohl při zdravotních potížích krajánků. V týmu trenéra Jana Tlačila si v deseti utkáních připsal pět bodů za dvě trefy a tři přihrávky.

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Bláto, Blats.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

5x titul, hokejový zážitek je gól v NHL.

Sportovní vzor

Jirka Hunkes

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Steak.

Oblíbená restaurace

Kde dobře vaří.

Oblíbený film

S čerty nejsou žerty.

Oblíbená hudba

Poslouchám vše.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Fotbal, golf.

Oblíbené auto, motorka

BMW x6, motorky nenávidím.

Dovolená snů

Karibik.

Koníčky, záliby

Nemám.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner