Karta hráče

Fotografie není přiložena5 Ladislav Šmíd
Vladimír Svačina
Vladimír Svačina
útočník
Narozen28. 4. 1987
Výška179 cm
Váha87 kg
Hůlpravá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Zkušený útočník začínal s hokejem ve Studénce, dorostenecké kategorie už ale strávil v kádru Poruby. V sezonách 2004/05 a 2005/06 vyrazil zkusit své štěstí do zámoří, kde v juniorské OHL oblékal dres Mississauga IceDogs a nevedl si vůbec špatně, po dvou letech ale nakonec zamířil zpět do české republiky.

V následujícím ročníku ještě nastupoval v dresu porubské juniorky, krom toho ale nakoukl i do dospělého hokeje, když dostal šanci v prvoligové Sareze Ostrava. V sezoně 2007/08 už pro změnu nastupoval pouze v ostravských celcích, když kromě Sarezy okusil také extraligu v kádru Vítkovic.

V extralize načal také následující sezonu, kdy kromě toho také část ročníku hostoval v tehdy prvoligové Kometě Brno. Sezonu 2009/10 už strávil celou pouze ve Vítkovicích, v té další pak kromě působení v mateřském klubu hostoval i v Plzni.

Ročník 2011/12 byl v podání Vladimíra Svačiny plný změn. Z Vítkovic zamířil postupně na hostování do Mladé Boleslavi, Olomouci a také do slovenského Popradu, nakonec se ale pro další sezonu opět vrátil zpět. Právě ročník 2012/13 je pak pro změnu Svačinův nejúspěšnější, během základní části si připsal 43 kanadských bodů a dalších 12 ve vyřazovacích bojích, což mu vysloužilo pozvánku do reprezentace.

V té odehrál pět utkání, v nichž se ovšem neprosadil. První body v národním týmu přišly až o rok později, kdy si připsal tři asistence, a v kádru reprezentace se udržel pro sezonu 2014/15. V ní si kromě působení v dresu Vítkovic připsal také svůj první a jediný gól v národních barvách, jenž zaznamenal během turnaje Euro Hockey Tour.

Pro sezonu 2015/16 se stal hráčem Třince, který byl pasován mezi hlavní favority soutěže, nicméně sezona se Ocelářům nevyvedla podle představ, když skončili už v předkole play-off.

Od nového ročníku zamířil tento zkušený forvard pod Ještěd, kde bude působit na jednoletém hostování. Nezbývá než mu v tygřím dresu popřát mnoho úspěchů.

Přezdívka: Sváča

Kdy a kde s hokejem začínal: ve čtyřech letech ve Studénce

Největší hokejový úspěch: reprezentace

Kdo nejvíce pomohl v kariéře: rodina

Oblíbený klub NHL: nemá

Oblíbená písnička:Village People - YMCA

Rodina/kariéra: rodina

Hotel/stan: stan

Pivo/víno: víno

Film/kniha: kniha

Největší zlozvyk: nemá

Oblíbený spoluhráč: Adam Jánošík

Pán prstenů/Star Wars: ani jedno

Prsa/zadek: obojí

Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner